Anketa byla ukončena, hracím dnem bude opět neděle | FC Vysočina Jihlava
Anketa byla ukončena, hracím dnem bude opět neděle
FC Vysočina se rozhodla ukončit anketu, v níž měli fanoušci klubu možnost hlasovat o nejvhodnějším termínu mistrovských utkání klubu ve II. lize. Důvody ukončení byly dva:
1.) anketa byla zneužita k nejrůznějším machinacím a její výsledek nebyl vypovídající

2.) na základě požadavku ČMFS bylo nutné do konce 2. lednového týdne nahlásit termíny mistrovských utkání

Vedení klubu intenzivně zvažovalo oba nejfrekventovanější termíny, tedy sobotu či neděli v úřední čas, a nakonec se rozhodlo zachovat původní nedělní termín. Svoji roli v tom sehrála mimo jiné skutečnost, že sobotní termín koliduje s televizními přenosy Gambrinus ligy na TV Nova.

Vhodným termínem domácích zápasů se FC Vysočina bude i nadále zabývat a hledat nejoptimálnější dny svých zápasů. Prostředkem k tomu by mohl být anketní lístek pro fanoušky přímo na prvním jarním utkání klubu. Bez umělého osvětlení se však vhodný termín podaří jen těžko najít...

Pokračovat na další článek:

U19: Dorost veze z Olomouce bod, příští sezonu však odehraje o soutěž níž

Starší dorost remizoval v předposledním utkání letošní sezony na hřišti Sigmy Olomouc 1:1 (0:1). Po úvodním tlaku domácího týmu z Hané se jihlavští postupně dostali do hry a díky brance Šimona Sedláka šli do vedení. Ve druhém poločase si oba celky vytvořily několik nadějných příležitostí, prosadit se však dokázala už jen Sigma, která stanovila konečný výsledek na 1:1. Ačkoliv se výkony i výsledky staršího dorostu od dubna výrazně zlepšily a tým zaznamenal čtyři vítězství a jednu remízu, na záchranu v nejvyšší soutěži to nestačilo. Devatenáctka tak obsadí poslední příčku tabulky a po sezoně sestupuje do druhé dorostenecké ligy. Ročník uzavře o víkendu domácím utkáním proti Karviné.