06.08.2008, Miroslav Fuks

Petr Tlustý: „Prosazení v lize jsem už přestával věřit“

Petr Tlustý: „Prosazení v lize jsem už přestával věřit“Náleží do poměrně velké skupiny hráčů, která kádr FC Vysočina posílila v zimní přestávce. Mladý hráč bez ligových zkušeností k překvapení fanoušků okamžitě zakotvil v základní sestavě, v níž vytvořil spolehlivou stoperskou dvojici se zkušeným Michalem Kadlecem. Řeč je samozřejmě o Petru Tlustém (nar. 17.1.1986), kterého jsme požádali o profilový rozhovor.

 
Kde jsi začínal s fotbalem?

Někdy v šesti letech mne táta přivedl na Viktorku Žižkov do přípravky. Měl jsem to nejblíže, ale podmínky pro mládež tu neměli nejlepší a proto jsem už v sedmi letech poprvé „přestoupil“ do Slavie.

Tím však tvé cesty po pražských klubech nekončili...

Ve Slavii jsem byl asi dva roky a poté jsem následoval svého slávistického trenéra do Bohemians. Zde jsem strávil žákovský věk i mladší dorost. „Klokani“ bohužel nehráli nejvyšší dorosteneckou soutěž a proto jsem přestoupil k červenobílým barvám, kde jsem mohl 2 roky kopat I. ligu staršího dorostu. V posledním roce jsme získali konečné 2. místo.

Proč jsi nezakotvil v juniorce Slavie?

Začal jsem letní přípravu a v jejím průběhu jsem si utrhl křížový vaz v koleni... Následovala plastika, půlroční rehabilitace a neúspěšný pokus dostat se do kádru „béčka“. Byl jsem odeslán na hostování do divizního Vyšehradu a zde jsem už zůstal. V létě 2007 se nám podařilo postoupit do ČFL a já v té době do Vyšehradu přestoupil.

Třetí ligu jsi hrál pouhý půlrok a už jsi se octil v hledáčku Vysočiny. Byly ve hře i jiné kluby?

O zájmu jiných mančaftů nevím. Nabídkou Jihlavy jsem byl příjemně překvapen a byl jsem rád, že jsem v listopadovém testu uspěl a získal angažmá ve II. lize. Ještě lepší byla skutečnost, že se moje hostování po půlroce změnilo v přestup.

Čekal jsi, že se do ligového fotbalu dostaneš?

Musím se přiznat, že už jsem tomu přestával věřit a fotbalu jsem už nevěnoval takovou pozornost. To se samozřejmě přestupem na Vysočinu absolutně změnilo. Asi nemusím zdůrazňovat, že rozdíl v podmínkách mezi Vysočinou a Vyšehradem byl obrovský. Nyní chci udělat všechno pro to, abych se prosadil nejen ve II. lize, ale i v nejvyšší soutěži. A nejlépe s Jihlavou!

Znal si některého hráče z kádru FC Vysočina?

Při listopadovém testu zde ještě byl Slávista Martin Bayer, který však na jaře v týmu nepokračoval. Jinak jsem nikoho neznal. Jedinou známou tváří tak byl Michal Vávra, se kterým jsem hrál ve slávistickém dorostu. Jeho kariéru však zastavilo zranění kolene.

Okamžitě jsi se propracoval do základní sestavy jihlavského týmu. Čekal jsi to?

Do zimní přípravy jsem šel s tím, že udělám vše pro vybojování základu. Určitě musím poděkovat panu Markovi, že mi dal důvěru. Snad jsem ho nezklamal. Moji situaci určitě zjednodušuje přítomnost zkušeného Michala Kadlece, který mne ve stoperské dvojici výborně diriguje a usměrňuje.

Během deseti jarních utkání jsi zaznamenal slušný počet dvou branek. Jak na ně vzpomínáš?

Určitě jenom v dobrém. Ten premiérový ve II. lize jsem vstřelil do sítě Hradce Králové, když jsem si naběhl na zadní tyč, kam přiletěla přesná standardka Franty Schneidera. Z prostoru zadní tyče a také hlavou ostatně padla i má druhá branka. Před řadou svých známých jsem ji vstřelil na Julisce proti Dukle.

Podzim si bohužel vinou zranění nedohrál...

Ve Fulneku jsem v souboji nechal smolně nohu a otočilo se mi pravé koleno. Výsledkem byly prasklé menisky a arteroskopii. Naštěstí jsem se rychle uzdravil a byl jsem připraven do letní přípravy.

Byl jsi do letní přípravy 100% připraven?

Ze začátku to určitě nebylo OK. Musel jsem znovu získat jistotu a především nabrat zpátky fyzičku. Hodně jsem se snažil, abych se dostal zpět do formy. Snad se mi to podařilo.

Druholigový start týmu příliš nevyšel...

No, dva inkasované góly nás nepotěšily. Nálada po zápase rozhodně nebyla moc dobrá. Nyní se už soustředíme na duel ve Vítkovicích a věříme, že ztracené body do tabulky pravdy urveme zpátky.

Které týmy podle tebe budou bojovat o postup do ligy?

Bude jich víc a já doufám, že mezi nimi nebudeme chybět. Osobně favorizuji Slovácko, Opavu, Hradec, Bohemku a určitě i Fulnek.

Kde v Jihlavě bydlíš? Jsi zde spokojen?

Mezi Prahou a Jihlavou je určitě rozdíl. Zlepšit by to mohlo otevření City parku:c)) V Jihlavě bydlím přímo na stadiónu v jednom bytů v rohové budově u bazénu. Rád bych si však našel pronájem, abych zde mohl více času trávit s přítelkyní a nejezdit tak často do Prahy.

Jak trávíš volný čas? Co tvé koníčky?

Pokud netrénuji či nerehabilituji, tak se hlavně se snažím odpočívat a ležet. Občas si najdu čas na nějaký doplňkový sport, třeba na tenis.

 
Aktuálně

Aleš Křeček: Velká škoda, že jsme super výsledek neudrželi

Celkem 11 bodů z šesti utkání přivezli jihlavští fotbalisté z venkovních duelů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v probíhajícím ročníku. Poslední podzimní bodík přidali na půdě jednoho z favoritů II. ligy – Viktorie Žižkov. Velká škoda, že se mladíkům FC Vysočina nepodařilo nejtěsnější vedení udržet až do konce, stejně jak se to předtím povedlo v Chrudimi či... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Odehráno v 13:30
FK Viktoria Žižkov
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu