24.04.2015, Redakce

Vysočina si s přehledem poradila s ostravským Baníkem

Vysočina si s přehledem poradila s ostravským BaníkemByl to vskutku vydařený páteční podvečer! Na jihlavském stadiónu výborně vyšel program Víkendu otců, příjemné bylo počasí, tribuny byly slušně zaplněné, atmosféra byla parádní a hlavně fotbalisté FC Vysočina zejména díky skvělé první půli zcela po zásluze porazili Baník Ostrava 2:0! O potvrzení tří bodů z Edenu rozhodly dvě branky během dvou minut, kdy pozoruhodné góly zaznamenali Haris Harba a Jan Kliment.

Diváci: 3439
FC Vysočina: Hanuš – Marek, Tlustý, Krejčí, Hybš – Jánoš, Kučera – Fulnek, Šulek (66. Nerad), Kliment (62. Kukoľ) – Harba (78. Mešanović). Náhradníci: Náhradníci: Blažek - Jungr, Vaculík, Kryštůfek.
Ostrava: Pavlenka – Štěpán, Frydrych (C), Kouřil, Lučić – Foltyn (46. Mišák), Kukec – Sivrić, Jirásek (87. Holzer), de Azevedo – Narh (66. Zapata).

Kouč Luděk Klusáček dal důvěru stejné sestavě, jako na Slavii. A minimálně v první půli rozhodně nelitoval! Vysočina do utkání vstoupila velmi aktivně a dala soupeři jasně pocítit, kdo je na stadiónu doma a touží po tříbodovém zisku. V první šanci se v 11. minutě ocitl Kliment, kterého našli spoluhráči ve vápně, ovšem jihlavský mladík se utopil v kličkách. Domácí šli do vedení ve 13. minutě, když se trefil bosenský útočník Harba, jenž vstřelil první branku v jarní části sezony. A jeho trefa stála za vidění, neboť využil chybného vyběhnutí brankáře Pavlenky, který se bál, že zahraje rukou mimo vápno, míč tak nezachytil, a Harba levačkou téměř z brankové čáry z dvaceti metrů zakroutil míč do prázdné branky – 1:0! Uplynulo pár vteřin a Vysočina znovu slavila. Šulek zatáhl po levé straně míč, který se ještě po Kučerovi dostal ke Klimentovi, ten napřáhl z 20 metrů a jeho střela zaplula přesně k pravé tyči hostující branky – 2:0! Ve 23. minutě byla domácímu celku upřena jasná penalta, kterou potvrdily i televizní záběry. Kliment se ve vápně zbavil Frydrycha, který ho vzápětí tvrdě fauloval na stojnou nohu. Místo karetního trestu pro ostravského stopera a pokutového kopu přišlo ošetřování krajního halva Vysočiny. V 34. minutě mohl vedení dominující Jihlavy navýšit Šulek, ale záložník Vysočiny po přihrávce Harby z malého vápna v záklonu mířil mimo tři tyče Pavlenkovy svatyně. Zasloužené tříbrankové vedení nepřinesl ani závěr prvního dějství, kdy domácí ve vápně rozebrali ostravskou obranu, kdy nejprve Kučera mohl přidat třetí branku, ale jeho slabou střelu gólman Pavlenka vyrazil, k odraženému balónu se dostal Harba, ale i jeho pokus gólman Ostravy zneškodnil. Následný pokus Hybše šel nad.

Do druhého poločasu hostující trenér Frňka stáhl ze hry Foltýna a posílil ofenzívu Mišákem, který mohl v 53. minutě snížit po dobré přihrávce Narha, ovšem z hranice vápna střílel pohotově hodně nad břevno. Chvíli předtím už ale domácí mohli vést o tři branky. Nejprve Harba ve 49. minutě dobře hlavičkoval centr Klimenta z pravé strany, který však Frydrych dokázal vyhlavičkovat nad břevno a uchránil Pavlenku od inkasování. O chvíli později Kliment těsně minul pravou tyč ostravské branky. V 69. rozehrál standardku Kučera a po sérii hlaviček se k zakončení dostal Nerad, ovšem pokus debutanta v jihlavském dresu šel nad bránu. Pět minut před koncem mohl ze standardní situace navýšit vedení domácích Kučera, ale centr se snesl jen na levou tyč ostravské brány. Ostrava ani ve zbytku utkání gól nedala a v Jihlavě potvrdila, že s 18 brankami má nejhorší útok ligy. Navíc z posledního tuctu kol dokázali Baníkovci vyhrát jenom jednou. Vysočina po zásluze dokráčela k cennému tříbodovému zisku a potvrdila svoji dobrou jarní formu. Navíc se dočkala teprve druhé historické výhry nad Baníkem.

Hráči zápasu v utkání proti Baníku Ostrava byli vyhlášeni Haris Harba a Jiří Pavlenka. Výsledky hlasování za FC Vysočina: 1. Haris Harba 42%, 2. Jan Kliment 21%, 3. Matěj Hybš 9%, 4. Jan Hanuš 7%, 5. Petr Tlustý 6%, 6. Petr Nerad 3%, 7. Tomáš Marek 3%, 8. Tomáš Kučera 2%, 9. Jiří Krejčí 2%, 10. Peter Šulek 1%, 11. Adam Jánoš 1%, 12. Jakub Fulnek 1%.

11.kolo | Ostrava - FC Vysočina | 0:0
25.kolo | FC Vysočina - Ostrava | 2:0