12.05.2008, Miroslav Fuks

Starší žáci jdou do boje o evropskou korunu!

Starší žáci jdou do boje o evropskou korunu!Starší žáci FC Vysočina (roč. 1993) tento čtvrtek brzy ráno vyráží směr Lodž, kde se od pátku 16. do neděle 18. května uskuteční vrchol jejich dosavadní fotbalové kariéry v podobě evropského finále Nike Premier Cupu 2008. Jihlavským fotbalistům se cti reprezentovat Česko dostalo na základě podzimního vítězství v českém kole tohoto prestižního turnaje. V Polsku budou o evropský triumf a zároveň i o postup do světového finále bojovat v konkurenci týmů z devatenácti zemí.

 
Na světové finále do Manchesteru postoupí tři nejlepší celky turnaje. Uskuteční se na počátku srpna letošního roku. „Postup je určitě našim velkým snem. Klást si nějaké sportovní cíle je však absolutně předčasné, neboť kvalita našich soupeřů je pro nás velkou neznámou. Právě na konfrontaci s evropskou konkurencí jsme velmi zvědaví. Uvidíme, jak se s ní kluci popasují,“ uvedl trenér týmu Pavel Tvarůžek, který přesto zmínil cíle svého výběru: „Chceme hrát dobrý fotbal a především co nejlépe reprezentovat klub, město, kraj a vůbec celou Českou republiku.“

Starší žáci mají na jaře dobrou formu, neboť v ligové soutěži dosud ztratili pouze tři body za porážku se Sigmou Olomouc. „Doufám, že si dobrou výkonnost odvezeme i do Polska. Jen mne trochu trápí angína Štancla a naražené paty Kučery. Oba by však měli na turnaj odcestovat. Takovou událost si nechce nikdo nechat ujít,“ dodal Tvarůžek.

Nominace na turnaj: brankáři: Dohnal, Kotnour, obránci: Caha, Herc, Prchal, Míka, Urbánek, Vonásek, záložníci: Hráček, Jahoda, Kavka, Kliment, Masopust, Šuta, útočníci: Císař, Kučera, Kyzlink, Štancl.


 
Aktuálně

Vysočina padla v Líšni v nastaveném čase po pokutovém kopu

I přes nadějný první poločas se jihlavští hráči ve druhé půli k žádné větší šanci nedostali a mohou tak děkovat fantastickému Vejmolovi, že rozdílová trefa brněnského celku nepřišla už daleko dříve. Z Líšně se tak jihlavský celek vrací bez bodu, kdy v nastavení druhého poločasu o konečném výsledku 2:1 z penalty rozhodl Jan Silný. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu