Jiří Lerch: Věřili jsme, že po první brance přidáme další góly | FC Vysočina Jihlava
Jiří Lerch: Věřili jsme, že po první brance přidáme další góly
Tabulková situace dnes FC Vysočina jednoznačně velela zvítězit. Domácí fotbalisté se však s velkým tlakem dokázali vyrovnat a přetnout nepříjemnou šňůru bez vítězství. Radovat se mohl i kouč Jiří Lerch, který ve třetím duelu na jihlavské lavičce prožil první vítězství. Jak duel s juniorkou Sparty zhodnotil?

„Na utkání jsme se zodpovědně připravovali, byli jsme si vědomi jeho důležitosti. Jeho úvod nám ale příliš nevyšel, protože nám chvíli trvalo, než jsme navnímali posuny jednotlivých hráčů Sparty. Zhruba od 10. minuty jsme převzali otěže utkání a hráli jsme to, co jsme chtěli. Trochu mne mrzí, že šance, které jsme si vytvořili za stavu 0:0 zhruba do 25. mnuty, zůstaly neproměněny nebo jsme tyto situace špatně řešili. Svoji roli mohla sehrát i nervozita hráčů. Naštěstí jsme to díky přihrávce Radka Křivánka a gólu Míry Křehlíka prolomili. A poté došlo na předzápasová slova asistenta Lukáše Jarolíma, který vyjádřil naši společnou víru, že se po úvodní brance tým střelecky chytne a bude schopen přidat další góly. Cítili jsme, že to v hráčích je. Klukům za předvedený výkon náleží obrovská pochvala. Zápas odmakali a výborně plnili taktické pokyny. Důležitou výhrou zároveň potvrdili cennou remízu z Kroměříže, která disponuje zkušenými hráči a předtím zvítězila třikrát ze čtyř utkání,“ řekl Jiří Lerch ve svém úvodním komentáři.

Lerch dále doplnil: „Po našem nástupu k týmu jsme se chtěli zaměřit na zpevnění defenzívy a její organizace. Troufnu si říci, že v tomto ohledu nastal posun a zlepšení, protože jsme ve třech zápasech inkasovali pouze jednou, když jsme Českým Budějovicím branku smolným odkopem prakticky darovali. Jsme v Jihlavě samozřejmě krátce, ale vnímáme typologii hráčů, kterým po vstřelení úvodní branky vyhovují brejky a hra do otevřené obrany. A to se dnes potvrdilo.“

Ježour TV: Jak duel, který konečně můžeme označit jako vítězný, okomentoval střelec hattricku Miroslav Křehlík, gólman s druhým čistým kontem v řadě Pavel Soukup a kouč slavící první výhru na jihlavské lavičce Jiří Lerch?

Fotogalerie

Pokračovat na další článek:

Sestřih podzimních gólů FC Vysočina – zvolte z nich ten nejhezčí!

Do jediného sestřihu jsme pro vás chronologicky zkompletovali všechny góly, které fotbalisté FC Vysočina vstřelili v podzimní části. Podívejte se na 17 přesných tref, které nám v první polovině soutěžního ročníku udělaly radost a zkuste vybrat tu nejhezčí! Hlasujte v komentářích na YouTube a Instagramu, prostřednictvím emotikonů (či komentářů) na Facebooku a nebo je vám k dispozici anketa na síti X!