03.07.2008, DENÍK - Edita Palkovičová

Faldynu chtěli jen z druhé ligy

Faldynu chtěli jen z druhé ligyJihlava - Útočný klenot jihlavského fotbalu Petr Faldyna si po třech týdnech volna znovu nazul kopačky a vrátil se do „práce“. V pondělí totiž hráčům začala letní příprava. Kolotoč tréninků a zápasů.

 
 „Ale dovolená byla krásná, s přítelkyní jsme byli u moře,“ pochvaloval si král druholigových kanonýrů, který o titul bojoval především s opavským Liborem Kozákem.

Své vítězství potvrdil v posledním kole právě v souboji s Opavou, kdy dal své bilanci konečnou podobu. Počet jeho přesných zásahů se zastavil na čísle třináct.

Jihlavskému bombarďákovi se povedl husarský kousek, když pomyslnou korunu pro krále získal již potřetí. „Tak určitě mě to těší, ale byl bych ještě spokojenější, kdyby se týmu vydařila celá sezona,“ litoval pokaženého podzimu forvard, který své první fotbalové krůčky podnikl ve Frýdlantu nad Ostravicí.

FC Vysočina v polovině soutěže skončil na sedmém místě, jenže byl pouhé čtyři body od sestupu. „Podzim jsme pokazili, oproti tomu nám jaro vyšlo docela dobře. Takže za jaro bychom si zasloužili lepší umístění,“ konstatoval Faldyna.

V zimní přestávce si Jihlava mohla mnout ruce, když se obávaný střelec stal jejím kmenovým hráčem. Vzápětí se ovšem musela strachovat. O služby jejího nejlepšího kanonýra projevil zájem druholigový rakouský klub.

„K nějakým jednáním došlo, ale poté to vyšumělo,“ potvrdil samotný hráč, který by si rád vyzkoušel angažmá v zahraničí nebo v nejvyšší domácí soutěži. Na tu ovšem moc šťastné vzpomínky nemá. Svoje působení v Opavě spíše proseděl na lavičce.

„Teď v létě nějaké nabídky přišly, ale jednalo se vesměs o naše druholigové týmy, a to jsem nepřijal. Z Jihlavy se mi totiž odcházet nechce, je tu skvělý tým,“ odvětil Faldyna. „Odešel bych pouze v případě, že by se ozval nějaký klub ze zahraničí nebo z nejvyšší soutěže u nás.“

 
Aktuálně

V pátek přijede Sparta B - skončí jarní doba remízová?

Po jednom naskakují body do tabulky jen pozvolna. Své o tom vědí fotbalisté FC Vysočina, kteří ve třech dosavadních jarních duelech vždy pouze remizovali, čímž se v enormně vyrovnané tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepříjemně na pouhé tři body přiblížili sestupovým příčkám. Ona 15. pozice aktuálně náleží pátečnímu jihlavskému soupeři – juniorce... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu