V květnu 2013 byly zveřejněny tyto aktuality:

2.5.Účastníci poločasové soutěže!Tímto v předstihu upřesňujeme vylosované účastníky divácké soutěže v poločasu nadcházejícího ligového utkání proti Dukle Praha. Opět se bude střílet na otvory v plachtě natažené v bráně! Za Fanklub to jsou Jan Štefl, Jaromír Sedmera, Jaroslav Horňák a Miroslav Haala, na základě tipovací soutěže na klubovém Facebooku tuto možnost získali Jirka Koukal, Rostislava Rousová a Michal Vondrák a z početných řad permanentkářů byli vylosováni majitelé těchto karet: sektor B1 - řada 12 – sedadlo 27, sektor B3 - řada 4 – sedadlo 1, sektor A2 – řada 6 – sedadlo 7, sektor A2 – řada 8 – sedadlo 21. Všichni uvedení, nechť se co nejdříve na počátku přestávky dostaví na hrací plochu – vstup od brány u hlavní pokladny. Ve hře bude řada cen - vstupenky do Multikina Cinestar, kupón na konzumaci v Clubu Xanadu a poukazy na konzumaci do jihlavských restaurací – Spartak, Švejk nebo Tři Knížata.
6.5.26. kolo Gambrinus ligyVýsledky 26. kola Gambrinus ligy: Olomouc - Teplice 0:2, Slavia - Jablonec 5:1, Hr.Králové - Slovácko 2:3, Brno - Ml.Boleslav 1:1, Liberec - Sparta 2:0, Ostrava - Příbram 2:0, Plzeň - Č.Budějovice 3:2, Vysočina - Dukla 1:1.
6.5.Noví trenéři JablonceTrenér Václav Kotal už není trenérem jabloneckých fotbalistů. Vedení klubu ho po porážce 1:5 na hřišti Slavie odvolalo. Důvodem jsou špatné výsledky - tým prohrál poslední čtyři zápasy. Mužstvo povedou dosavadní trenéři juniorky Roman Skuhravý a Pavel Drsek. Ti si premiéru odbydou v nedělním zápase proti Vysočině.
6.5.Pivarník odvolán ze SigmyLavina odvolávání trenérů ve fotbalové lize pokračuje. Po nedělním konci Václava Kotala v Jablonci propustila trenéra i Sigma Olomouc. Exjihlavský kouč Roman Pivarník skončil po domácí porážce 0:2 se zachraňujícími se Teplicemi, do konce sezony mužstvo povede asistent Martin Kotůlek.
9.5.Karlík: trest na 3 zápasyKarol Karlík si nezahraje tři zápasy Gambrinus ligy a trenérům bude k dispozici až v 30. kole doma proti Slavii Praha. Stopku na 2 zápasy obdržel za osmou žlutou kartu a zápas navíc mu vyneslo vyloučení v duelu proti Dukle Praha.
13.5.Výherci TipovačkyNa klubovém Facebooku proběhla tipovací soutěž k utkání proti Jablonci. Zde jsou výherci, z nichž měl výhodu ten, který přesný výsledek tipnul nejdříve: 1. místo (kupón do Restaurace Spartak) – Honza Koníř, 2. místo (kupón do multikina Cinestar) – Dominik Gregor, 3. a 4. místo ("vstupenka" do poločasové soutěže při nadcházejícím domácím zápase proti Slovácku) – Jan Eliáš a Petr Roháček. Výhercům gratulujeme!
14.5.27. kolo Gambrinus ligyVýsledky 27. kola Gambrinus ligy: Dukla - Brno 3:2, Teplice - Ostrava 3:2, Sparta - Ml.Boleslav 4:0, Jablonec - Vysočina 1:1, Slovácko - Liberec 0:3, Plzeň - Slavia 0:1, Příbram - Olomouc 0:2, Č.Budějovice - Hr.Králové 1:0.
17.5.Juniorka v úterý od 13:00Nadcházející domácí utkání juniorky FC Vysočina proti Dynamu České Budějovice bude sehráno v úterý 21. května už od 13:00 hodin na přírodní trávě v areálu Na Stoupách.
21.5.Účastníci poločasové soutěže!Tímto v předstihu upřesňujeme vylosované účastníky divácké soutěže v poločasu nadcházejícího ligového utkání proti Slovácku. Ta tentokráte bude v režii Hitrádia Vysočina a přinese atraktiní a hodně netradiční fotbálek výherců proti jeho sličným hosteskám! Za Fanklub jsou účastníky Pavel Novotný, Ondřej Sapola, Luboš Janoušek a Michal Komosný, na základě tipovací soutěže na klubovém Facebooku tuto možnost získali Jan Eliáš a Petr Roháček a z početných řad permanentkářů byli vylosováni majitelé těchto karet: sektor B4 - řada 5 – sedadlo 30, sektor A3 - řada 5 – sedadlo 20, sektor A2 – řada 5 – sedadlo 30 a sektor A3 – řada 4 – sedadlo 19. Všichni uvedení, nechť se co nejdříve na počátku přestávky dostaví na hrací plochu – vstup od brány u hlavní pokladny. Účastníci se mohou těšit na dárky od Gambrinusu!
22.5.28. kolo Gambrinus ligyVýsledky 28. kola Gambrinus ligy: Brno - Sparta 3:1, Vysočina - Slovácko 1:1, Ostrava - Dukla 2:2, Ml.Boleslav - Jablonec 1:1, Slavia - Č.Budějovice 3:0, Olomouc - Plzeň 0:1, Liberec - Teplice 3:1, Hradec Kr. - Příbram 0:0.
23.5.Program červen 2013K dispozici je program týmů FC Vysočina na měsíc ČERVEN 2013 - ZDE.
25.5.Gratulace Znojmu!Gratulujeme 1.SC Znojmo k dnešní výhře nad Mostem a tím k definitivnímu zajištění postupové pozice do Gambrinus ligy! Zvláště pak dvojici exjihlavských fotbalistů – Davidu Helískovi a Tomáši Cihlářovi. Mimochodem, zkušený křídelník Helísek se z postupu radoval i před rokem s FC Vysočina a taktéž se tak stalo předvečer finále Ligy mistrů!
26.5.29. kolo Gambrinus ligyVýsledky 29. kola Gambrinus ligy: Č.Budějovice – Vysočina 2:1, Slavia – Hr.Králové 3:0, Jablonec – Olomouc 2:1, Slovácko – Ostrava 2:0, Plzeň – Liberec 1:2, Příbram – Brno 2:0, Dukla – Ml.Boleslav 2:1, Teplice – Sparta 0:3.