Kopecký: Výsledek proti Bahrajnu rozhodně nepřeceňujeme | FC Vysočina Jihlava
Kopecký: Výsledek proti Bahrajnu rozhodně nepřeceňujeme
První tým FC Vysočina dospěl ke konci letní přípravy. Tým kouče Ivana Kopeckého dnes sehrál generálku na start HET ligy, k němuž dojde příští sobotu v Karviné. Jihlavského lodivoda jsme se po utkání s národním týmem Bahrajnu zeptali nejen na jeho hodnocení skončeného duelu.

„Potěšil mne velmi dobrý přístup všech hráčů, kteří do utkání nastoupili. Jsem rád, že jsme dokázali třikrát skórovat a naopak jsme ani jednou neinkasovali. Krom konečného skóre kvituji i řadu dobrých herních pasáží. Na druhou stranu tento výsledek rozhodně nechceme a nemůžeme přeceňovat, protože mistrovské utkání bude o něčem jiném. Rozhodně v něm bude větší tlak. Musíme si uvědomit, že stále máme na čem pracovat,“ řekl Ivan Kopecký úvodem a poté doplnil: „Davis Ikaunieks dnes potvrdil, že je střelecky disponovaným hráčem. I na něho, stejně jako na každého hráče, však mám vyšší nároky. Přestože je ofenzivním fotbalistou, tak i on si musí plnit své defenzivní povinnosti.“

Kopecký celý druhý poločas absolvoval u postranní čáry, přestože místy intenzivně pršelo. Sledoval tak i mnoho neproměněných šancí svého celku: „Déšť ani nevnímám. Vtáhl mne zápas,“ řekl s úsměvem a poté dodal: „Možná to z pohledu diváka tak nepůsobí, ale všichni víme, že dát gól není tak jednoduché. Ve finální fázi byla vidět velká snaha, ovšem mnohdy při zakončení scházelo sebevědomí či klid. Hlavně v prvním poločase jsme některé situace mohli řešit jednodušeji. Platí to o Petru Hronkovi, Jirkovi Klímovi i dalších hráčích.“

Nabízíme pozápasové ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Ivana Kopeckého přinášíme i slova stopera Jiřího Krejčího.

Pokračovat na další článek:

Završíme anglický týden dalším bodovým ziskem?

Třetí náročný druholigový duel během sedmi dnů sehrají fotbalisté FC Vysočina. Anglický týden završí v neděli 20. dubna od 17:00 hodin ve Vlašimi, kde na ně bude čekat soupeř stále živící naději na barážovou pozici. Tým kouče Marka Jarolíma se určitě nebude chtít vracet s prázdnou.