13.08.2010, Jaroslav Wollmann

Vysočina si doma poradila s nováčkem

Vysočina si doma poradila s nováčkemSvěřenci Luboše Urbana přivítali v rámci 3. kola nováčka ze Znojma. Domácím se parádně povedla poslední desetiminutovka prvního poločasu. V minutě 36. poslal Jihlavu do vedení Radek Görner. O osm minut později již byl stav 2:0, brankáři Hrubému nedal šanci Peter Krutý. Ve druhém poločase měli domácí několik nadějných příležitostí, leč zůstalo pouze u šancí. Vysočina porazila Znojmo zaslouženě 2:0 a do tabulky si připsala tři mistrovské body.

Diváci: 1650
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrić - Dort (64. Bača), Karlík, Görner - Dolejš (88. Veselý), Šimonek, Krutý (77. Tecl)
Znojmo: Hrubý - Sukup, Yonov, Mička, Šilinger - Zapalač (67. Kováč), Hříbek, Schneider (46. Vavřík) - Šichor (80. Baláž), Minarech, Látal

Vysočina na neoblíbeného soupeře, na kterého se jí v poslední době příliš nedaří, nastoupila velmi aktivně a ve stejné sestavě, v níž uspěla v úvodním druholigovém kole. Oproti duelu na Dukle tak zůstali na lavičce Tecl a Bača a naopak v základu kopali Krutý a Šimonek.

Vysočina nechtěla připustit varnsdorfské drama a hodlala zápas co nejrychleji rozhodnout. Ke zteči jako první zavelel kapitán Filip Dort, který v 8. minutě jenž napřáhl za vápnem a Hrubý jeho pokus vyrazil na tyč. Krátce na to přišla jediná šance Znojma v prvním dějství. V šestnáctce nebezpečně vypálil Zapalač, gólman Uvarenko ale dokázal míč vyrazit. Šimonek dalekonosnou střelou z 30 metrů trefil v 16. minutě pouze břevno, ale o dvacet minut později už se domácí dostali do vedení. Dolejš se odvážně probil do šestnáctky a odražený míč se dostal ke Görnerovi, který bombou nedal gólmanovi Hrubému šanci. Jihlavané usoudili, že není nač čekat a těsně před přestávkou své vedení zdvojnásobili. Po závaru ve znojemském pokutovém území se míč dostal na malé vápno k volnému Krutému, který mířil do černého – 2:0!

Také začátek druhého poločasu se nesl v podobném duchu. Domácí fotbalisté byli mírně aktivnější a diktovali tempo hry. Výsledkem jejich snažení byly střely Šimonka a Karlíka, s oběma si však gólman Hrubý dokázal poradit. Jihlava skutečně Znojmo téměř k ničemu nepustila, v poklidu kombinovali, dostávali se do nebezpečných situací a hlídali si své vedení. Poslední třetina utkání nabídla spíše pološance. Znojmo zahrozili střelou Látala z levé strany pokutového území, ale domácí brankář Uvarenko ji zneškodnil.

3.kolo | FC Vysočina - Znojmo | 2:0
18.kolo | Znojmo - FC Vysočina | 0:4