04.10.2014, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina se proti Slavii dočkala výhry a potřebných tří bodů

Vysočina se proti Slavii dočkala výhry a potřebných tří bodůFotbalisté FC Vysočina se dočkali tolik potřebné domácí výhry! Pod vedením nového kouče Romana Kučery dokázali vybojovat zasloužené tři body proti Slavii Praha a potvrdili tak skvělou jihlavskou bilanci proti "sešívaným". Jediný gól zápasu se zrodil v 25. minutě, kdy Muris Mešanović postupoval sám na Hrubeše, který jeho pokus vyrazil. K odraženému balónu se ale dostal Vladimír Kukoľ, který rozjásal příznivce Vysočiny.

Diváci: 3593
FC Vysočina: Hanuš – Tlustý, Šourek (C), Krejčí, Hybš – Jánoš (82. Šulek), Kučera – Jungr (88. Fulnek), Harba, Kukoľ – Mešanović (65. Kovář). Náhradníci: Blažek – Bello, Marek, Koloušek.
Slavia: Hrubeš – Dobrotka, Kodr, Bílek (C), Juhar – Zmrhal, Baéz (80. Dame) – Prošek (46. Piták), Boudjemaa (63. Petr), Černý – Balaj.

Trenér Roman Kučera, který je pověřen vedením prvního týmu FC Vysočina, provedl v základní sestavě pro zápas proti Slavii dvě změny, kdy se v ní po delší odmlce objevili stoper Ondřej Šourek a útočník Muris Mešanović. Navíc na netradičních postech figurovali Petr Tlustý (pravý obránce) a Marek Jungr (krajní záložník).

Slavii scházely urostlé opory Latka a Škoda, ovšem úvod zápasu hostujícímu týmu vyšel. Slavia měla územní převahu, ovšem hrozila pouze ze standardních situací. Nejvíce nebezpečná byla hlavička Kodra po rohovém kopu v 15. minutě. Jihlavská defenzíva ji však odvrátila. Na druhé straně zahrozila ve 21. minutě Vysočina, když po rohu Kukoľa hlavičkoval Šourek mimo tři tyče. Domácí hráči se po úvodní dvacetiminutovce začali více osmělovat a využívat slavistických chyb v rozehrávce. Klíčový moment se zrodil ve 25. minutě, kdy Jánoš vyslal mezi obránce kolmici na Mešanoviće, který sice Hrubeše neprostřelil, ale k jím vyraženému míč se dostal Kukoľ, posunul si ho do vápna a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0! Neuplynulo ani šest minut a Vysočina mohla vést o dva góly. Tlustý parádně unikl po pravé straně, odcentroval do vápna, ale v pádu hlavičkující Kučera nastřelil jen pravou tyč hostující branky. Ve 43. minutě se většina diváků dožadovala pokutového kopu. Harba se prosadil do vápna, na zadek posadil stopera Slavie, který jeho zasekávačku do protipohybu podle všeho zastavil na zemi rukou. Píšťalka sudího Marka však zůstala němá.

Vysočina tři body bránila celou druhou půli a snažila se přitom o rychlé brejky. Už ve 47. minutě mohl jeden z nich přinést kýžené uklidnění do jihlavských řad. Harba se prokličkoval do vápna a vyslal střelu na bránu, která se otřela o břevno. Další minuty přinesly dramatickou, ale trochu stereotypní podívanou, kdy se Slavia marně snažila zdolat soustředěný obranný val Vysočiny. Gólové příležitosti se však rodily před brankou Hrubeše. Po hodině hry se po kombinaci s Harbou dostal do šance Mešanović, ale na poslední chvíli ho zastavil stoper Bílek. Blízko branky byl také v 72. minutě Tlustý, ale jeho střelu včas zablokoval Baéz. Mezio tyto možnosti se vměstnala i šance Slavie v 67. minutě, kdy dostal Balaj dobrou přihrávku, ale Hanuš jeho střelu dokázal vyrazit. Vyrovnat mohl v 84. minutě Piták, když se z levé strany snesl centr na jeho hlavu, ale Hanuš dokázal jeho pokus vyboxovat na roh. Závěr duelu představoval velký nápor na nervovou soustavu nejen jihlavských fanoušků. Jejich favorité však nakonec první domácí tříbodový zisk uhájili.

10.kolo | FC Vysočina - Slavia | 1:0
24.kolo | Slavia - FC Vysočina | 1:2