18.07.2015, Miroslav Fuks

Vysočina v ligové generálce porazila Táborsko

Vysočina v ligové generálce porazila TáborskoFC Vysočina dovedl do vítězného konce alespoň poslední zápas letního bloku. Jihlavský tým v generálce na SYNOT ligu porazil přední druholigový tým FC MAS Táborsko 4:2 (3:2). Pod první výhru s tímto soupeřem z posledních tří přípravných utkání se dvěma brankami podepsal Muris Mešanović, jednou se trefil Pavel Dvořák a skóre dal konečnou podobu Marek Jungr.

Diváci: 240
FC Vysočina: Hanuš (71. Rakovan) – Marek (56. Nerad), Kryštůfek (74. Opluštil), Krejčí, Mišůn (74. Vaculík) – Batioja (56. Fulnek), Šulek (74. Demeter), Jánoš (46. Tlustý), Kukoľ (56. Přeučil) – Dvořák (74. Marcin), Mešanović (46. Jungr).
Táborsko: Toma – Hovorka, Mráz, Cíferský, Sladký – Šiml – Ciku, Kočí, Javorek, Presl (60. Dornić) – Džafič. Náhradníci: Bojčuk – Navrátil, Rabiňák, Kotrba, Běloušek.

Vysočina do předligové generálky vstoupila s uvažovanou posilou na levou stranu obranu – jabloneckým Milanem Mišůnem. V jihlavské sestavě figurovali dva typičtí hroti – Mešanović a letní posila Dvořák. V 10. minutě se do první šance dostal Mešanović, které dobrým presingem a rychlým vhozením autu uvolnil Dvořák. Z úhlu však Tomu neprostřelil a ani nenalezl žádného ze spoluhráčů. Vzápětí dostal přesnou přihrávku do nadějné možnosti Džafič, ale koncovku proti vybíhajícímu Hanušovi nezvládl. Ve 14. minutě neuspěl ani Mešanović, který od Jánoše dostal přesný míč za obranu, postupoval na gólmana, ale v poslední chvíli mu Cíferský dokázal míč vypíchnout. V 16. minutě po zpětné přihrávce Šuleka zakončil Dvořák, ale jeho střela uvnitř šestnáctky neměla potřebné parametry. V 17. minutě měl gól na noze Mišůn po Šulekově rohovém kopu, míč však z malého vápna netrefil ideálně. Na druhé straně ve 22. minutě neuspěl Ciku, který Hanuše klasickým bodlem nepropálil. V 31. minutě padl první gól zápasu. Marek na pravém křídle vybojoval míč do volného prostoru pro Dvořáka, který jej ideálně uvolnil do vápna, ovšem poté se zdálo, že domácí hráči situaci překombinovali. Kulatý nesmysl se dostal až za vápno k Jánošovi, který vyslal cílený střílený centr, jenž všudybyl Mešanović hrudí usměrnil do protipohybu gólmana Tomy – 1:0. O pět minuty později však bylo vyrovnáno, neboť Hovorka poslal z pravého křídla střílený centr, který nesebrali Hanuš ani Krejčí, ale zakončující Presl – 1:1. V 38. minutě krásně trefil Šulekův roh Dvořák, ale Toma jeho volej dokázal vyrazit. Vzápětí přišel další bochánek od rohového praporku, který byl přizvednut na první tyči, a na zadní tyčce jej do sítě dopravil kanonýr Dvořák – 2:1. A ve 40. minutě už to bylo 3:1, když Dvořák ideálně narazil balón Mešanovićovi, který ve správný moment uklidil míč k levé tyči Tomovy branky. Ve 43. minutě propadl centr z pravé strany až ke Sladkému, který z úhlu napálil tyč. Hosté se však korigující branky ještě do půle dočkali, když Hovorkův centr z pravé strany našel přesně hlavičkujícího Javorka – 3:2.

Do druhého dějství nahradili Jungr a Tlustý své spoluhráče Jánoše a Mešanoviće. Tato část však za kvalitou první půle zaostala, což bylo zapříčiněno i intenzivním střídáním zejména na straně domácího celku. Ubylo šancí, Vysočina se soustředila poctivou defenzívu a brejkové situace a Táborsko více drželo míč. První šanci první půle měl v 51. minutě Marek, kterého našla zpětná přihrávka Šuleka. Jihlavský defenzivní záložník však nestřílel přesně. V 55. minutě dostal míč mezi stopery Presl, dokázal se protlačit ke střele, ale z úhlu neměl proti Hanušovi šanci. V 62. minutě mohlo být vyrovnáno, když Kočího tečovaná střela z dvaceti metrů zapadla těsně tyče. Táborsko se nadále více tlačilo do útoku a domácí jedenáctka byla nepřesná a málo nebezpečná. Vyrovnat mohl v 88. minutě Dordić, ale v nelehké pozici hlavičkoval vedle. A tak v závěru vyšel jeden z brejků Vysočiny. Jungr dostal ideální přihrávku od Přeučila a před Tomou se nemýlil – 4:2.