Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

16.1.FC Vysočina Jihlava prohrála ve velmi kombinované sestavě s Velkým MeziříčímJakub PavlasV sobotu 15.1.2022 na umělé trávě, v ulici Na Stoupách, sehrála FC Vysočina Jihlava ve velmi kombinované sestavě A týmu s B týmem první přípravný zápas s Velkým Meziříčím, který výsledkově nezvládla a prohrála nejtěsnějším rozdílem 1:2.
13.1.V sobotu nastoupí hráči A týmu v kombinované sestavě s B týmem proti Velkému MeziříčíJakub PavlasDnes hráči A mužstva FC Vysočina dokončili první týden zimní přípravy, ve kterém absolvovali také zdravotní prohlídky v Praze. O víkendu bylo v plánu sehrát modelové utkání, které bylo pozměněno. Naši fotbalisté se utkají s třetiligovým mužstvem Velkého Meziříčí.
10.1.Jihlavský B tým má za sebou první týden zimní přípravyJakub PavlasHráči jihlavské “juniorky“ mají za sebou už první týden zimní přípravy. Fotbalisty čeká tří měsíční snaha o to, aby se co nejlépe připravili na boj o záchranu 3. nejvyšší soutěže - MSFL. Trenér B týmu Michal Veselý nám přiblížil, jak zhruba bude daná příprava probíhat.
5.1.Začala zimní příprava pro hráče FC VysočinaJakub PavlasFotbalisté FC Vysočina Jihlava se po zasloužené dovolené opět vrací do fotbalového prostředí. Po individuální přípravě, kterou jim jejich realizační tým nachystal, budou mít hráči hned v úvodním týdnu zpestření zdravotními prohlídkami, které proběhnou v pátek 7.1.2022 v Praze.
29.11.Vítězstvím nad Spartou ukončily starší žákyně úspěšnou podzimní část sezónyZuzana MichalkováV podzimní části 1. ligy starších žákyň ukázaly hráčky FKM Vysočina Jihlava, že jsou připravené dobýt přední příčky tabulky. Tato část sezóny byla pro starší žákyně velmi výsledkově nevyrovnaná, nicméně herní výkon hráček byl od prvního zápasu stabilní. Vzhledem k postupu do dorosteneckého věku v příští sezóně byly začleňovány dívky z mladších věkových kategorií a i ty předvedly, že mají své místo v sestavě a jsou důležitým prvkem týmu.
20.11.Z Příbrami si odvážíme bodPRI - JIH 1:1, 15.kolo | Zuzana MichalkováDuel 15. kola F:NL v Příbrami skončil nerozhodně 1:1. Začátek utkání patřil Vysočině, ovšem do vedení se brzy dostali domácí, když se trefil Emmanuel Antwi. V následujících minutách však Jihlavští ještě přidali a po chybě domácího brankáře dokázali vyrovnat díky trefě Tomáš Vlčka. Ve druhém poločase bylo k vidění několik střeleckých pokusů, žádný z nich však ale nebyl úspěšný.
19.11.V sobotu poměříme síly s PříbramíPRI - JIH 1:1, 15.kolo | Zuzana MichalkováPoslední utkání, které Vysočina odehraje venku, odstartuje tuto sobotu 20. listopadu od 13.30 hodin. Soupeřem jihlavského týmu bude 1. FK Příbram, mužstvo, jež týden před duelem s Vysočinou vyměnilo trenéra.
5.11.Těsnou výhru Jihlavy zajistil Filip VedralJIH - VYS 1:0, 14.kolo | Zuzana MichalkováFotbalisté Jihlavy porazili v předehrávce 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Vyškov 1:0 a přeskočili svého dnešního soupeře v tabulce - aktuálně jim patří osmá příčka. O těsné vítězství domácích se v úvodu utkání postaral svou pátou přesnou trefou v sezóně Filip Vedral.
3.11.Předposlední domácí zápas odehrajeme s VyškovemJIH - VYS 1:0, 14.kolo | Zuzana MichalkováV předehrávce 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítá na stadion v Jiráskově ulici tým Vyškova. Oba celky se nachází ve středu tabulky a dělí je od sebe jeden pouhý bod. Vyškov je nyní na místě devátém, jihlavští borci okupují příčku dvanáctou. Ve F:NL půjde o první vzájemné střetnutí. Který tým ze souboje odejde vítězně, se dozvíme už tento pátek 5. listopadu. Utkání začíná tradičně od 18. hodin.
31.10.Na Žižkově branka nepadlaZIZ - JIH 0:0, 13.kolo | Zuzana MichalkováVysočina po sparťanském béčku remizovala 0:0 i s dalším soupeřem z hlavního města a v tabulce tak stále zůstává na dvanáctém místě. V utkání 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se oba celky rozešli smírně, každý bere bod. Největší šanci zápasu na straně Jihlavy měl hned v 7. minutě jihlavský dlouhán Vedral, jehož hlavičku po trestném kopu vyškraboval Milan Švenger. Největší šanci, kterou měl žižkovský soupeř, spálil v 89. minutě úplně volný Zeman, kterému na konci hezké domácí kombinace sjela střela z kopačky.
30.10.Další venkovní utkání odehrajeme na ŽižkověZIZ - JIH 0:0, 13.kolo | Zuzana MichalkováJihlavský tým se do hlavního města během tohoto týdne vydává již podruhé, v rámci pražské série po domácí bezbrankové remíze se Spartou B prohrál v pohárovém osmifinále po nevýrazném výkonu na hřišti Bohemians 0:1 gólem z penalty. Jak si svěřenci trenéra Kameníka povedou proti Viktorce Žižkov, se dozvíme již zítra. Zápas začíná v 10.15 hodin.
26.10.Z Ďolíčku odjíždíme poraženiBOH - JIH 1:0, 4.kolo | Zuzana MichalkováFotbalisté Bohemians 1905 potvrdili roli favorita a Jihlavští se tak vracejí domů bez vidiny čtvrtfinále tuzemského poháru. K výhře Klokanům stačilo proměnit jeden ze dvou pokutových kopů – ve 31. minutě ten první zahodil Novák, ale po přestávce z další penalty rozhodl Květ. Jihlavští byli dnes bohužel téměř bezzubí a nedokázali tak nad Bohemkou zvítězit ani ve třináctém vzájemném utkání.
25.10.Osmifinále poháru už v úterý v ĎolíčkuBOH - JIH 1:0, 4.kolo | Zuzana MichalkováPo pátečním domácím utkání se Spartou B, které skončilo remízou, se svěřenci trenéra Jana Kameníka chystají na další duel, a to pohárový, který je čeká již v úterý 26.10. od 17.30 hodin. Dalším soupeřem Jihlavy je prvoligový tým Bohemians Praha 1905, který je po dvanácti kolech na desáté příčce Fortuna ligy.
22.10.Luděk Vejmola proti Spartě čarovalJIH - SPB 0:0, 12.kolo | Zuzana MichalkováV páteční předehrávce 12. kola Fortuna:Národní ligy Vysočina remizovala se Spartou Praha B 0:0. Cenný bod pro domácí zařídil zejména brankář Luděk Vejmola svými zákroky z počátku druhého poločasu.
21.10.Na Vysočinu zavítá B-tým SpartyJIH - SPB 0:0, 12.kolo | Zuzana MichalkováV pátek 22. října zavítá na Vysočinu B-tým pražské Sparty, který se aktuálně pohybuje s jednadvaceti body na 2. místě tabulky F:NL. Jihlava bude béčko Sparty hostit v netradičním čase - utkání startuje již v 16.30 hodin. Odčiní jihlavský tým poslední venkovní porážku z Prostějova a připíše si další domácí výhru?
20.10.Postup do republikového finále Poháru mládežeZuzana MichalkováV úterý 19. října odehráli svěřenci Jonatana Hány (U12) kvalifikační turnaj a ze třetího místa postoupili do republikového finále Poháru mládeže (dříve Ondrášovka Cup). V areálu brněnských Ivanovic odehráli sedm zápasů se soupeři, se kterými se potkávají v soutěži. Republikového finále se zúčastní 24 týmů z celé republiky a odehraje se v termínu 14.5. - 15.5. 2022, místo zatím není určeno.
19.10.Pojezný: Tvrdá práce a disciplina se vždy vyplácíZuzana MichalkováReprezentanty a potenciální hvězdy českého fotbalu nabízí i současný kádr FC Vysočina. Jednou z nich je dvacetiletý stoper Karel Pojezný (nar. 23.9.2001), jenž nastupuje pravidelně do každého zápasu F:NL a objevuje se na soupisce reprezentace do 20 let. V současné době je tento levonohý stoper v hledáčku hned několika týmů naší nejvyšší soutěže.
16.10.Z Prostějova se vracíme s prázdnouPRO - JIH 2:1, 11.kolo | Zuzana MichalkováI když kromě úvodu duelu Vysočinu Prostějovští nijak zásadněji nepřehrávali, v druhé půli se jim podařilo otočit zápas a berou tři body. O vítězi utkání 11. kola Fortuna:Národní ligy rozhodl v 56. minutě po standartní situaci prostějovský Jan Koudelka.
15.10.V sobotu hrajeme v ProstějověPRO - JIH 2:1, 11.kolo | Zuzana MichalkováPo reprezentační pauze čeká jihlavské hráče další ligový zápas, soupeřem jim tentokrát bude 1. SK Prostějov. Tým, který je v tabulce Fortuna:Národní ligy se šestnácti body o příčku výš než svěřenci trenéra Kameníka. Vysočina má aktuálně bodů čtrnáct. Zápas v Prostějově se odehraje v sobotu 16. října od 15.30 hodin.
1.10.Táborsko odjíždí z Vysočiny s prázdnouJIH - TAB 3:1, 10.kolo | Zuzana Michalková10. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Domácí vedli po 1. poločase 2:0 díky trefám Filipa Vedrala a Karla Pojezného. Drama vnesl do hry v 52. minutě proměněnou penaltou Muhamed Tijani. Hosté se hnali za vyrovnáním, ale nebylo jim přáno. Právě naopak - doplatili na svou špatnou disciplínu, duel dohrávali v devíti hráčích. Skóre na konečných 3:1 uzavřel ve 4. minutě nastavení Lukáš Fila.
30.9.Informace k pátečnímu utkání proti TáborskuZuzana MichalkováVysočina odehraje další ligový zápas na domácím hřišti už tento pátek 1.10. od 18 hodin. Dalším soupeřem, který na Vysočinu zavítá, je FC MAS Táborsko. Prosíme všechny diváky, aby dodrželi podmínky bezinfekčnosti. Těšíme se na vaši návštěvu!
30.9.FC MAS Táborsko - další domácí soupeřJIH - TAB 3:1, 10.kolo | Zuzana MichalkováV pátek 1.10. zavítá do Jihlavy FC MAS Táborsko, celek, jež aktuálně okupuje sedmou příčku v tabulce Fortuna:Národní ligy. Podaří se jihlavskému týmu navázat na poslední domácí výhru, kdy senzačně vyřadil v MOL Cupu FK Pardubice?
25.9.Vysočina padla v Líšni v nastaveném čase po pokutovém kopuLIS - JIH 2:1, 9.kolo | Zuzana MichalkováI přes nadějný první poločas se jihlavští hráči ve druhé půli k žádné větší šanci nedostali a mohou tak děkovat fantastickému Vejmolovi, že rozdílová trefa brněnského celku nepřišla už daleko dříve. Z Líšně se tak jihlavský celek vrací bez bodu, kdy v nastavení druhého poločasu o konečném výsledku 2:1 z penalty rozhodl Jan Silný.
24.9.V sobotu Vysočina poměří síly s LíšníZuzana MichalkováV sobotu 25.9. od 16.30 hodin FC Vysočina Jihlava odehraje další, v pořadí již 9. kolo Fortuna:Národní ligy. Tentokrát je na svém hřišti přivítá SK Líšeň, která se čtrnácti body okupuje čtvrté místo v tabulce.
21.9.Jihlava postupuje do dalšího kola MOL CupuJIH - PAR 2:0, 3.kolo | Zuzana MichalkováUtkání třetího kola MOL Cupu mezi Jihlavou a Pardubicemi skončilo vítězstvím domácích 2:0. Své vedení z první půle dokázali jihlavští fotbalisté po poločase ještě navýšit a zásluhou výborného výkonu gólmana Adama Jágrika odešli z utkání bez obdržené branky.
20.9.V úterý odehraje Vysočina 3.kolo MOL CupuJIH - PAR 2:0, 3.kolo | Zuzana MichalkováVe třetím kole MOL Cupu hráči Jihlavy přivítají na domácí půdě prvoligový celek FK Pardubice. Utkání, v němž si Vysočina určitě bude chtít spravit chuť po remíze v Třinci, se odehraje již zítra, 21. září od 17.00 hodin.
18.9.Z Třince se vracíme s jedním bodemTRI - JIH 1:1, 8.kolo | Zuzana Michalková V osmém kole Fortuna národní ligy vybojovali jihlavští fotbalisté bod za remízu 1:1 proti Třinci. Vysočinu poslal do vedení pěknou trefou Filip Vedral, avšak následně vyrovnal a konečnou podobu výsledku určil Tidiane Ba.
17.9.Vysočina se v sobotu představí v TřinciTRI - JIH 1:1, 8.kolo | Zuzana MichalkováDalším soupeřem hráčů FC Vysočina budou fotbalisté Třince. Sobotní utkání na třinecké půdě, v němž se Jihlavští pokusí navázat na vítěznou šňůru ze vzájemných zápasů, odstartuje v sobotu v 10.15 hodin.
11.9.Vysočina proti Opavě bez boduJIH - OPA 0:2, 7.kolo | MichalkovaV zápase 7.kola Fortuna národní ligy domácí Vysočina na slezský celek nestačila a z duelu tak odešla s prázdnou. Po bezbrankovém prvním poločase si po přestávce připsal vlastní gól Tomáš Vlček, na kterého pak navázal ještě trefou Josef Celba.
9.9.Informace k pátečnímu utkání proti OpavěZuzana MichalkováDalší ligový zápas odehraje FC Vysočina na domácí půdě již tento pátek 10.9. od 18.hodin proti celku SFC Opava. Prosíme všechny diváky, aby dodrželi podmínky bezinfekčnosti. Těšíme se na vaši návštěvu!