06.06.2009, Miroslav Fuks

Vysočina ve Fulneku splnila povinnost

Vysočina ve Fulneku splnila povinnostFotbalisté FC Vysočina ve svém závěrečném vystoupení v ročníku 2008/09 dle očekávání zvítězili na půdě beznadějně posledního Fulneku 0:2, když dvěma brankami v první půli rozhodl kapitán Petr Faldyna. Fulnecký celek porazili vůbec poprvé. Vysočina tak sezónu končí na 3. místě (druhá nejlepší druholigová pozice v historii klubu), předčila řadu kvalitních týmů (Slovácko, Hradec, Opava, Dukla...) a získala 51 bodů (vyrovnání nejvyššího počtu bodů z ročníku 2006/07), přesto rozhodně nelze zakrýt zklamání z neuskutečněného postupového snu.

Diváci: 200
Fulnek: Pospěch - Vaculín, Houška (89. Ďurica), Krása, Sedlák, Sokol, Schulmeister, Janoviak, Solnický (85. Bitomský), Blažek, Huvar (90. Lang)
FC Vysočina: Vojáček - Vyskočil, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Vydra, Lovětínský, Urban (61. Drábek), Štohanzl (75. Cihlář) - Faldyna (46. Simr), Tecl.

Kouč Karol Marko nedal pravidla „nikdy neměň vítěznou sestavu“ a tým oproti úspěšnému domácímu duelu proti Spartě B výrazně proměnil. Do branky se místo Wintera vrátil Vojáček, pravého beka hrál místo Veselého „domácí“ Vyskočil, ve středu zálohy nahradil Gábu Lovětínský a na hrotu nahradil Simra obrozený kanonýr Faldyna.
Od počátku utkání byla patrná převaha hostujícího celku a též důvody propadáku Fulneku, který na jaře ani jednou nebodoval. Tlak Jihlavy přinesl první plod ve 25. minutě, kdy Petr Faldyna přesně zakončil zdařilou kombinaci po ose Urban - Vydra. Vysočina ani poté nepolevila ve své aktivitě a usilovala o druhý pojišťovací gól. Ten přišel opět z kopačky Faldyny, který tak vstřelil čtvrtý gól během dvou zápasů, v nichž strávil na hřišti pouze sedmdesát minut. Jeho branka padla před odchodem do šatny ve 45. minutě hlavou po rohovém kopu. Ten zahrával Vyskočil a předcházela mu povedená akce Tecla.
Druhá půle se dohrávala spíše z povinnosti a postrádala druholigové parametry. V sestavě Vysočiny od její první minuty nahradil Faldynu Simr a po dlouhé době za „áčko“ opět minutě nastoupil Drábek (v 61. minutě). V závěru utkání po otřesu mozku naskočil i Cihlář. Druhá část přinesla vyrovnanější průběh, ovšem většina šancí náležela hostujícímu celku. Blízko gólu byli nebezpečně střílející Cihlář či Tecl. Povinná výhra FC Vysočina byla zcela zasloužená.