09.06.2003, Redakce

Úprava stadiónu byla zahájena

JIHLAVA – Převzetím “staveniště” byla v pátek 6. června oficiálně zahájena úprava stadiónu FC Vysočina Jihlava v Jiráskově ulici, o den později již na stadión vjely první stavební stroje. Naplno se tak rozběhly práce, na jejichž konci bude fotbalový stadión splňující striktním požadavky ČMFS definovaných v projektu “Stadióny 2003” pro II. ligu.

 
Investorem projektu je vlastník sportovního areálu Město Jihlava, dodavatelem stavebních prací byla na základě výběrového řízení vybrána stavební společnost PSJ SERVIS. V rámci úprav bude stávající hlavní tribuna osazena více 1.100 sedadly s požadovanou výškou opěradla 30 cm a především bude rozšířena stávající travnatá plocha na jediný možný rozměr 115 x 76 m. Tomuto požadavku bohužel nelze vyhovět bez výrazného zásahu do škvárové běžecké dráhy a atletických sektorů.

Právě výstavba nového atletického stadiónu se ještě v červnu rozběhne ve sportovním areálu Na Stoupách, kde běžecké dráze uvolní potřebný prostor chátrající ocelový skelet tribuny a betonové ochozy. Travnaté fotbalové hřiště uvnitř nového škvárového oválu bude zachováno.

V těsném sousedství, na místě dnešního škvárového hřiště, se koncem srpna rozběhne realizace historicky prvního umělého travnatého povrchu s rozměry pro velkou kopanou na Vysočině. Zásluhou společné investice Města Jihlavy a Kraje Vysočina se tak všichni fotbalisté v našem regionu snad již v říjnu letošního roku dočkají ideálních tréninkových i zápasových podmínek i v klimaticky nevhodných obdobích.

 
Aktuálně

Karol Karlík: Na Vysočinu vzpomínám takřka denně

Jen deset fotbalistů v historii odehrálo za FC Vysočina více zápasů než on. A jen minimum hráčů dokázalo kvalitně zastat tolik postů, jako tento třiatřicetiletý Slovák. Ne nadarmo byl v anketě o „Jedenáctku dvacetiletí FCV“ nominován na post pravého beka i středního záložníka. Navíc vždy náležel mezi oblíbence jihlavských fanoušků. Ano, řeč je o... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu