13.10.2007, Miroslav Fuks

Karol Marko: „Výkon týmu má stoupající tendenci“

Karol Marko: „Výkon týmu má stoupající tendenci“Fotbalisté FC Vysočina v Sokolově získali cenný bod a my jsme se bezprostředně po utkání zeptali na dojmy trenéra Karola Marka. „Na jednu stranu mne mrzí, že jsem zápas nedotáhli do tříbodového konce, protože Sokolov byl hratelným soupeřem a my si v zápase vytvořili dost šancí.“

 
Na druhou stranu jsme získali cenný bod zvenku, opět jsme neinkasovali, nepustili jsme před sebe tabulkového souseda, vyrovnali jsme se s velmi agresivní hrou domácích i s přísnějším rozhodováním sudího. Celkově mohu říci, že hráči podali dosud nejlepší výkon pod mým vedením. Cítím, že výkon týmu má stoupající tendenci.

Jak jste viděl průběh zápasu?

První půle byla poměrně vyrovnaná. Chvíli nám sice trvalo, než jsme se vyrovnali s hrou domácích a dostali jsme se do hry. Na útoky domácích jsme však dokázali odpovídat a připsali jsme si pět střel, což na půdě soupeře není špatná bilance. Do druhého poločasu jsme šli s cílem eliminovat tvořivého brazilského záložníka Costu, což se nám podařilo a ten prakticky přestal existovat. Prvních 20 minut druhé části bylo z naší strany excelentních. Byli jsme pány hřiště a nechybělo mnoho, abychom se ujali vedení. Kvalitní gólman Kubásek však udržel čisté konto. Poté Sokolov vrhl síly do útoku a v závěru duelu si vytvořil tlak. Nakopával míče a tak se dostával do našeho pokutového území. Hráči však tuto hektickou pasáž zvládli a naopak v samotném závěru byli po dvou šancích blízko rozhodující brance. Těší mne, že kluci chtěli vyhrát a o tři body bojovali až do konce.

Co vás vedlo k netradičnímu složení sestavy se třemi útočníky?

Chtěli jsme hrát ofenzivně. Všichni tři útočníci se variabilně doplňovali a ze středové řady je doplňovali krajní beci a Mezlík s Lovětínským. Hlavně na krajích jsme Sokolov přehrávali a díky tomu jsme se dostávali i do šancí. K menšímu přeskupení došlo po příchodu Cihláře, který oproti Rabušicovi zůstal více u lajny s úkolem bránit nebezpečného Bauera a zároveň plnit roli levého křídla. Ostatně ve finiši utkání mohl právě on celý duel rozhodnout.

Proč jste se odhodlal pouze k jednomu střídání?

Všichni hráči podali dobrý výkon, nikdo neměl zdravotní či kondiční problémy a já nechtěl zasahovat do dobře fungujícího systému. Navíc bych tým příchodem Vepřeka či Bayera oslabil ve vzduchu, kde je Sokolov velmi silný. Z tohoto pohledu postačil příchod Cihláře, který hru oživil.

Tým opět udržel čisté konto, na druhou stranu podruhé v řadě neskóroval…

To, že jsme neinkasovali je určitě plus. Když jsem k týmu přišel, tak jsme měli na kontě nejvíce obdržených branek z celé II. ligy. Proto první úkol zněl zlepšit defenzivní hru mužstva a neprohrávat. To se snad podařilo, když jsme ze čtyř mistrovských duelů inkasovali pouze jednou a to z penalty. Zlepšení ofenzivní činnosti je pouze otázkou času, kdy si hráči „sednou“ do nového herního systému. V Sokolově bylo zlepšení naší útočné hry jasně patrné a já jsem přesvědčen, že to doma proti Čáslavi potvrdíme. V tomto utkání tento posun potřebujeme potvrdit vítězstvím.

 
Související
Aktuálně

Karol Karlík: Na Vysočinu vzpomínám takřka denně

Jen deset fotbalistů v historii odehrálo za FC Vysočina více zápasů než on. A jen minimum hráčů dokázalo kvalitně zastat tolik postů, jako tento třiatřicetiletý Slovák. Ne nadarmo byl v anketě o „Jedenáctku dvacetiletí FCV“ nominován na post pravého beka i středního záložníka. Navíc vždy náležel mezi oblíbence jihlavských fanoušků. Ano, řeč je o... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu