V květnu 2009 vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
31.5.Vysočina se konečně dočkala výhryJIH - SPB 5:1, 29.kolo | Jaroslav WollmannPo třech porážkách v řadě se Vysočina konečně dočkala výhry. Tu si proti béčku Sparty zajistila již v prvním poločase, když se ve 37. minutě trefil Jan Štohanzl a o tři minuty později se poprvé v jihlavské dresu gólově prosadil Rudolf Urban. Ve druhém poločase přidali domácí tři branky, trefil se Matěj Vydra a dvakrát Petr Faldyna. Za hosty pouze korigoval Petr Putz. Jihlava se tak po delší době raduje z vítězství a ze zisku tří bodů. Vysočina porazila Spartu B 5:1 a i nadále jí v tabulce patří třetí příčka.
31.5.Pozápasové hodnocení Vydry, Faldyny a trenérůMiroslav FuksPřinášíme vám tradiční pozápasové video ohlasy jeho aktérů. Petr Faldyna přes dvě vstřelené branky neskrýval zklamání z nevydařeného jara, zato talentovaný útočník Matěj Vydra byl výrazně spokojenější. Z tiskové konference si můžete vyslechnout nejen domácího kouče Karola Marka, ale i trenéra sparťanské juniorky Zdeňka Svobodu.
30.5.„Béčko“ se potvrzení záchrany nedočkaloJIB - KRO 1:1, 28.kolo | Miroslav FuksDospělý „B“ tým stále čeká na pojistku záchrany v MSFL. Velkou šanci měl dnes, kdy na domácí půdě hostil HS Kroměříž. Třetí celek tabulky se však ujal vedení a domácímu celku více jak vyrovnání na 1:1 nedovolil. Zajímavý zápas s řadou šancí na obou stranách nakonec skončil zaslouženou remízou. Jihlavskou trefu si připsal Michal Drábek.
29.5.Vaculík: Koupit ligu od Čáslavi? Nechci o tom teď spekulovat!Jihlavské listy - David KratochvílVýkony jihlavských fotbalistů v letošní druholigové sezoně jsou odlišné jako den a noc. Zatímco na podzim svěřenci trenéra Karola marka uhráli 31bodů a vyšvihli se na druhé místo v tabulce, po zimní přestávce jich dokázali nasbírat jen 14. Vysočinští jsou proto druhým nejhorším mužstvem v rámci jara druhým nejhorším mužstvem. O aktuálním dění v klubu aspirujícím na postup do 1. ligy jsem hovořili s Františkem Vaculíkem předsedou představenstva PSJ a.s., zakládajícího akcionáře společnosti FC VYSOČINA JIHLAVA.
29.5.Dorost v Opavě potvrdil extraligovou záchranu!OPA - JIH 3:3, 28.kolo | Miroslav FuksZ Opavy letí na Vysočinu velmi pozitivní zpráva! Starší dorostenci FCV zde vybojovali cennou remízu 3:3, čímž si dvě kola před koncem zajistili extraligovou příslušnost i pro další soutěžní ročník! Ve Slezsku sehráli velmi dramatický zápas, v němž již v 6. minutě vedli 0:3(!), přesto nakonec byli rádi za bod, který potvrdil záchranu.
27.5.Devatenáctka se rozloučila s kvalifikací vítězněMiroslav FuksV posledním utkání kvalifikačního turnaje ME 2009 si reprezentace do 19 let poradila hladce s Estonskem 5:1 (1:1). Jihlavský útočník Stanislav Tecl odehrál celý první poločas. Český tým obsadil v tabulce 3. místo, když nestačil na Španělsko a na Německo, kterému podlehl 0:1. V tomto utkání Tecl nenastoupil. Celkem si v kvalidikaci připsal dva reprezentační starty.
27.5.Představujeme domácího soupeře – AC Sparta Praha BJIH - SPB 5:1, 29.kolo | Miroslav FuksV neděli se FC Vysočina postaví do cesty nevyzpytatelný protivník v podobě „B“ týmu pražské Sparty. Velmi mladý celek vedený trenérem Zdeňkem Svobodou si tři kola před koncem soutěže zajistil druholigovou příslušnost i pro další ročník a tudíž lze očekávat, že sparťanští talenti budou hrát velmi uvolněně.
27.5.Marko: „Hráči musí odčinit výkon ze Sokolova“JIH - SPB 5:1, 29.kolo | Miroslav FuksKouč Karol Marko v neděli se svými svěřenci nastoupí do posledního domácího duelu tohoto druholigového ročníku. Fanoušci FC Vysočina v zimě jistě věřili, že v tomto utkání společně s hráči oslaví postup do nejvyšší soutěže. Vývoj jara jim bohužel příliš radosti nepřipravil. Trenéra jsme se před utkáním zeptali, jak těžké je nyní připravit tým na další utkání?
26.5.FC Vysočina žádá o pomoc při identifikaciMiroslav FuksVedení FC Vysočina tímto opakovaně žádá nejen diváky posledního domácího utkání proti Bohemians 1905 o identifikaci osoby, která se výraznou měrou zasloužila o prolomení oplocení v domácím sektoru, což dokládají videozáznamy. Věříme, že někteří z vás ho budou schopní identifikovat a informaci o jeho totožnosti zašlou na e-mail: fuks@psj.cz či formou SMS na mobil 607 628 868. Předem děkujeme za váš příspěvek k bezproblémovému chodu domácích zápasů FC Vysočina.
