Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

26.5.Dvacetiletí FC Vysočina - ročník 2013/14Miroslav FuksLetní přestupové období přineslo jedno z největších hráčských „zemětřesení“ v dějinách klubu. Vysočina v průběhu roku 2013 do přestupů uvolnila nejvyšší sumu ve svých dějinách. „Přivedli jsme mnoho nových hráčů, kteří mají talent, kvalitu a perspektivu. Jsme přesvědčeni, že tato strategie je správná a představuje výbornou investici do budoucnosti FC Vysočina,“ řekl k této otázce ředitel klubu Tulis.
25.5.Jarní restart: z Dukly bez bodového ziskuDUK - JIH 2:1, 18.kolo | Miroslav FuksFC Vysočina jarní fotbalový restart nevyšel. Z Prahy se z důležitého duelu dvou aspirantů postupu vrací bez bodu po porážce 2:1 (1:1). Jihlavský celek dvěma inkasovanými brankami doplatil na chyby či nedorozumění v defenzívě. Za hosty skóroval v 7. minutě Lukáš Zoubele.
25.5.Radim Kučera: Bodu jsme nebyli zase tak blízkoDUK - JIH 2:1, 18.kolo | Miroslav FuksJihlavské série deseti ligových duelů bez porážky a čtyř venkovních remíz 1:1 v řadě jsou u konce. V duelu spolufavoritů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se totiž z výhry 2:1 radovala domácí Dukla Praha. Jak jarní restart druhé nejvyšší soutěže okomentoval kouč Radim Kučera?
24.5.Podpořte FC Vysočina díky iniciativě #zasvujtymRedakceFORTUNA:NÁRODNÍ LIGA je zpět! Jak to krásně zní! Složité období jsme společně přečkali a nyní se můžeme naplno radovat ze znovuzahájené sezony, FC Vysočina bude opět hrát zápasy. Generální partner ligy, sázková kancelář Fortuna, se rozhodl pomoci všem klubům české první i druhé nejvyšší fotbalové soutěže a jen na vás nyní záleží, kolik svojí aktivitou vyberete peněz! Do projektu #zasvujtym se může zapojit každý prostřednictvím sociálních sítí a Fortuna za každého fanouška, který projeví podporu svému klubu, pošle do společného klubového fondu 100 Kč. Kam se celková částka vyšplhá, bude záležet pouze na vás!
22.5.FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA se rozběhne šlágrem na Dukle!DUK - JIH 2:1, 18.kolo | Miroslav FuksFORTUNA:NÁRODNÍ LIGA je konečně zpět! Její jarní restart odstartuje pondělní šlágr, kdy pátá Dukla Praha hostí dalšího aspiranta postupu – druhou Vysočinu Jihlava. Duel na Julisce vypukne v 18:00 hodin a v přímém přenosu jej přenáší ČT Sport. S ohledem na protikoronavirová opatření bude duel na stadiónu sledovat jen zhruba 150 pozvaných hostů a fanoušků.
21.5.Pohled do kroniky jihlavského fotbalu s Miroslavem Havlíčkem a Josefem SackýmMiroslav FuksFotbalová Modeta Jihlava se v osmdesátých letech dokázala nadechnout k poslednímu úspěchu a postupu výše. V roce 1985 vybojovala Divizi, čímž navázala na své šestileté působení v této soutěži v 70. letech. Nejen na tuto éru v zajímavém dvojrozhovoru zavzpomínali důležití pamětníci tohoto období – gólman Miroslav Havlíček a záložník Josef Sacký.
19.5.Udělej první fotbalové krůčky s Ježourem! Přijď na nábor!Miroslav FuksUdělej první fotbalové krůčky s Ježourem! Vyzkoušej si nejpopulárnější sport na světě a staň se jedním z nás! Přijď na tradiční nábor do týmů přípravek FC Vysočina, který se koná v pondělí 15. června od 17:00 hodin na travnaté ploše stadiónu v Jiráskově ulici. Nábor je otevřen pro kluky a holky ročníků 2013, 2014 a 2015 a uskuteční se bez ohledu na přízeň počasí. Každý účastník na památku obdrží tričko FC Vysočina!
18.5.Dvacetiletí FC Vysočina - ročník 2012/13Miroslav FuksVystřízlivění z postupové euforie muselo být z pohledu FC Vysočina hodně rychlé. Do vypuknutí bojů v Gambrinus lize bylo nutné připravit nejen stadión, klubové zázemí a trávník stadiónu, který se dočkal povinného vyhřívání. Vedení klubu musí odvést množství práce směrem ke kvalitní letní přípravě a především posílit tým ve všech řadách.
15.5.Vysočina se dnes dvakrát utkala s KlokanyMiroslav FuksVysočině v tomto týdnu výsledkově nevyšel ani druhý výjezd k jarnímu přípravnému duelu s pražskými prvoligovými celky. Po Spartě sehrála dva zápasy hrané 2 x 40 minut v areálu Bohemians 1905 a svému soupeři podlehla nejprve 4:1 (2:1) a poté 3:0 (1:0). Jedinou jihlavskou branku v Uhříněvsi zaznamenal Filip Novotný.
15.5.Radim Kučera: Dnes jsme tahali za kratší konec provazuBOH - JIH 4:1, 0.kolo | Miroslav FuksČtyři jarní přípravné zápasy druholigového FC Vysočina s prvoligovými soupeři přinesly vskutku nelichotivou bilanci – zisk 0 bodů a celkové skóre 3:17. Po dvojzápase s Bohemians jsme si nejen na toto téma povídali s jihlavským koučem Radimem Kučerou.
14.5.JAK SE ZNAJÍ? Tomáš Svoboda a Karel PojeznýMiroslav FuksJak se znají a kolik toho o sobě vědí benjamínci týmy a bývalí dorostenečtí spoluhráči - stoper Karel Pojezný a pravý bek Tomáš Svoboda? Odpovědi získáte ve 4. díle videoseriálu, který vám hodláme pravidelně přinášet. Přejeme příjemnou zábavu!
13.5.Jan Staněk: Ekonomické následky pro fotbal budou v důsledku pandemie značnéMiroslav FuksPrvní a druhá fotbalová liga, které před polovinou března přerušila pandemie koronaviru, se znovu rozběhnou. Profesionální kluby včera na ligovém grémiu v Praze odsouhlasily prodloužení sezony přes 30. června. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA znovu začne v úterý 26. května. FC Vysočina na shromáždění zastupoval ředitel klubu Jan Staněk, kterého jsme požádali o aktuální rozhovor.
12.5.Vysočina sehrála první jarní přípravný duel - dvojzápas se SpartouMiroslav FuksFotbalová Vysočina se po koronavirové pauze dočkala návratu k ostrému utkání. Na trávnících strahovského areálu sehrála náročný dvojzápas proti pražské Spartě. V obou duelech byla svému soupeři herně vyrovnaným celkem, ovšem obrovský rozdíl byl v efektivitě proměňování příležitostí. V prvním duelu letenský tým vyhrál 6:1 (2:0), ve druhém utkání Jihlava podlehla 4:1 (2:1).
11.5.Dvacetiletí FC Vysočina - ročník 2011/12Miroslav FuksZklamání z dalšího odložení návratu mezi českou elitu postupně odeznívalo a měnilo se ve velké očekávání z blížícího se startu nového fotbalového ročníku, počátku další postupové šance. Do nového ročníku 2011/12 FC Vysočina vstoupil s garancí stabilní podpory akcionářů v čele s akciovou společností PSJ.
8.5.Jiří Malínek: Měli jsme perfektní partu do fotbalu zapálených klukůMiroslav FuksJeho dorostenecká a dospělá fotbalová dráha je spojená výhradně s FC Vysočina. Byl nedílnou součástí generace, která se podepsala pod nejvýraznější klubové úspěchy v první dekádě tohoto století, a najdete jen osm borců, kteří za FCV nastoupili do více utkání. Přesto se nelze ubránit přesvědčení, že kariéra křídelníka Jirky Malínka měla být mnohem delší a úspěšnější.
6.5.JAK SE ZNAJÍ? Jan Javůrek a Matúš LackoMiroslav FuksJak se znají a kolik toho o sobě vědí zkušení fotbalisté Jan Javůrek a Matúš Lacko, kteří spolu nastupovali již ve Znojmě? Odpovědi získáte v 3. díle videoseriálu, který vám hodláme pravidelně přinášet. Přejeme příjemnou zábavu!
5.5.Josef Mucha: Věříme, že budeme na obnovený ligový start připraveniMiroslav FuksNotně široký kádr fotbalistů FC Vysočina v pondělí vykročil do třetího týdne atypické jarní přípravy. Jak je trenérský tým s dosavadním průběhem tréninkového bloku spokojen a nakolik se hráči s nutnými omezeními sžili? Nejen na to jsme se zeptali asistenta trenéra Josefa Muchy.
4.5.Dvacetiletí FC Vysočina - ročník 2010/11Miroslav FuksDo podzimní části II. ligy v ročníku 2010/11 vstoupili fotbalisté FC Vysočina s oprávněnou nálepkou jednoho z favoritů a s nemalými ambicemi. Ty byly podpořeny jejich jarními výkony a výsledky, materiálně technických zázemím, stabilní ekonomickou situací klubu a též skladbou kádru.
2.5.Luboš Prokopec: Rozšíření dorostenecké ligy by mi přišlo správné a férovéMiroslav FuksPozvolné a postupné uvolňování protikoronavirových opatření se promítlo nejen do obnovení tréninkové přípravy „áčka“. Od pondělí se k omezeným týmovým tréninkům vrátila žákovská a dorostenecká mužstva FKM Vysočina. O bližší informace k přípravě staršího dorostu jsme požádali kouče Luboše Prokopce.
30.4.S Ondřejem Šourkem o přípravkách i chystaném náboruMiroslav FuksFotbaloví profesionálové trénují ve skupinách, podobně se k tréninkovému procesu mohou vrátit i dorostenci. Ale jak je tomu u přípravek? Proběhne v květnu tradiční nábor? Nejen na toto téma jsme si povídali s klubovou legendou a šéftrenérem přípravek FKM Vysočina Ondřejem Šourkem.
29.4.Pohled do kroniky jihlavského fotbalu s Jiřím NovotnýmMiroslav FuksV rámci několika rozhovorů, jejichž prostřednictvím mapujeme historii jihlavského fotbalu, jeho jméno několikrát pochvalně zaznělo. A není divu, když právě jím vedený tým Spartaku dosáhl během let 1989 až 1991 na postupy z krajského přeboru, přes Divizi až do MSFL. Bez tohoto posunu by možná ligový celek FC Vysočina nikdy nevznikl. Mnozí hádáte správně – hodláme vyzpovídat šestasedmdesátiletého trenéra Jiřího Novotného.
28.4.JAK SE ZNAJÍ? Jakub Rezek a Tomáš SmejkalRedakceJak se znají a kolik toho o sobě vědí mladí záložníci Jakub Rezek a Tomáš Smejkal? Odpovědi získáte ve 2. díle nového videoseriálu, který vám hodláme pravidelně přinášet. Přejeme příjemnou zábavu!
27.4.Dvacetiletí FC Vysočina - ročník 2009/10Miroslav FuksNenaplněné postupové ambice v ročníku 2008/09 byly pro vedení FC Vysočina velkým zklamáním. V létě se logicky odrazily do četných obměn v hráčském kádru a též k očekávané změně na postu kouče. Na jaře neúspěšný Karol Marko zamířil do prvoligové Příbrami a na jeho místo usedl jihlavský rodák, odchovanec tehdejšího Spartaku a kouč se zkušenostmi z I. ligy - Luboš Urban. Jeho asistentem se stal Daniel Šmejkal.
24.4.Ondřej Šourek: Fotbalová kariéra mi splnila můj dětský senMiroslav FuksJen čtyři fotbalisté v historii toho za FC Vysočina odkopali více a v klubu se podílí na řízení mládeže. Nastoupil v Lize mistrů i Evropské lize, získal český i slovenský titul, okusil polskou ligu. Ano, hádáte správně – řeč je o Ondřeji Šourkovi, jenž v neděli oslaví 37. narozeniny a my vám s ním rádi nabízíme rozhovor.
23.4.JAK SE ZNAJÍ? Luděk Vejmola a Vlastimil VeselýMiroslav FuksJak se znají a kolik toho o sobě vědí jihlavští gólmani Luděk Vejmola a Vlastimil Veselý? Odpovědi získáte díky novému videoseriálu, který vám budeme každý týden přinášet. Přejeme příjemnou zábavu!
23.4.Jihlavské kluby bojují proti koronaviruRedakceFC Vysočina a HC Dukla vyzývají fanoušky, aby drželi odstup a respektovali současná nařízení. Ve spolupráci s online službou Advertoo.cz vyvěsili po Jihlavě několik reklam se sdělením “Díky, že hrajete týmově”.
21.4.Lukáš Zoubele: Díky epidemii jsem získal čas na zahojení kotníkuMiroslav FuksJedním z mála fotbalistů, kteří na koronavirové krizi mohou nalézt nějaké pozitivum, je zkušený záložník Lukáš Zoubele. V úvodním utkání jara proti Třinci, které zároveň bylo na dlouho posledním, si totiž poranil kotník. Místo minimálně třízápasového výpadku dostal čas na doléčení a v pondělí se normálně zapojil do jarní přípravy s týmem.
20.4.Radim Kučera: Věříme, že hráče budou tréninky bavitMiroslav FuksVíce než pět týdnů se kouč Radim Kučera musel obejít bez přímého trénování svých svěřenců. Stejně tak i další čeští trenéři. Dneškem se však situace mění – vládní nařízení umožnila obnovení tréninkového procesu v ligových týmech. V jakých podmínkách a za jakých omezení budou trénovat fotbalisté FC Vysočina?
17.4.Tomáš Smejkal zodpověděl vaše dotazy!RedakcePřinášíme vám odpovědi na dotazy, které jste prostřednictvím off-line rozhovoru na klubovém webu položili odchovanci brněnských klubů a FC Vysočina a také členovi širšího kádru české reprezentace U21 - jednadvacetiletému záložníkovi Tomáši Smejkalovi. Děkujeme za váš zájem!
17.4.Luděk Vejmola: Každému z nás už moc chybí atmosféra kabiny a zápasůMiroslav FuksStejně jako jeho spoluhráči se už měsíc připravuje individuálně, tráví čas převážně v domácím prostředí a bedlivě sleduje vývoj koronavirové krize. Nyní, zdá se, začíná fotbalu svítit světlo na konci tunelu. Těší se gólman Luděk Vejmola na obnovení tréninkového procesu?
 
Historie
Aktuálně

Dvacetiletí FC Vysočina - ročník 2013/14

Letní přestupové období přineslo jedno z největších hráčských „zemětřesení“ v dějinách klubu. Vysočina v průběhu roku 2013 do přestupů uvolnila nejvyšší sumu ve svých dějinách. „Přivedli jsme mnoho nových hráčů, kteří mají talent, kvalitu a perspektivu. Jsme přesvědčeni, že tato strategie je správná a představuje výbornou investici do budoucnosti... Celý článek

 
Servis
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu