24.09.2016, Miroslav Fuks

Vysočina vybojovala cenný bod na půdě Slovácka

Vysočina vybojovala cenný bod na půdě SlováckaFotbalisté FC Vysočina již po několikáté sahali po výhře na půdě Slovácka, ovšem čekání na historický tříbodový import z Uherského Hradiště stále trvá. Jihlava totiž šla do vedení v závěru první půle, když skóre utkání otevřel Davis Ikaunieks. Ve druhém poločase domácí vyrovnali, neboť se krásnou střelou trefil Havlík. Standardní situace a závary Slovácka či brejky Vysočiny k dalším gólům nevedly, tudíž se zrodila pravděpodobně zasloužená remíza 1:1.

SlováckoSlovácko
8.kolo, sobota 24.9.2016, 17:00
1:1
(0:1)

Góly: 67. Havlík – 45. Ikaunieks
ŽK: 3. Košút, 51. Kalouda, 56. T. Rada, 90+3. Šimko – 28. Zoubele, 39. Ikaunieks.
Rozhodčí: M. Zelinka – M. Urban, Z. Arnošt
Diváci: 3517
Slovácko: Heča – Reinberk, Košút, T. Rada, Šimko – Daníček, Šumulikoski – Diviš, Kalouda (59. Tetteh), Havlík – Koné. Náhradníci: Daněk – S. Hofmann, Ťok, Zajíc, Kerbr, Břečka.
FC Vysočina: Hanuš – Blaič, Krejčí, Rosa, Mišůn – Vaculík (83. Batioja), Štěpánek, Zoubele (90. Tlustý), Ikaunieks (79. Šamánek) – Dvořák, Rabušic. Náhradníci: Rakovan – F. Novotný, Záviška, Urdinov.

Kouč Michal Bílek oproti poslednímu duelu v sestavě učinil dvě změny, když místo zraněných Urblíka a Hronka nastoupili Štěpánek a Dvořák.

První půle dle očekávání nabídla nervózní a nepříliš pohlednou podívanou. Důležitost duel celkům svazovala nohy, tudíž opravdu nebezpečných gólových situací se urodilo pramálo a místo gólů přibývaly spíše žluté karty. Úvodní střelu si v 9. minutě připsal Šumulikoski, který nepřesně napálil odražený míč po rohovém kopu. Možná první vážný moment se zrodil v 25. minutě, kdy Rabušic vybojoval míč pro Dvořáka, který jej ihned poslal do vápna na nabíhajícího Ikauniekse, jenž poté našel hlavu Rabušice. Autor branky do sítě Jablonce však Heču nepřekonal. Ve 28. minutě si za obranu naběhl Diviš, který však nebezpečnou situaci vyřešil chybně. V 38. minutě kopal Vaculík přímý kopat zhruba z pětadvaceti metrů, ale branku přestřelil. Ve 42. minutě hlavičkoval nad břevno Havlík po centru Diviše. Chvíli poté si zprava za obranu znovu naběhl rychlonohý Diviš a z úhlu nepříjemně prověřil Hanuš. Odražený míč stoper Krejčí dokázal odvrátit. Jediná branka prvního dějství se zrodila až v jeho závěru. Krejčí poslal do vápna nepříjemný centr, který na malém vápně propadl k Ikaunieksovi, jenž z blízkosti propálil Heču – 0:1. O vyrovnání se v nastaveném čase pokusil po rohovém kopu Daníček, ale jeho hlavička letěla nad břevno.

Domácí do druhé půle vstoupili aktivně. Ve 48. minutě odražený míč po rohovém kopu technicky zakončoval Reinberk, ale Hanuš vytasil perfektní robinsoniádu a míč vytěsnil. V 52. minutě mělo Slovácko dvě šance, Koném, ani v jednom případě nebylo na straně domácího celku štěstí. Brankář Hanuš v prvním případě předvedl suprový zákrok a druhý pokus Koného chytil do rukavic. V 55. minutě zprava dobře odcentroval Blaić na hlavu Dvořáka, který však v záklonu přestřelil. Po hodině hry domácí centr na přední tyč lízl Diviš a Hanuš musel reflexivně reagovat, dorážka hlavou Daníčka letěla nad branku. Snahu Slovácka o vyrovnání korunoval v 67. minutě Havlík, když si zprava navedl míč na střed hřiště a levačkou od zadní tyče z hranice vápna krásně skóroval – 1:1. O minutu později Vysočina zahrávala standardní situaci z pravé strany, po niž se k hlavičce a následné dorážce dostal Rosa. Skórovat však nedokázal. Slovácko však tlačilo. V 75. minutě po jednom z mnoha rohů hlavičkoval vedle tyče Daníček. V 77. minutě Zoubele s Ikaunieksem táhli nadějný brejk do otevřené, který však ztroskotal na nepřesné Zoubeleho přihrávce. Podobně v 79. minutě neuspěl Rabušic z pravého křídla. V 82. minutě na pravém křídle pronikl Dvořák, ale jeho přihrávku před brankou dokázal před Rabušicem lehce tečovat Heča. V 88. minutě vpravo unikl Reinberk a zpětnou přihrávkou našel Diviše, jenž však rozvlnil jen boční síť. V nastaveném čase pláchl Batioja, byl faulován a k přímému kopu se postavil velmi dobře hrající Štěpánek. Branku však přestřelil. Vzápětí sudí Zelinka nervózní duel ukončil.

8.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 1:1
22.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 0:0