26.5.Pech: „Sezónu dohraje stávající realizační tým“Miroslav FuksPředstavenstvo FC Vysočina se na svém dnešním zasedání zabývalo velmi neuspokojivými výkony a výsledky „A“ mužstva, které vyvrcholily ostudnou porážkou 5:0 v Sokolově. „Přestože to není v českých podmínkách obvyklé, tak jsme k výměně kouče či dalším změnám v realizačním týmu nesáhli. Předpokládáme, že i hráči udělají v posledních dvou druholigových kolech vše pro maximální bodový zisk. Uchování teoretické postupové šance a udržení 3. příčky v tabulce by mělo být jejich povinností. Zároveň by šlo o malou náplast fanouškům na velmi nepovedené jaro,“ uvedl předseda představenstva Ing. Jiří Pech.
23.5.Vysočina se v Sokolově probudila do zlého snuSOK - JIH 5:0, 28.kolo | Miroslav FuksOstuda. Katastrofa. Zklamání. Potupa. Jistě by se však našla i řada dalších příměrů k výkonu a výsledku FC Vysočina v Sokolově. Jihlavští fotbalisté k dopolednímu výkopu na zápas Čech vyrazili v předstihu, ovšem prvních deset minut na hřišti doslova prospali. Už v 9. minutě nepochopitelně prohrávali 3:0 a nakonec si domů po trapném výkonu odvezli „rukavici“. Jejich jarní bilance spíše než boj o postup představuje klopýtání za záchranou.
23.5.Marko: „Mužstvo má slabou psychickou odolnost“Miroslav FuksSobota 23. května se do desetileté kroniky FC Vysočina zapsala černým písmem. Hráči prvního týmu dospělých tento den utrpěli nejvyšší porážku v historii klubu – 5:0 v Sokolově. Jak si tuto blamáž vysvětluje kouč Karol Marko? Jak je možné inkasovat během devíti minut tři góly?
23.5.Dorost odmítl výhru a byl v 94. minutě potrestánJIH - HRA 1:1, 27.kolo | Miroslav FuksStarší dorostenci nedotáhli do konce dobře se vyvíjející domácí duel s Hradcem Králové. V utkání byli lepším celkem, vypracovali si řadu gólových šancí a od 51. minuty díky trefě Jiřího Pikla vedli. Jejich nekoncentrovanost a benevolentní přístup k zakončení však nakonec mladí „votroci“ vytrestali, když na konečných 1:1 vyrovnali v 94. minutě.
23.5.Béčko nestačilo na zachraňující se BlanskoBLA - JIB 2:0, 27.kolo | Miroslav FuksDospělý "B" tým FC Vysočina dnes podlehl zachraňujícímu se Blansku na jeho půdě 2:0 (1:0) a tři kola před koncem ho ještě čeká velký boj o zachování příslušnosti v MSFL. Z třetí nejvyšší soutěže totiž s velkou pravděpodobností budou sestupovat tři celky.
21.5.Marko: „Z 3. místa v tabulce můžeme jen získat“SOK - JIH 5:0, 28.kolo | Miroslav FuksZápas v Sokolově. Duel, který může postupové šance FC Vysočina poslat do teoretických hlubin a nebo je též zajímavě oživit. Kouče Karola Marka jsme se zeptali, jak se jeho svěřenci na toto utkání připravují?
21.5.Velký úspěch krajského výběru U-15 na Kouba Cupu!Miroslav FuksKaždoroční vrchol mládežnické kategorie U-15 v podobě turnaje Kouba Cup, na němž mezi sebou bojují výběry jednotlivých českých krajů, přinesl velký úspěch pro borce z Vysočiny! Tým složený z deseti hráčů FC Vysočina, tří z HFK Třebíč, dvou z Velkého Meziříčí a po jednom z Havlíčkova Brodu a Žďáru nad Sázavou získal výborné 3. místo!
20.5.Vydra: „Sním o Premier League“Miroslav FuksNáleží k největším talentům nejen vysočinského, ale i celého českého fotbalu. Pravidelně figuruje v žebříčcích nejlepších českých fotbalových teenagerů a v pouhých šestnácti letech se stal nejmladším hráčem FC Vysočina, který kdy nastoupil v jeho prvním týmu. Ano, řeč je o Matěji Vydrovi a my vám nyní přinášíme jeho profilový rozhovor.
19.5.Stanislav Tecl odjel na kvalifikaci!Miroslav FuksOmluvenky ofenzivních hvězd Chramosty a Kadlece dodatečně nominovali jihlavského útočníka Stanislava Tecla na kvalifikační turnaj U-19 v Estonsku. V konkurenci domácího týmu, Španělska a Německa zde proběhne boj o jediné postupové místo na červencový turnaj ME na Ukrajině. V kádru kouče Aleše Krečka figuruje i exjihlavský Josef Hušbauer. Teprve sedmnáctiletý Matěj Vydra zůstal jen mezi náhradníky tohoto výběru.
18.5.Nábor proběhl za velkého zájmu dětíMiroslav FuksDnešní nábor chlapců ročníků 2001 - 2004 do mládežnických týmů FC Vysočina se těšil velkého zájmu dětí a rodičů. Pětačicet malých fotbalistů se zařadilo do tréninkového procesu přípravek, užili si krásný trávník hlavního stadiónu, mohli si zatřílet na gólmana Gabriela, získat cenné rady od Michalů Kadlece a Veselého a navíc si odnesli odměnu v podobě klubového trička. Fotodokumentaci z akce najdete ZDE.
16.5.Béčko Vysočiny nestačilo na juniorku BaníkuJIB - OSB 0:1, 26.kolo | Miroslav Fuks„B“ tým FC Vysočina posílen o Štohanzla, Simra či Dupala v domácím prostředí podlehl juniorce ostravského Baníku 0:1 a zkomplikoval si tak závěr MSFL. V něm na náš tým ještě může čekat tuhý boj o záchranu soutěže, z níž pravděpodobně sestoupí tři celky.