10.09.2010, Jaroslav Wollmann

Vysočina rekordně smetla Čáslav!

Vysočina rekordně smetla Čáslav!Vysočina povzbuzená výhrou 4:1 ve Zlíně přivítala doma Čáslav. Již po prvním poločase bylo o výsledku rozhodnuto. Domácí se v úvodní pětačtyřicetiminutovce trefili čtyřikrát. Vše načal v desáté minutě Petr Dolejš, po něm se trefili Petr Tlustý a dvakrát z penalty Filip Dort. Ve druhém poločase předvedl parádu Peter Krutý, který se trefil přímo z rohu. Na 6:0 zvyšoval svým druhým gólem Petr Dolejš. Na radosti z rekordní výhry 6:1 nic nezměnila ani korekce Fikejze v 88. minutě.

7.kolo, pátek 10.9.2010, 18:00
6:1
(4:0)
ČáslavČáslav

Branky: 10. Dolejš, 19. Dort (p), 39. Tlustý, 43. Dort (p), 69. Krutý, 75. Dolejš - 88. Fikejz.
ŽK: Bartl.
Rozhodčí: Ardeleánu - Zlámal, Paták.
Diváci: 1750
FC Vysočina: Uvarenko - Veselý, Tlustý, Šimáček, Gabriel - Dort, Karlík (56. Gába), Görner - Dolejš, Bača (77. Šimonek), Tecl (60. Krutý)
Čáslav: Volšík - Belko, Haniak, Dragoun, Růžička - Bártl (28. Fikejz), Šisler, Prášil, Kunášek, Štětina (53. Kotrba) - Racko (86. Brožík)

Kouč Luboš Urban nepřekvapil a dal důvěru shodné sestavě, která v posledním kole dokázala přesvědčivě zvítězit na půdě Zlína. Na lavičce už nechyběl uzdravený brankář Rožník.

Solidní návštěva na první branku nemusela čekat příliš dlouho. Skóre se poprvé změnilo v 10. minutě, kdy přetažený centr Veselého z pravé strany našel Tecla, který vrátil míč zpátky do vápna, kde se k míči dostal třetí jihlavský hráč v řadě – Dolejš, který střelou do protipohybu gólmana poslal Jihlavu do vedení – 1:0. Další branka přišla o devět minut později. Bartl ve vápně stáhl Görnera a kopala se penalta. Míč si postavil kapitán Dort a ranou pod břevno se nemýlil – 2:0. Vysočina byla na koni a na hřišti dominovala. Krom řady pěkných technických kousků a pěkných přihrávek došlo i na další gólové trefy. Tecl ale v dobré pozici zamířil mimo tři tyče. To ovšem neplatilo v 39. minutě, kdy Tlustý po standardce rozehrané Dortem propálil Volšíka potřetí – 3:0. Čáslavský poločas hrůzy však nekončil, neboť těsně před pauzou fauloval Dragoun útočníka Tecla a penaltu znovu s přehledem proměnil Dort – 4:0.

Po přestávce už domácí zvolnili, přesto přidali další branky. Nejprve se dvacet minut před koncem trefil přímo z rohu Krutý, když gólmana nachytal na přední tyči – 5:0. Čisté svědomí neměl brankář Volšík ani pět minut nato, kdy Bača skluzem vypíchl jeho rozehrávku přímo k volnému Dolejšovi, který do zcela prázdné branky vstřelil z šestnácti metrů jednu z nejlehčích branek své kariéry – 6:0. Dolejš byl blízko hattricku, jenže nejdříve sudí jeho hlavičkový zásah po centru Krutého neuznal pro ofside a později svůj průnik vápnem zakončil vedle pravé tyče. A tak se nakonec Zenit dočkal čestného úspěchu. Dvě minuty před koncem se po rohu prosadil Fikejz.

7.kolo | FC Vysočina - Čáslav | 6:1
22.kolo | Čáslav - FC Vysočina | 1:1