06.06.2008, Miroslav Fuks

Omluva SFC Opava

Omluva SFC OpavaČtvrteční závěrečné druholigové utkání mezi FC Vysočina a SFC Opava mělo být fotbalovým svátkem. Na hřišti tomu tak skutečně bylo, neboť jihlavští hráči se postavili všem spekulacím a potvrdili své skvělé jarní výsledky, když hosty po velmi dobrém výkonu porazili. Mnohem horší obrázek bohužel nabídlo dění v ochozech stadiónu.

 
Z Opavy totiž krom třísethlavého davu dorazili i jedinci, kteří přijeli s cílem vyprovokovat konflikty. Nejhorší obrázek nabídl závěr utkání. Ze strany části frustrovaných a agresivně jednajících příznivců SFC Opava došlo k narušení veřejného pořádku, ničení zařízení a majetku fotbalového klubu (celková materiální škoda se bude pohybovat do 50 tis Kč.) a ohrožení poklidných jihlavských diváků. Na základě vyhodnocení situace poté došlo ze strany Policie ČR k nasazení pořádkové jednotky a byl proveden zákrok proti fanouškům. Šest z nich bylo předvedeno na OOP Jihlava a vzhledem k podnapilosti byli předáni do Protialkoholní záchytné stanice Jihlava.

Do policejního opatření bylo zapojeno 107 policistů z Okresního ředitelství PČR Jihlava, pořádkové jednotky Správy Jmk Brno a Inspektorátu cizinecké policie. Dále policisté spolupracovali se strážníky Městské policie Jihlava.

K celému incidentu se oficiálně vyjádřilo i vedení opavského klubu: „Vedení SFC Opava s politováním hodnotí vystoupení některých svých fanoušků během utkání s FC Vysočina Jihlava. Vážíme si fanoušků, kteří se svým povzbuzováním stávají dvanáctým hráčem týmu, bohužel v závěru utkání několik málo jedinců vytvořilo agresivní a nedůstojné prostředí, které na fotbalové stadiony nepatří. S těmito jedinci povedeme nápravné řízení a nadále budeme s ostatními fanoušky pracovat na budování klubismu. Tímto se vedení SFC Opava FC Vysočině Jihlava a jejím fanouškům omlouvá.“

Dodejme, že do sídla FC Vysočina či na internetové stránky klubu dorazila řada omluvných textů ze strany opavských fanoušků. Ti se výrazně distancují od primitivního chování některých jedinců ze svých řad.

 
Aktuálně

Netradičně na Velikonoce vyzveme Třinec

Vpravdě netradiční termín a čas nabízí z hlediska FC Vysočina plán 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jihlavský tým nastoupí do domácího duelu proti Třinci na Velikonoční pondělí 22. dubna už od 13:30 hodin. Jihlavský klub si je vědom důležitosti zápasu a podpory fanoušků, tudíž přichází s výhodnou nabídkou pro celé rodiny – vstup ZDARMA pro děti a... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu