19.10.2013, Miroslav Fuks

Vysočina v Ďolíčku vybojovala cenný bod

Vysočina v Ďolíčku vybojovala cenný bodFotbalisté FC Vysočina přerušili šest zápasů trvající bodový půst v ligových zápasech na hřištích soupeře. Proti Bohemians Praha 1905 tahali za kratší konec provazu, ale nakonec vybojovali cenný bod za bezbrankovou remízu 0:0.

Diváci: 4024
Bohemians 1905: Berkovec – Kalina, Šmíd, J.Štochl, Kolář - Jindřišek, Nerad – Moravec, Hora (83. Ndiaye), Bartek – M.Štochl (77. Budínský). Náhradníci: Gabriš – Ieremenko, Ibeagha, Klavík, Cseh. Trenér Jozef Weber.
FC Vysočina: Blažek – Mikula (83. Tlustý), Krejčí, Šourek, Vaculík (46. Koloušek) – Marek, Jánoš (73. Karlík) – Masopust, Jungr, Kosak – Harba. Náhradníci: Hanuš – Kliment, Teplý, J.Kučera. Trenér František Komňacký.

Kouč František Komňacký v Ďolíčku vsadil na sestavu, která uspěla v pohárovém duelu v Olomouci. Tedy až na dvě výjimky. Dle očekávání se do branky vrátil gólman Blažek a místo zraněného Josla do sestavy pronikl levý záložník Kosak. To znamenalo stažení Vaculíka na levého beka. Alespoň na lavičce byli uzdravení Koloušek a Tlustý. Pravý bek Jan Mikula si na Bohemce odbyl premiéru v Gambrinus lize.

V první nebezpečné situaci zápasu se ve 3. minutě octil Moravec, který si naběhl na centr z levé strany, ovšem hlavičku trefil hodně špatně. Vysočina vzápětí odpověděla velkou šancí Masopusta, který prošel středem hřiště a vyslal technickou střelu z hranice vápna. Bohužel letěla nad břevno. Ve 12. minutě se na pravém křídle uvolnil Harba a na malém vápně našel Jungra,s jehož tečovaným pokusem si Berkovec poradil. V 17. minutě byl horko před Blažkem, když se po pravém křídle prodral Moravec, Vaculík jeho polostřelu tečoval, Blažek ji vyboxoval a hlavičkující Hora trefil jen stážce jihlavské svatyně. Bohemka byla aktivnější, což ve 23. minutě dokuemntovala i utěšená střela Kaliny po odraženém míči z rohového kopu. Letěla však metr vedle. Ve 26. minutě o sobě dala znovu vědět Vysočina, když z pravé strany odcentroval Masopust a Markovu pohotovou střelu zablokovala defenzíva Klokanů. Ve 29. minutě pak dalekonosnou střelou zahrozil Jánoš. V 33. minutě se před Blažkem po přihrávce Bartka zjevil v pokutovém území Štochl, ale zkušený gólman proti němu včas vyběhl a neumožnil mu skórovat. Ve 41. minutě pálil po Kosakově centru v akrobatické pozici nad branku Jungr. Ve 42. minutě mohl skóre otevřít Hora, ovšem Jindřiškův oblouček za obranu poslal z první hodně mimo.

Do druhé půle nahradil Koloušek Vaculíka, což vedlo stažení Marka na post levého beka. Bohemians do ní vstoupili aktivněji a za podpory skvělých fanoušků si vytvořili územní převahu a několik nepříjemných závarů a standardních situací před jihlavskou brankou. Naopak Vysočině se nedařil přechod do ofenzívy a především finální přihrávky. V 57. minutě se po minele v jihlavské rozehrávce dostal do šance Hora, který se ke střele prosadil přes Krejčího, ale Blažka z úhlu nepropálil. V obrovské šanci se v 63. minutě ocitl Bartek, který využil podklouznutí Mikuly a po centru Nerada z malého vápna střílel placírkou nad břevno. V 67. minutě hezky z 25 metrů vypálil Nerad a Blažek jeho pokus musel krotit nadvakrát. V 72. minutě se ke střele z osmnácti metrů prokličkoval Moravec, jenže našel jen Blažkovu náruč. V 76. minutě kopal po faulu na Kosaka standardní situaci z levé strany Koloušek, ovšem jeho nebezpečný centr dokázala domácí obrana s vypětím všech sil odvrátit. To v 79. minutě se po rohu Bohemians k hlavičce Štochl dostal, ale jeho pokus letěl nad branku. V 81. minutě před jihlavskou brankou opět hořelo po zpětné přihrávce Moravce, která na penaltě nalezla Horu, jenž ve skluzu pálil hodně nad břevno. O minutu později svoji technickou střelu nevměstnal mezi tři tyče Bartek. V 84. minutě unikl Jihlavě Nerad a svým centrem oslovil střídajícího Ndiaye, který však hlavičkoval hodně vedle. V 87. minutě si Moravec zopakoval svůj přesun z pravého křídla do středu hřiště a znovu trefil střelou z dvaceti metrů jen Blažkovy rukavice. V nastaveném čase po standardce hlavičkoval nad břevno Šourek. V utkání, v němž měli domácí Bohemians rozhodně více šancí, tak branka nepadla a Vysočina se dočkala prvního podzimního venkovního bodu.

11.kolo | Bohemians 1905 - FC Vysočina | 0:0
25.kolo | FC Vysočina - Bohemians 1905 | 1:1