16.11.2007, MF DNES - Vysočina - Jan Salichov

Simr: Naše výsledky jsou katastrofální

Simr: Naše výsledky jsou katastrofálníJihlava - Petr Faldyna – Pavel Simr. Velmi produktivní dvojicí útočníků se v první polovině aktuální druholigové sezony mohli pochlubit jihlavští fotbalisté. Ani to však Vysočině nepomohlo k boji o přední příčky. Naopak, ambiciózní tým je po polovině soutěže až na desátém místě tabulky. "Dostávali jsme až příliš mnoho gólů," lituje nejlepší střelec Pavel Simr. "A když jsme už spravili obranu, přestali jsme je i dávat."

 
Máte za sebou nejhorší podzim v historii druholigového fotbalu na Vysočině. Jste rádi, že už první polovina sezony skončila?

To bych ani neřekl. Protože se dá říct, že i když jsme nevyhrávali, začalo se nám ke konci dařit. Myslím si, že kdyby se hrálo ještě pár kol, tak bychom ještě nějaké body urvali a v tabulce se dostali výš.

Kde vy osobně vidíte hlavní příčinny podzimního trápení?

Utekl nám začátek, kdy jsme prohrávali o dost gólů. Proto se muselo zapracovat na obraně. A když jsme už spravili obranu a dostávali jsme málo branek, přestali jsme je i dávat. Takže pro jaro asi bude nejlepší zvolit nějaký zlatý střed (úsměv).

Često se hovoří o tom, že velkým problémem byla malá sehranost nově složeného týmu. Souhlasíte?

Já si myslím, že to byla jedna z hlavních příčin, proč se nám nedařilo. Že se to vlastně všechno dělalo za pochodu. I já s Pavlem Mezlíkem jsme přišli až tři dny před startem soutěže. Mančaft nebyl pohromadě, nesehrával se, a to bylo znát.

Výsledkově vám příliš nepomohla ani změna trenéra, kdy už po sedmi kolech pana Zákostelského vystřídal KarolMarko. Jak jste tuto změnu vnímal?

Víte, já jsem pana Zákostelského znal jen krátce. Ale řekl bych, že to byl dobrý, mladý trenér. Teď však přišel pan Marko. A myslím, že po jeho příchodu jsme se určitě zlepšili. I když výsledky tomu moc neodpovídají. Ale ono je to těžké. Za tu krátkou dobu, po kterou nový trenér u týmu byl, se nedalo mnoho dělat. Přišel do rozjeté sezony, kdy ani psychika týmu nebyla nejlepší. Takže se uvidí, jak se nám bude dařit po zimní přípravě. Jaký bude ten druhý půlrok.

Už jste zmiňoval, že pod trenérem Markem jste začali hrát více do obrany. Nevadilo vám jako útočníkovi, že už ten styl nebyl tolik ofenzivní?

Ani ne. Jak říkám, těch gólů jsme dostávali opravdu hodně. S tím se muselo něco dělat. A hlavně, to pro mě nebyl až taková problém. Já jsem byl stále vepředu. Spíš šlo o ty kluky, kteří museli více bránit. Ale většinou jsme stejně šli do útoku v pěti, v šesti. Takže to nebylo tak poznat. Akorát se více běhalo, protože trenér po nás chtěl jak bránit, tak aby nás do útočné fáze vyráželo víc.

Vy osobně navíc s podzimem můžete být spokojen. Potvrdil jste pověst kanonýra a v patnácti zápasech jste nastřílel osm branek. Těší vás to?

Tohle určitě. Člověk si řekne, že osm gólů je pěkných. Ale říkám, naše výsledky jsou katastrofální. Ideání by bylo, kdybych měl osm gólů a byli jsme třeba druzí, první (úsměv).

Na postupové příčky však na jaře budete muset pravděpodobně zapomenout. S jakou chutí se tedy po tom zpackaném podzimu pustíte do zimní přípravy?

Říkal jsem, že na tom zapracujeme. Všichni. Trenér bude chtít od začátku celý kádr pohromadě, takže nehrozí, že bychom se opět nesehráli. Je jasné, že dva tři hráči mohou přijít v průběhu zimy. Ale ta podstatná část mužstva bude pohromadě. To bude určitě výhoda.

A jak to bude s vámi?

Já tady mám zatím hostování do konce zimy, potom se bude jednat.

Budete mít zájem v Jihlavě zůstat, nebo se raději pokusíte poprat o místo v prvoligovém kádru Brna?

Já osobně bych chtěl zůstat. Ale záleží na Brnu, co mi řeknou. A jak se k tomu postaví Jihlava. Teď je zatím předběžné něco říkat, uvidíme, jak budou vypadat jednání. Já osobně stejně musím poslechnout všechny strany.

Jarní část soutěže však bude muset Vysočina zvládnout bez vás v každém případě. Kvůli trestu za vyloučení v zápase s Krčí totiž budete muset ještě dva zápasy stát. Jak moc ta červená karta za nesportovní chování mrzí?

Hodně moc. Protože budu stát ještě dva zápasy, to je dost. Budu mít prakticky o čtrnáct dnů prodlouženou přípravu. Další věc je, že pokud se tým rozjede a bude se mu dařit, tak nebude důvod to měnit. Takže by se mohlo stát, že bych skončil na lavičce. Ale říkám, to je ještě daleko. Uvidíme, jak to bude dál.

V Jihlavě jste nastupoval s dalším výborným střelcem, Petrem Faldynou. Jak si dva takoví kanonýři v jednom útoku vyhověli?

Mě se s Peťou hrálo velmi dobře, neměl jsem s tím žádný problém. Přiznávám, ze začátku jsem měl strach, protože jsem si myslel, že je typově stejný útočník jako já. Ale bylo to úplně v pohodě. To dokazují i góly, o které jsme se podělili. On jich dal šest, já osm, takže jsme si v tom útoku určitě nezavazeli (smích).

 
Aktuálně

Podzimní žákovské hodnocení: U13 – Jonatan Hána

V rámci série materiálů, které se ohlíží za podzimními výkony a výsledky mládežnických týmů FC Vysočina, nyní nabízíme pohled na mladší žáky U13, kteří působili v nejvyšší soutěži své kategorie SpSM-JIH. Z 15ti utkání získali 25 bodů a umístili se na 6. příčce. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu