04.06.2002, Redakce

Tulis: Druhá sezóna bývá pro nováčka vždy nejtěžší

S ředitelem klubu ing. Zdeňkem Tulisem hodnotíme fotbalový ročník 2001/2002.

 
FC Vysočina Jihlava dnes uzavře svoji druhou sezónu ve II. lize ČMFS. O její zhodnocení jsme požádali ředitele klubu a předsedu představenstva Ing. Zdeňka Tulise.

Co v uplynulé sezóně považujete za nejdůležitější?

Těch faktorů bylo více. Především mne potěšila skutečnost, že se nám podařilo dobudovat zázemí stadiónu tak, aby splňovalo kritéria ČMFS pro rok 2003. Výsledkem tohoto snažení je důstojné zázemí pro hráče, trenéry, management, rozhodčí i naše partnery. Jsem rád, že se tyto náročné a zásadní změny, která probíhali za chodu klubu, neprojevili na výkonnosti mužstva a podařilo se udržet trend z úspěšného loňského ročníku. Ne nadarmo se říká, že druhá sezóna bývá pro nováčka po předešlé euforii vždy nejtěžší. Z uvedeného pohledu proto uplynulý soutěžní ročník hodnotím jako za bezproblémový a poměrně úspěšný.

Jaké je Vaše hodnocení sportovní stránky?

Především jsme rádi, že jsme se obloukem vyhnuli problémům se záchranou a dokonce jsme v určitých fázích soutěže atakovali 3. či 4. příčku tabulky. V rozhodujících fázích nás však opustilo štěstí v koncovkách zápasů, přestali jsme vyhrávat doma, což nás velmi mrzí kvůli našim divákům, a přišla zranění, která se na našem poměrně úzkém kádru musela projevit. Na druhou stranu je třeba říci, že jsme hráčům Hošťálkovi, Bartošovi, Kadlecovi a Bouškovi dali prostor k operacím a uzdravení. Věříme, že se všichni zapojí do letní přípravy a na podzim budou tahouny mužstva.

Jak se dařilo mládeži?

Naše juniorka v župním přeboru obstála a v tabulce skončí druhá, což jí dává reálnou šanci na postup do divize. Toto by pro naše mladé dorostence měla být ideální přestupní stanicí do II. ligy. Dorost sezónu odehrál dle očekávání a bez problémů si zajistil místo v nově utvoření II. lize. Především ročníky 1985 a 1986 jsou pak příslibem naší snahy získat zpět kýženou dorosteneckou extraligu.

Jaké si klub klade cíle pro příští sezónu?

Nadále chceme stavět na stávající pevné kostře hráčů, kterou bychom rádi v létě doplnili o dva zkušené hráče. K nim je ještě třeba připočíst jarní příchody Bouška, který by se měl po vleklých zdravotních problémech stát oporou, a rychlonohého Pavla Bartoše. Mužstvo by každopádně měli tvořit minimálně z devadesáti procent kmenoví fotbalisté FC Vysočina. Myslím si, že toto mužstvo bude opět schopno hrát kolem 5. příčky tabulky.

V příští sezóně stejně jako letos upřednostníme investiční a rozvojové cíle před výkonnostními. Pro budoucnost rozvoje fotbalu na Vysočině je totiž nezbytné vybudovat umělý travnatý povrch. Právě

 
Aktuálně

Pohled do kroniky jihlavského fotbalu se Zdeňkem Übehubrem

Dne 8. dubna to bylo 110 let, kdy byl oficiálně založen fotbal v Jihlavě, konkrétně klub SK Jihlava. Po celý rok vám budeme toto významné výročí připomínat ve formě rozhovorů, článků, anket, exhibičních utkání či příspěvků na sociálních sítích. Na úvod přijměte pozvání k nahlédnutí do pomyslné kroniky jihlavského fotbalu, přičemž roli průvodce... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu