21.08.2008, Miroslav Fuks

Udržíme neporazitelnost i v Opavě?

Udržíme neporazitelnost i v Opavě?Velký těžký druholigový start FC Vysočina pokračuje dalším kolem. Tuto sobotu v 17 hodin nastoupí svěřenci kouče Karola Marka na horké půdě v Opavě, která chce jistě navázat na poslední domácí výhru nad Hradcem Králové a především Jihlavě vrátit dobře známou porážku v samém závěru loňského ročníku. S jakým cílem Vysočina do Slezska vyrazí? Dojde ke změně sestavy? Ptali jsme se trenéra Marka.

 
Rádi bychom potvrdili naše poslední výsledky a stejně tak i vzestupnou tendenci našich výkonů. Určitě se z Opavy nechceme vracet z prázdnou.

Nelze se nezeptat na Petra Faldynu. Jak se na něm projevuje velmi diskutovaný přestup do Slovácka? Je momentálně schopen nastoupit v základní sestavě?

Především bych chtěl říci, že jsem velmi zklamán zcela neseriózním přístupem Slovácka. To absolutně nepostupovalo v souladu s fotbalovými řády. Pokud totiž má zájem o hráče pod profesionální smlouvou, tak musí nejdříve požádat o souhlas mateřský klub. Místo toho má teď hráč zamotanou hlavu. Ve svých letech by však celou situaci měl zvládat lépe a neměl by zapomínat na určité věci.

Pro mne je celá záležitost už uzavřená a soustředíme se na nadcházející zápas. Faldyna zde zůstane, poněvadž mu běží platný kontrakt. V naší situaci je zcela nemyslitelné, abychom posilovali našeho přímého konkurente o nejlepšího střelce II. ligy. Pokud bude odpovídajícím způsobem připraven na zápas, tak bude hrát.

Co víte o opavském celku? Změnil se hodně oproti závěru jara?

Do zahraničí odešel mladý útočník Kozák, kterého však ze Slovácka zcela rovnocenně nahradil Šultés. Velkou posilou pak určitě je i obránce Cigánek z Baníku Ostrava. Opava disponuje velmi kvalitním týmem, který hlavně doma produkuje nátlakový fotbal, který se opírá o nebezpečné standardky, dobrou techniku a kondiční připravenost mužstva.

Jak je na tom zraněný Dupal? Čekáte trest pro Gabriela? Jsou nějaké další absence?

Dupal má natažený stehenní sval, tudíž s ním nemůžeme počítat. Otazník pak visí nad startem Gabriela, u něhož musíme počkat na dnešní verdikt disciplinární komise. Jinak jsme kompletní.

 
Související
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc květen jste zvolili Jana Fortelného

Tradiční anketa FC Vysočina o „Hráče měsíce“ nehlásí žádnou změnu ani po koronavirové pauze. V posledních čtyřech hlasováních zvítězil hned třikrát jednadvacetiletý středopolař a člen kádru české reprezentace U20 Jan Fortelný. Aktuálně ovládl hlasování za květen, do nějž jsme zahrnuli i jeden ligový duel odehraný v březnu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu