Demeter zkoušel štěstí v Řecku | FC Vysočina Jihlava
Demeter zkoušel štěstí v Řecku
Plzeň - Od úterý bojuje o angažmá ve Viktorii Plzeň slovenský záložník Michal Demeter. Rodák z Bratislavy už nejvyšší českou soutěž poznal, před rokem a půl přišel jako posila do týmu tehdejšího nováčka první ligy, Jihlavy.
Fotbalisté z Vysočiny nejvyšší soutěž po roce opustili a Demeter působil vloni na podzim ve druhé lize. „Ke konci roku mně vypršela smlouva a na jejím prodloužení jsem se v Jihlavě nedomluvil. V lednu jsem byl týden v Řecku, ale z angažmá sešlo. Když se ozvala Plzeň, neváhal jsem. Chci o šanci získat smlouvu ve Viktorii bojovat,“ svěřil se dlouhovlasý fotbalista.

Michalu Demeterovi není prostředí Městského stadionu ve Štruncových sadech úplně neznámé. Na podzim v roce 2005 tu nastoupil v dresu Jihlavy a svému týmu pomohl k bezbrankové remíze. „Ten zápas si vybavuji, v paměti mám neproměněnou penaltu plzeňského Vágnera v nastaveném čase. Měli jsme tenkrát štěstí,“ usmívá se.

Jeho úkolem není střílet góly, nejlépe se cítí na postu defenzivního záložníka. „Hrál jsem ale také na pravé straně obrany,“ připomíná.

Na tomto postu také nastoupil ve včerejším zápase Tipsport cupu proti Kladnu, které Viktoria prohrála 1:2. Další příležitost ukázat se bude mít proti Karlovým Varům.

„Bude záležet na jeho výkonech. O tom, zda u nás zůstane, se rozhodne nejpozději do 15. února, kdy končí přestupní termín,“ uvedl trenér Viktorie Stanislav Levý.

Pokračovat na další článek:

U16: Obrat v samotném závěru. Čtyři góly v poslední dvacetiminutovce přinesly tři body

B tým mladšího dorostu splnil roli favorita a porazil Svratku Brno 4:3 (0:3). Ještě v první části utkání to však s naším týmem nevypadalo dobře. Hosté si totiž vypracovali tříbrankový náskok. V závěrečné dvacetiminutovce ale přišel velký obrat. V 70. minutě jej odstartoval Straka a o několik minut později snížil Pokorný. Minutu před koncem základní hrací doby vyrovnal Horníček a v samotném závěru dokonal obrat z pokutového kopu Ritter. Mladší dorostenci tak na domácím hřišti srdnatě porazili poslední tým tabulky a patří jim aktuálně desátá příčka.