06.12.2007, Miroslav Fuks

FC Vysočina hlásí velké změny v hráčském kádru

FC Vysočina hlásí velké změny v hráčském kádruBěhem zimní pauzy v kádru FC Vysočina Jihlava pravděpodobně nezůstane kámen na kameni. Soupisku prvního týmu s největší pravděpodobností po neúspěšném podzimu opustí hned devět hostujících hráčů. Jejich místa zaujmou povětšinou odchovanci klubu či perspektivní mladíci. Vedení FC Vysočina hodlá první tým přebudovat s výhledem do prvoligové budoucnosti.

 
Sportovní úsek klubu se rozhodl dále neprodloužit hostování Martinu Bayerovi (Slavia Praha), Peteru Šedivému (Sigma Olomouc), Pavlu Mezlíkovi (1.FC Brno) a Romanu Drgovi (Kroměříž). Uplatnění v jihlavském dresu nenajdou ani Michal Pacholík, Štěpán Wasserbauer a Pavel Vojtíšek, kteří na podzim hostovali v nižších soutěžích. „Bohužel nejsme schopní udržet slovenské hráče Martina Suchého a Branislava Rzeszota. Jejich finanční požadavky jsou však zcela neslučitelné s našimi ekonomickými možnostmi. Jihlavu dále opouští zkušený Martin Sviták, který hodlá zamířit do zahraničí, a zároveň jsme se rozhodli neprodloužit smlouvu obránci Pavlu Bartošovi, který tak Vysočinu opouští po sedmi sezónách a 154 odehraných zápasech v našich dospělých týmech,“ informoval sportovní manažer Zdeněk Šmýd, který přidal nepříznivou zprávu o dalším působení kanonýra Pavla Simra: „Bohužel, na 99,9% u nás Pavel nebude na jaře pokračovat. Vedení Brna trvá na jeho zapojení do prvoligového kádru. Za této situace se maximálně soustředíme na uplatnění přestupové opce na Petra Faldynu.

V kolonce příchody zatím převládá nejistota, protože většina přestupů či hostování s přestupovou opcí ještě není dotažena. Barvy FC Vysočina bude nadále hájit olomoucký levý obránce či záložník Michal Vepřek a klub mimo jiné usiluje o příchod trojice záložníků Radek Sláma, Lukáš Vaculík a Michal Belej. Kádr „áčka“ dále doplní z juniorky Jiří Chlup, Martin Štěpanovský, Josef Hušbauer a Rostislav Šamánek. Posilou by měl být uzdravený Jiří Malínek.

Třetiligová juniorka avizuje prodloužení hostování slávisty Marka Borovského, přeřazení dorostenců Luďka Procházky a Petra Filipa a jednání o dalších zhruba pěti perspektivních fotbalistech.

 
Aktuálně

Vysočina otestovala hráče a na úvod přípravy podlehla Jablonci

Po roce ve Zbuzanech u Prahy znovu nastoupila druholigová Vysočina proti Jablonci. Přední celek české ligy byl v přípravné konfrontaci produktivnější a na úvod letního bloku si připsal výhru 3:0 (1:0). Vysočinu může po sympatickém výkonu mrzet řada neproměněných příležitostí. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu