23.08.2008, Miroslav Fuks

Karol Marko: „Prošli jsme si stádiem klinické smrti“

Karol Marko: „Prošli jsme si stádiem klinické smrti“Jak je trenérovi Karolu Markovi po vítězství v Opavě, které bylo vůbec první v historii FC Vysočina? "O tomto statistickém údaji jsem ani nevěděl. Nic to však nemění na skutečnosti, že jsme vybojovali velice cenné vítězství po těžkém zápase, v němž jsme si prošli stádiem klinické smrti."

 
Bylo vítězství šťastné? Platí, že fotbal nemá logiku?

Možná ano, ovšem za štěstím si hráči systematicky šli! Po prohospodařené první půli se ve druhé části výrazně zvedli, nebyli pasivní a navíc je psychicky posílili opavské neproměněné penalty. Naopak domácí takto byli dost nalomení. Do druhé části skutečně vstoupilo jiné mužstvo, hráči se po přestávkovém důrazném mytí hlav probudili a poté se dočkali tříbodové odměny. V závěrečné čtvrthodině jsme domácí předčili v kondici a pohybu.

Jak byste okomentoval střídání?

Především bych chtěl říci, že všechna střídání nám velmi pomohla otočit kolem zápasu. Urban měl posílit střed pole a pomoci udržet míč. Ten bohužel létal spíše kolem něj a Faldyna byl na hrotu zcela odříznut. Proto již v 37. minutě místo něj nastoupil Rabušic a my se vrátili ke hře, kterou máme zažitou. Michael byl na tuto roli připraven, odehrál velmi dobrý zápas a Faldynovi nahrál na vítězný gól.

V 62. minutě jsem připravil dvojí střídání s cílem zlepšit hru na krajích. Na místě Veselého, který si určitě odehrál svoje, si premiéru odbyl Oliveira a tento risk vyšel. Společně s krajanem Gabrielem rozhýbali pravou stranu, kde jsme byli velmi nebezpeční. Naší ofenzivě pomohl i příchod Lovětínského. Právě po jeho rohu Kadlec hlavou vyrovnal.

Jak se vedlo Faldynovi, který měl za sebou psychicky velmi náročný týden?

Svým výkonem dokázal, že je pravý profesionál. I pro tuto vlastnost jsem chtěl, aby na Vysočině zůstal.

Nesmírně náročný úvod II. ligy zakončíte v pátek proti Hradci Králové. Jaký to bude zápas?

Velmi těžký proti těžkému soupeři. Na Hradec se budeme chtít co nejlépe připravit a poprat se o tři body. Jinak by výhra z Opavy neměla význam. Rádi bychom i po tomto zápase zůstali v kontaktu se špičkou II. ligy a přispěli tak k důstojné oslavě klubových narozenin. Doufám, že naše poslední výkony a výsledky do ochozů stadiónu přivábí více diváků než předchozí dva duely. Fanoušci, chceme cítit vaši podporu! Hrajeme pro vás!

 
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc květen jste zvolili Jana Fortelného

Tradiční anketa FC Vysočina o „Hráče měsíce“ nehlásí žádnou změnu ani po koronavirové pauze. V posledních čtyřech hlasováních zvítězil hned třikrát jednadvacetiletý středopolař a člen kádru české reprezentace U20 Jan Fortelný. Aktuálně ovládl hlasování za květen, do nějž jsme zahrnuli i jeden ligový duel odehraný v březnu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu