22.02.2009, Miroslav Fuks

Gambrinus liga odstartuje s třinácti bývalými hráči FC Vysočina

Gambrinus liga odstartuje s třinácti bývalými hráči FC VysočinaNa dnešním startu Gambrinus ligy figuruje na soupiskách jednotlivých týmů třináct fotbalistů, kteří v minulosti oblékali dres FC Vysočina. Navíc zde najdeme i čtyři trenéry s jihlavskou minulostí. Další hráči pak působí v nejvyšších soutěžích v zahraničí.

 
Nejvíc „našich“ hráčů nabízí soupiska 1.FC Brno, kde najdeme Františka Schneidera, Michaela Rabušice, Libora Baláže a Karla Večeřu mladšího. Trojice hráčů pak obléká barvy Viktorie Žižkov – Lukáš Vaculík, Josef Hušbauer a Zdeněk Koukal. Ve Zlíně bude o záchranu bojovat zkušené duo Marek Zúbek a Ivo Zbožínek, záchranářské cíle budou mít v Bohemians Praha i David Šimon a Michal Demeter a Slovan Liberec zaměstnává krajní beky Jiřího Lišku a Theodora Gebre Selassieho. Dále za České Budějovice bude nastupovat Pavel Mezlík a za Jablonec bývalý reprezentační útočník David Lafata. Řady prvoligistů v zimě opustili Jan Štohanzl a Pavel Simr (oba se vrátili do FC Vysočina) a Michal Vorel (ze Slavie Praha hostuje v pražské Dukle).

Zapomenout bychom neměli ani na exjihlavské trenéry. Karel Večeřa bude v Baníku Ostrava bojovat o udržení pohárových příček, Aleš Křeček bude v roli asistenta brněnského kouče Beránka usilovat o zlepšení tabulkové pozice 1.FC Brno a Libor Macháček figuruje na lavičce FK Teplice jako trenér gólmanů. Navíc kouč Bohemians Praha Luboš Urban je odchovancem Spartaku Jihlava.

Na závěr dodejme, že v holandské lize nastupuje Milan Kopic (Heerenven), ve slovenské Ondřej Šourek (Žilina), David Čep (Prešov), David Kotrys (Banská Bystrica) a Robert Caha (Dunajská Streda) a v Rumunsku Martin Černoch. Pro zajímavost doplňujeme, že gólman Branislav Rzeszoto v zimě přestoupil z Dunajské Stredy do italského Ascoli hrajícího Serii B.

 
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc květen jste zvolili Jana Fortelného

Tradiční anketa FC Vysočina o „Hráče měsíce“ nehlásí žádnou změnu ani po koronavirové pauze. V posledních čtyřech hlasováních zvítězil hned třikrát jednadvacetiletý středopolař a člen kádru české reprezentace U20 Jan Fortelný. Aktuálně ovládl hlasování za květen, do nějž jsme zahrnuli i jeden ligový duel odehraný v březnu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu