13.08.2011, Miroslav Fuks

Vysočina veze velmi cennou výhru se Sezimova Ústí

Vysočina veze velmi cennou výhru se Sezimova ÚstíVýhra v pravou chvíli! Tak lze označit vítězství FC Vysočina na půdě Sezimova Ústí. Na stadiónku, z nějž nikdo nebude body vozit lehce, zápas rozhodla jediná trefa Stanislava Tecla po přihrávce Gabriela ze 44. minuty. Ve druhé části mohl jihlavský celek své vedení několikrát zvýšit, ale v koncovce nebyl úspěšný. Na cenném tříbodovém importu se však nic nezměnilo.

Diváci: 750
Táborsko: Fryšták - Ciferský, Ptáček, Nesvadba, Rožboud - Dobal, Kostečka, Javorek, Sklenář (67. Vyhnal) - Vukadinovič, Mach (77. Kočí).
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel (85. Cihlář), Tlustý, Komárek, Šilinger - Dolejš (89. Kosak), Dort, Velický, Vaculík - Sedláček (80. Bača), Tecl.

Kouč Roman Pivarník dal důvěru stejné sestavě, která uspěla v poháru v Hulíně. Oproti ligovému duelu proti Bohemians tak došlo k sázce na zkušenost. Místo stopera Filipa nastoupil uzdravený Tlustý a na hrotu útoku se místo Kučery pohyboval Sedláček.

Už ve 2. minutě Sezimovo Ústí předvedlo, v čem je její největší síla. Kostečka rozehrál nesmírně nebezpečnou standardní situaci, při níž chybělo k brance jen velmi málo. V 9. minutě přišlo zaváhání Tlustého a proti Uvarenkovi se řítil rychlík Mach, jihlavský gólman ho však vychytal. Podobně dopadl ve 25. minutě Kostečka, ovšem jeho střelecký úhel rozhodně nebyl ideální. Vysočina se do první šance dostala až v 28. minutě, ovšem hned byla 100%. Útok dobře zapressoval, míč se dostal k Dortovi a ten postupoval sám na gólmana. Fryšták tento minisouboj vyhrál. Žlutomodří se dočkali ve 44. minutě, kdy Velický nahrál na křídlo Dolejšovi, ten nahrál do tandemu Gabrielovi, jenž před brankou našel Tecla. A ten se nemýlil – 0:1!

Gól do šatny určil ráz 2. půle. Domácí se snažili tlačit, házeli dlouhé auty a hrozili ze standardek. Naštěstí se však úspěšní nebyli. Gólově se neprosadila ani Vysočina, ovšem šancí měla celou řadu. Ve 48. minutě Dort na křídle uvolnil Gabriela, jenž předložil míč před branku Sedlačkovi. Ten tísněn mířil vedle. Ve 48. minutě své spoluhráče podržel Uvarenko, když vychytal hlavičkujícího Javorka. V 59. minutě Velický dobře vysunul Dolejše, který se rozhodl vystřelit z hranice šestnáctky. Jeho pokus mířil těsně vedle. V 65. minutě po křídle pronikl aktivní Dolejš a ve vápně našel sprintujícího Gabriela. Ten z první zakončoval nad. Domácí odpověděli o 2 minuty později ošemetnou standardkou Kostečky. Té scházelo jediné – teč do branky. To byla poslední domácí šance na vyrovnání. Poté už hrozili jen hosté. V 69. minutě po rohu dobře hlavičkoval Komárek. O minutu později odcentroval Dolejš na zcela volného Dorta, jehož hlavička skončila v náručí Fryštáka. V 83. minutě putoval míč po ose Šilinger a Vaculík na volného Tecla, jenž lehce z úhlu pálil těsně vedle tyče. Na 0:2 mohl v závěru hned třikrát zvýšit Bača. V 88. minutě šel za míčem, ovšem špičkou ho přes gólmana nedostal. Již v nastaveném čase Tecl vysunul Kosaka, který na malé vápno předložil přihrávku Bačovi, ten na dlouhou nohu míč usměrnil nad. V samotném závěru postupoval do šance Tecl, gólman jeho střelu vyrazil a odražený míč Bača napálil čistě do břevna. Dal tak razítko na důležitý bodový import FC Vysočina!

2.kolo | Táborsko - FC Vysočina | 0:1
16.kolo | FC Vysočina - Táborsko | 4:0