28.11.2015, Miroslav Fuks

Vysočina veze obrovsky důležitou výhru z Ostravy!

Vysočina veze obrovsky důležitou výhru z Ostravy!Fotbalisté FC Vysočina se v pravou chvíli dočkali premiérové výhry na půdě Baníku Ostrava! Obrovsky důležitý tříbodový zisk se zrodil po velmi dramatickém průběhu, kdy Jihlava dvakrát vedla díky trefám Petra Nerada a Murise Mešanoviće. Ve druhém dějství hosté vedení udrželi, ovšem hned několikrát odmítli šance na zvýšení náskoku, aby nakonec děkovali Janu Hanušovi za zneškodnění Kukecovy penalty v 83. minutě!

Diváci: 1980
Ostrava: Pavlenka - Dostál, Kaša, Machovec, Ježdík - Mišák (52. De Azevedo), Lásik (81. Mondek) - Narh, Kukec, Mičola (62. Szotkowski) - Červenka. Náhradníci: Šrom – Holzer, Honiš, Lučič. Trenér Radomír Korytář.
FC Vysočina: Hanuš – Kukoľ, Šourek, Krejčí, Šulek – Jánoš (85. Demeter), Marek – Batioja (46. Fulnek), Nerad, Vaculík (70. Kryštůfek) – Mešanović. Náhradníci: Rakovan – Jungr, Tlustý, Dvořák. Trenér Milan Bokša.

V základní sestavě FC Vysočina oproti duelu s Brnem nedošlo k žádné změně. Jedinou modifikací bylo složení náhradníků, kde Přeučila nahradil Tlustý.

Vysočina do utkání nevstoupila dobře. Neudržela míč a v úvodu se ocitla pod tlakem aktivity a standardních situací Baníku. Jenže poměrně rychle se oklepala. V 7. minutě Nerad na půlce Ostravy vybojoval míč, krásně přešel přes dvojici obránců až do vápna a zde nechytatelně podél Pavlenky skóroval – 0:1! V 15. minutě dostal míč do uličky Narh a tísněn Šulkem vypálil z hranice vápna. Minimálně o metr však přestřelil. Tentýž hráč černé pleti se dostal do zakončení i ve 20. minutě, ovšem jihlavská obrana ve spolupráci s gólmanem Hanušem situaci vyřešila. Ve 27. minutě do vápna šikovně odcentroval Vaculík, k míči se tlačili Batioja i Mešanović, ovšem nakonec ho stáhl gólman. Baník se za zvýšenou aktivitu dočkal odměny v 31. minutě po rohovém kopu, kdy Hanuš centr vyboxoval k Červenkovi, který trefil břevno a od něj Krejčí hlavičkoval pouze do sítě vlastní branky – 1:1. Z následné akce se po křídelní akci Vaculíka dostal k pohotové střele Jánoš, ale z dvaceti metrů přestřelil. Ve 40. minutě Baník hasil požár po standardní situaci Šuleka, kdy stopeři na poslední chvíli zakončovali přes zakončujícím Batiojou. Vzápětí poslal Jánoš míč za obranu na Mešanoviće, který z úhlu z otočky levačkou pálil vedle tyče. Ve 43. minutě se na pravém křídle prosadil Narh, předložil zpětnou přihrávku na vápno Mišákovi, jehož ránu Hanuš vyrazil. Další pokračování akce se už dělo v ofsajdovém postavení. Do vedení tak šla znovu Vysočina! Ve 44. minutě se na pravém křídle uvolnil nejlepší jihlavský nahrávač a před brankou přesně našel nabíhajícího a skórujícího Mešanoviće – 1:2! O minutu později mohli domácí opět vyrovnat, jenže Červenkovu hlavičku Hanuš chytil do rukavic.

Trenéři Vysočiny do druhé půle nasadili krajního záložníka Fulneka, který nahradil Batioju. Baník do ní vstoupil aktivně se snahou o vyrovnání. Vysočina se koncentrovala na koncentrovanou defenzívu a brejky, které během 53. a 55. minuty znamenaly dvě žluté karty pro ostravské stopery. Po hodině hry Fulnek uvolnil do šance Šuleka, ten se ve vápně výborně uvolnil, ovšem jeho střela z hranice penalty byla zablokována stopery. V 65. minutě domácí přišli o vyloučeného Narha, který ostrým skluzem trefil holeně Jánoše. V 68. minutě se po průniku odhodlal ke střele z vápna Vaculík, ale našel jen Pavelkovy rukavice. Vysočina se v početní výhodě snažila kombinovat a držet míč. V 72. minutě chybně rozehrál Hanuš, ale Kukec jej pohotovým pokusem ze 40 metrů nepřekonal. Ve 26. minutě se po chybě Šuleka prodral přes Šourka do šance Červenka, jenže přestřelil. V 75. minutě zprava dobře odcentroval Kryštůfek, ale tísněný Mešanović z první přestřelil. V 76. minutě vyrazil na zteč Kukoľ, vyhnul se Machovcovi a vyslal střelu těsně vedle tyče. V 77. minutě měl velkou šanci Fulnek, ale z velkého úhlu prostor branky též netrefil. V 80. minutě měl po rychlém brejku a přihrávce Kukoľa obrovskou šanci Mešanović. Na malém vápně se otočil kolem stopera, ale Pavlenku nepřekonal! V 83. minutě Baník kopal standardku a po odraženém míči Marek fauloval jednoho z hráčů Baníku – penalta! Tu Kukec kopl k pravé tyči a Hanuš míč dokázal vyrazit na roh! Závěr byl ve znamení ostravských nakopávaných míčů a brejků Vysočiny. Jenže skóre se už nezměnilo ani po velké šanci Fulneka. Důležité tři body tak putovaly do Jihlavy!

Hráč utkání za FC Vysočina: 1. Muris Mešanović 40%, 2. Jiří Krejčí 16%, 3. Jan Hanuš 14%, 4. Petr Nerad 9%, 5. Jakub Fulnek 5%, 6. Vladimír Kukoľ 5%, 7. Lukáš Vaculík 5%, 8. Peter Šulek 2%, 9. Lukáš Kryštůfek 2%, 10. Augusto Batioja 2%.

15.kolo | Ostrava - FC Vysočina | 1:2
29.kolo | FC Vysočina - Ostrava | 3:0