09.04.2006, Redakce

Trenér Dušan Uhrin: V Jihlavě budeme spokojeni i s jedním bodem

J I H L A V A - Když měla hrát Mladá Boleslav v Jihlavě na začátku prosince, byla v tabulce ve druhé polovině se třemi minusovými body. Teď je třetí a překvapivě útočí na evropské poháry. Trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin mladší se ale drží při zemi.

 
Mladá Boleslav atakuje příčky, znamenající účast v evropských pohárech. Cítíte se i na Ligu mistrů?

Jsme spokojeni s tím, kde se v tabulce nacházíme, ale teď nás čekají tři zápasy za sebou venku (Jihlava, Příbram, Most – pozn. red.) a od toho se budou naše ambice odvíjet. Myslíme na poháry, minimálně na Intertoto, v lepším případě na Uefu, ale o Lize mistrů zatím nepřemýšlíme. Je třeba se držet při zemi a jít s pokorou od zápasu k zápasu.

• Váš tým čekají tři soupeři z horší poloviny tabulky. Jihlava je poslední. Jedete si Na Vysočinu pro povinné tři body?

V žádném případě to tak nebereme. Jihlava má dobrý tým, akorát teď asi není v psychické pohodě. Chtěli bychom neprohrát, bod z Jihlavy by byl dobrý. Ovšem budeme hrát útočně, tak jako v každém utkání.

• V Jihlavě je rozbitý trávník. Jaký fotbal na něm očekáváte?

Bude to boj a také proto jsme pokorní. Musíme si dát pozor na standardní situace, které velmi dobře zahrává klíčový hráč Vladyka. Také útočníci Vysočiny jsou podle mě kvalitní, jen se jim momentálně nedaří střelecky.

• Budete postrádat tvůrce hry Matějovského, který doma proti Zlínu nastoupil se zlomeným nosem a vykartoval se. Jak ho nahradíte?

Je to jeden z těch hráčů, kteří se nahrazují těžko. Tvoří hru a má výbornou formu. Nějak to vyřešíme a věřím tomu, že jeho absence nebude příliš vidět.

• Mezi klíčové hráče se na jaře zařadil také jihlavský odchovanec Lukáš Vaculík…

Lukášovi pomohlo podzimní hostování v Kroměříži, kde stabilně hrál. V zimní přípravě vypadal dobře a řekl si o místo v základní sestavě. A zatím se mu daří, dal dva důležité góly. Takže spokojenost.

 
Aktuálně

Hlasujte o Hráče FC Vysočina Jihlava za jaro 2024

Odehraná fotbalová sezóna vybízí k bilancování a též k nejrůznějším anketám. Jednu takovou nabízíme na klubovém webu, na jehož titulní straně můžete v pravém sloupci v záložce HRÁČ MĚSÍCE (vedle záložky ZÁPASY) vybírat pětici nejlepších hráčů FC Vysočina za jaro 2024. S jarní jedničkou přineseme v první polovině června rozhovor. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu