V lednu 2014 byly zveřejněny tyto aktuality:

6.1.Program na leden 2014K dispozici je program týmů FC Vysočina na měsíc LEDEN 2014 - ZDE.
8.1.Soupeři v TureckuDo sídla FC Vysočina dorazilo upřesnění dvou ze tří soupeřů v rámci herního soustředění v Turecku. Proti jihlavskému 13. celku Gambrinus ligy se shodou okolností střetnou 13. týmy rumunské a maďarské ligy - FC Botosani (5.2.2014) a Paksi FC (8.2.2014).
9.1.Kučera a Vejmola u výhryDruholigová Vlašim dnes porazila kombinovaný tým Sparty Praha 3:1. Nemalou měrou se o to zasloužila dvojice fotbalistů FC Vysočina, kteří jsou v Graffinu na testech. Gólman Luděk Vejmola odchytal skvělý zápas a útočník Jindřich Kučera vstřelil vítěznou branku.
13.1.U17: Remíza s PardubicemiPříprava U17: FK Pardubice – FC Vysočina 0:0. Sestava: Konrád – Ločárek (58. Mužátko), Horký, Vlček, Kolčava (17. Čermák) – Sargsyan, Novotný (41. Malár), Vomela (41. Parma), Mužátko (41. Kafoněk) – Šimončič, Časta (41. Pech). Komentář trenéra Průši: „K vidění bylo utkání, ve kterém se hra odehrávala spíše uprostřed hřiště. Docházelo k minimálnímu ohrožení obou branek. Na naší hře bylo vidět, že se jedná o první utkání po delším časovém úseku. Postrádal jsem lepší řešení předfinální fáze v křídelních prostorech. Do pokutového území domácích jsme dostali málo balónů. Na druhou stranu můžu vyzdvihnout několik hráčů, kteří podali opravdu kvalitní individuální herní výkony.“
13.1.U16: Prohra v PardubicíchPříprava U16: Pardubice - FC Vysočina 2:0 (0:0). Sestava: Pokorný (65. Caha) - Trojánek, Vítek, Vlk, Svoboda Patrik (70. Rohony) - Řezáč (40. Nováček), Karmazín, Vrzal (55. Pecina), Svoboda Rich. (40. Wendl) - Fikar, Bartok. Komentář trenéra Kuchty: "Sehráli jsme vyrovnané utkání a mrzí mne, že jsme v závěru utkání inkasovali dvě branky. Chválím pouze výkony hráčů rorčníku 1999. Škoda šancí Wendla, který mohl vstřelit ve druhém poločase dvě branky."
15.1.Proti Ruchu ChorzówTřetím soupeřem FC Vysočina v rámci herního soustředění v Turecku bude 2. února 5. celek polské ligy Ruch Chorzów. Tým, který vede slovenský kouč Ján Kocian a v ročníku 2011/12 v něm působil levý bek Tomáš Josl.
20.1.U16: Remíza v Hradci KrálovéHradec Králové - FC Vysočina 0:0. Sestava: Pokorný - Svoboda Patrik, Jilg, Trojanek, Vrzal - Svoboda Richard (40. Pecina), Karmazín, Bartok, Řezáč - Wendl (55. Malár), Fikar. Komentář trenéra Kuchty: "Utkání, které mělo velmi dobrou úroveň. Musím pochválit mužstvo za předvedený výkon. V zápase bylo vše, co k fotbalu patří. Chválím výkon našich stoperů, kteří si počínali velmi dobře. Naše ofenzivní část v utkání také nebyla vůbec špatná."
20.1.U17: Prohra v Hradci KrálovéHradec Králové – FC VYSOČINA JIHLAVA 2:1 (1:0). Branka FCV: 67. Šimončič sestava: Konrád – Ločárek (40. Kolčava), Horký, Vlček, Kafoněk (49. Ločárek, 73. Novotný) – Novotný (65. Malár) – Čermák, Parma, Malár (52. Sargsyan), Sargsyan (40. Vomela) – Šimončič. Hodnocení trenéra Průši: "Ve druhém přípravném utkání jsme nepodali optimální výkon. V první půli nás domácí přehrávali ve všech činnostech. Ovládali střed hřiště a vytvářeli si dost příležitostí k zakončení. Úvod druhé půle se nesl ve stejném duchu. Až posledních dvacet minut utkání jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. V tomto časovém úseku jsme si vytvořili tři šance. Nejprve Šimončiče vychytal domácí brankář, ze druhé šance se již Šimončič prosadil a snížil na 2:1. Třetí naši velkou příležitost neproměnil Sargsyan, kterého zpětnou přihrávkou našel Šimončič. Poslední dvacetiminutovka byla z naší strany kvalitní a měla by být motivací do dalších utkání. Hradec byl však šedesát minut jasně lepší a zaslouženě tak zvítězil!"
22.1.V semifinále proti BaníkuSemifinálový los Tipsport ligy přisoudil FC Vysočina velmi pikantního soupeře v podobě Baníku Ostrava, který od počátku roku vede exjihlavský kouč František Komňacký. Zápas je na programu v pátek 24. ledna od 14:30 hodin na neutrálním hřišti v Berouně. Duel bude přímým přenosem vysílat ČT Sport! V prvním semifnále dojde na pražské derby Bohemians vs. Dukla.
24.1.V sobotu proti DukleFotbalisty FC Vysočina čeká o tomto víkendu ještě jeden přípravný duel. V sobotu 25. ledna od 10:00 hodin nastoupí na umělé trávě v Praze - Opatově proti pražské Dukle. Půjde tak o neoficiální zápas o 3. místo letošního ročníku Tipsport ligy.
26.1.U16: Výhra na DynamuPříprava U16: Č.Budějovice - Vysočina 2:3 (0:2) - branky: Vlk, Časta, Fikar. Sestava: Pokorný - Kafoněk (30. Svoboda Richard), Vlk, Trojánek, Vrzal - Svoboda Patrik, Karmazín (60. Rohony), Bartok, Fikar - Časta (40. Pecina), Lokvenc. Hodnocení trenéra Kuchty: "Soupeř byl prvních 20 minut lepší. Lépe kombinoval a hlavně ve středu hřiště nas přehrával. Po naší první brance po standardní situaci se hra vyrovnala. Druhou branku jsme dali po nacvičeném signálu. Ve druhém poločase už jsme byli lepší. Mrzí mě závěr zápasu, kdy jsme dvě minuty před koncem utkání vedli o tři branky. Hráči už se zřejmě viděli ve sprchách a soupeř nás ve dvouch případech potrestal. V mrazivém počasí chválím výkon hráčů."
27.1.U17: Prohra na DynamuČeské Budějovice – FC Vysočina Jihlava 3:2 (0:1) branky: 20. Liška, 76. Šimončič. Sestava: Jícha – Ločárek (41. Kafoněk) – Horký (72. Pokorný), Vlček, Kolčava – Sargsyan, Malár, Novotný, Mužátko (58. Ločárek) – Liška (58. Šimončič), Šimončič (41. Časta). Hodnocení trenéra Průši: „V první půli byl k vidění svižný vyrovnaný duel, z něhož jsme vyšli jako vítězové díky pohotovému zakončení Lišky. Vytvořili jsme si ještě další příležitosti (Šimončič, Mužátko, Sargsyan), které jsme však přesně nezakončili. Domácí měli také šance, v důležitých momentech nás však podržel brankář Jícha. Druhá půle se nám již tolik nepodařila. Domácí nás v úvodních patnácti minutách jasně přehráli a skóre otočili na svoji stranu. Když přidali třetí branku, tak bylo víceméně rozhodnuto. V posledních osmi minutách jsme přešli na hru se třemi útočníky, což nám přineslo oživení ofenzívy a korigující branku na 3:2, když se po kolmé přihrávce Sargsyana prosadil Šimončič. Utkání hodnotím pozitivně, hráčům nemohu upřít snahu a odhodlání. K vidění bylo několik dobrých individuálních herních výkonů. Navíc v zápase nastoupilo hned pět hráčů ročníku 1998.“
28.1.Program na únor 2014K dispozici je program týmů FC Vysočina na měsíc ÚNOR 2014 - ZDE.
28.1.Úvodní zápasy jaraTermíny úvodních dvou jarních zápasů FC Vysočina: sobota 22. února: Znojmo - Vysočina (14:00), neděle 2. března: Vysočina - Liberec (17:00).