V dubnu 2021 vyšly tyto články:

30.4.Divoký zápas! Jihlava remizovala s Vlašimí 3:3JIH - VLA 3:3, 21.kolo | Michal RůžičkaPo prvním poločase, který nepřinesl žádné brankové příležitosti jsme viděli ve druhém poločase rovnou šest branek. Vysočina vstoupila do druhého poločasu skvěle. První gól vstřelil po nádherném slalomu útočník Patrák. O pár minut později po faulu na Vedrala se kopal pokutový kop, který proměnil Červ. V sedmdesáté minutě zvyšoval svým druhým gólem Patrák. Vše směřovalo k pohodlnému vítězství. Jenže opak byl pravdou. Hosté během deseti minut vstřelili tři branky a utkání skončilo remízou 3:3.
29.4.V pátek přijede VlašimMichal RůžičkaV pátek 30.4. jihlavští fotbalisté přivítají na vlastním hřišti tým z Vlašimi a bude to za přítomnosti diváků! Ministerstvo zdravotnictví spolu s LFA povolilo vstup fanouškům v celkovém počtu 10% kapacity stadionu. Fanoušci se mohou registrovat na emailu marketing@fcvysocina.cz do 30.4 do 14:00 hodin.
28.4.Přijďte v pátek na fotbal!Michal RůžičkaFanoušci se mohou vrátit nazpět do hlediště. Ligová fotbalová asociace po jednání s Ministerstvem zdravotnictví v úterý vydala nová pravidla pro konání ligových utkání, z kterých vyplývá možná účast diváků z řad permanentkářů. Povolený počet diváku na následující zápas s Vlašimí je 300. Registrovat se můžete na emailu: marketing@fcvysocina.cz.
27.4.Kapitán Matúš Lacko prodloužil smlouvu o dva roky!Michal RůžičkaJihlavský kapitán Matúš Lacko, který před pár dny oslavil své třicáté čtvrté narozeniny dostal od vedení Vysočiny dárek v podobě prodloužení smlouvy o dva roky. „Pokračování Matúše bylo naší hlavní prioritou.“ Zdůraznil Sportovní ředil Lukáš Vaculík.
26.4.Získej slevu u společnosti Lion Sport. Michal RůžičkaPředstavujeme vám společnost LION SPORT, která se dlouhodobě podílí na zásobování sportovním vybavením našeho klubu, které jsou důležité pro komfort našich hráčů, malých nadějí, ale i trenérů. Ti všichni se tak mohou soustředit plně na trénování a zdokonalování svých dovedností. Tato spolupráce má ale velký přesah i pro naše fanoušky. Mohou totiž čerpat slevu 40 % na eshopu www.lionsport.cz.
24.4.Vysočina veze z Blanska plný počet bodů!BLA - JIH 1:3, 20.kolo | Michal RůžičkaJihlava potvrdila, že lépe hraje venku než doma. První gól vstřelil po šestnácti minutách Filip Vedral. Domácím se podařilo vyrovnat tři minuty před koncem. Poločas skončil nerozhodně. Druhá půle se nesla více v bojovném duchu. Vysočina deset minut před koncem utkání kopala pokutový kop, který proměnil Lukáš Červ. Pojišťovací třetí branku z brejkové situace vstřelil Vojtěch Křišťál. Vysočina vyhrála v Blansku 1:3!
23.4.Dalším jihlavským soupeřem je Blansko.Michal RůžičkaV sobotu 24.4. jihlavští fotbalisté jedou na hřiště do Blanska. Nováček letošní druholigové soutěže si na jaře nevede vůbec špatně. Nachází se v tabulce o jeden stupínek níže než Vysočina. Blansko, stejně jako Jihlava, v posledním ligovém zápase prohrálo s pražskou Duklou. Jihlavě bude scházet stoper Robert Štefánek, který v minulém zápase viděl červenou kartu. Naváže Jihlava na dobré výsledky z hřišť soupeřů?
18.4.Po dvou výhrách přišla domácí porážka s Duklou 0:1.JIH - DUK 0:1, 19.kolo | Michal RůžičkaJihlavě se nepodařilo navázat na domácí vítězství nad Třincem ani na venkovní výhru nad Prostějovem. Vysočina vstoupila do utkání dobře a měla hned dvě velké šance v podobě Luise Arroya a Filipa Vedrala. Bohužel ani jeden z útočníku svojí šanci neproměnil. Dukla šla do vedení po chybě ve středu hřiště a z ojedinělé šance dukelský útočník Buchvaldek vstřelil vítěznou branku utkání. Bohužel na konci zápasu se nechal vyloučit jihlavský stoper Štéfánek a bude tak chybět trenéru Křečkovi minimálně v dalším zápase proti Blansku.
17.4.V neděli doma proti pražské Dukle! Michal RůžičkaJihlava po nevydařeném začátku přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a rozjela se na vítěznou vlnu. Po domácí výhře přišlo vítězství na hřišti mužstva hrající o postup. Jihlava v Prostějově vyhrála 2:4. Nejen, že si připsala tři body do tabulky, ale hlavně předvedla krásnou kombinační hru. Podaří se na to navázat i na domácím zápase proti FK Dukla Praha?
16.4.Křeček: Jsem na hráče pyšnýMichal RůžičkaVysočina vyhrála na půdě Prostějova 2:4! Jednalo se druhé po sobě jdoucí vítězství. Díky výhře se Jihlava posunula na osmé místo druholigové tabulky. Co nám k tomu řekl spokojený jihlavský trenér Aleš Křeček?
15.4.Jihlava navázala na vítězství doma a vyhrála i v Prostějově!PRO - JIH 2:4, 18.kolo | Michal RůžičkaVysočina vyloupila 1. SK Prostějov a vyhrála podruhé za sebou. Jihlava se prezentovala velice aktivní hrou a byla odměněna 4 brankami v síti domácího Prostějova. První gól v utkání vstřelil Róbert Štefánek. Ve druhém poločase se trefil ze standardní situace Filip Vedral! Svůj druhý gól přidal střídající Stanislav Klobása a v poslední minutě pečetil výhru do prázdné branky Jakub Selnar. Jihlava si připisuje do tabulky další tři body a postoupila na osmé místo!
14.4.Ve čtvrtek jedeme na hřiště do Prostějova. Michal RůžičkaPo domácím vítězství nad Třincem jedeme v dalším ligovém kole na hřiště do Prostějova. Souboj to bude jeden z těch náročnějších. 1. SK Prostějov se po vydařeném jarním startu vyhoupl na druhé místo v tabulce za Hradec Králové. Podaří se navázat na první jarní vítězství Jihlavy v Prostějově? Zápas začíná od 14:30 a můžete ho sledovat na obrazovkách ČT sport.
9.4.Je to doma! První jarní vítězství! JIH - TRI 1:0, 17.kolo | Michal RůžičkaJihlava poprvé na jaře vyhrála! Porazila v souboji o sestupové příčky FK Třinec a odrazila se od sestupových vod. Vysočina navázala na dobrý herní výkon z minulého utkání proti Líšni a porazila Oceláře 1:0! Poprvé v sezóně se trefil kanonýr z minulé sezony Stanislav Klobása! Pro domácí Jihlavu to bylo druhé domácí vítězství v sezóně!
8.4.V pátek doma proti Třinci!Michal RůžičkaJihlavu čeká náročnější zápasové vytížení. Po 4 dnech od posledního zápasu v Líšni doma přivítáme Třinec a zápas to bude nesmírně důležitý. Bohužel, jedná se o bitvu dvou týmu, které jsou namočeny v sestupových vodách. Věříme, že vyhraje a odrazíme se směrem ke klidnému středu tabulky. Vysočina do toho!
7.4.Karel Pojezný: V RFA jsem poznal, co obnáší profesionální život fotbalistyMichal RůžičkaKarel Pojezný je absolventem Regionální fotbalové akademie Kraje Vysočina (RFA), druhým rokem hráčem A-týmu FC Vysočina Jihlava. „Režim RFA je velice dobrá průprava pro profesionální fotbal,“ říká devatenáctiletý střední obránce.
7.4.Jihlava sází na mladé reprezentanty a absolventy akademiíMichal RůžičkaVysočina Jihlava dává velký prostor mladým hráčům. Věkový průměr základní sestavy je běžně okolo 21 let, nastupuje v ní 8 mládežnických reprezentantů, z toho 3 jsou absolventi Regionálních fotbalových akademií FAČR.
6.4.Lacko: Náš nejlepší zápas na jaře. Musím kluky pochválit.Michal RůžičkaVysočina nezvládla ani druhý venkovní zápas za sebou, když na půdě brněnské Líšně nedokázala bodovat a prohrála 2:0. Co po zápase řekl kapitán týmu Matúš Lacko a trenér Aleš Křeček?
5.4.Na Velikonoční pondělí nadílka od SK Líšně.LIS - JIH 2:0, 16.kolo | Michal RůžičkaAni druhý venkovní zápas za sebou body nepřinesl. Líšeň potvrdila roli favorita a vyhrála 2:0. Vysočina i přes enormní tlak ve druhé půli nedokázala vstřelit branku. Nejprve v úvodu druhé půle neuspěl bodlem Ševčík, následně Patrák trefil tyč a Klobása pro změnu břevno. Líšeň deset minut před koncem přidala druhý gól. Vysočina klesla na první nesestupové místo v tabulce.
4.4.Na Velikonoční pondělí jedeme na SK Líšeň! Michal RůžičkaPo Hradci Králové nás čeká další těžký soupeř. Momentálně se SK Líšeň drží spolu s Hradcem na děleném prvním potažmo druhém místě. Brněnský klub hraje teprve druhým rokem profesionální fotbalovou soutěž ve své 97. leté historii.