09.10.2008, Miroslav Fuks

Marko: „Kvalita HFK Olomouc neodpovídá tabulce“

Marko: „Kvalita HFK Olomouc neodpovídá tabulce“Před FC Vysočina je v sobotu velká výzva – zvítězit na půdě 1.HFK Olomouc a zároveň zlomit prokletí holického stadiónu, kde jihlavští fotbalisté naposledy zvítězili v listopadu 2002 díky brance Karla Večeři. Poté přišly pouze remízy či nepříjemné prohry. Jak vidí současný tým soupeře kouč Karol Marko?

 
Jde o kompaktní tým, který se opírá o konsolidovanou defenzívu, nebezpečné útočníky Galajdu a Korčiana a o nejlepší hráče, levého záložníka Krutého. HFK představuje bojovný celek, který se zejména na domácí půdě nevzdává a do posledních sekund zápasu bojuje o výsledek. Navíc disponují kvalitně zahrávanými a silnými standardkami. Jejich současné tabulkové umístění absolutně neodpovídá potenciálu mužstva.

Máte pro utkání k dispozici celý kádr?

Počítat nemohu se zraněným De Oliveirou a s Rezkem, který je nemocný. Bohužel bude scházet i stoper Kadlec pykající za 4 žluté karty. Naopak už mohu počítat s gólmanem Vojáčkem, který se vrací po trestu za červenou kartu.

Když jsme u brankářů, jak se vám zamlouval výkon Štěpanovského v předchozích dvou duelech?

Rozhodně nezklamal. Premiérový zápas proti Mostu byl pro něj složitý z pohledu psychiky, ovšem už proti Zlínu působil mnohem jistějším dojmem a spoluhráče podržel. Určitě má ještě rezervy a musí na sobě pracovat, zejména na kopací technice. Každopádně dokázal, že klub disponuje dalším kvalitním gólmanem.

Jak s odstupem času hodnotíte pohárový duel se Zlínem?

V první půli jsme působili dost zakřiknutě a výkon nebyl ideální. V poločase hráčům pomohl důrazný pohovor a ve druhé části přišlo výrazné zlepšení. Myslím si, že jsme Zlínu byli více než vyrovnaným soupeřem a mohli jsme pomýšlet na výhru v normální hrací době. Penalty byly loterií, v níž se štěstí přiklonilo na stranu prvoligisty.

 
Související
Aktuálně

Josef Morkus: Věříme, že se kluci vrátí silnější, vytrvalejší a odolnější

Celosvětová koronovariová krize má samozřejmě výrazný dopad i na český mládežnický fotbal. Zhruba 350 mladých fotbalistů a fotbalistek FKM Vysočina Jihlava, stejně tak více než čtyři desítky jejich trenérů a členů realizačních týmů má vystavenou nucenou fotbalovou stopku. Nejen o řešení individuálního tréninkového jsme si povídali s Josefem... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu