02.04.2009, Miroslav Fuks

Marko: „V Karviné nás čeká nebezpečný soupeř“

Marko: „V Karviné nás čeká nebezpečný soupeř“Před fotbalisty FC Vysočina je o víkendu další z velmi těžkých druholigových duelů. V sobotu 4. dubna nastoupí od 16:30 hodin na půdě MFK OKD Karviná a my jsme kouče Karola Marka požádali o jeho pohled na hru nadcházejícího soupeře. Ještě předtím však nebylo možné se nezeptat na jeho hodnocení středeční kvalifikační bitvy Česko – Slovensko.

 
Před zápasem jsem do kamery tn.cz říkal, že o vítězi tohoto zápasu rozhodne osobnost trenéra, která byla na naší straně. Slováci byli rychlejší, více nebezpeční a měli větší chuť po vítězství. Důležitá byla větší slovenská kvalita ve stoperské dvojici a na krajích zálohy, kde nastoupili útočníci Šesták a Jendřišek.

V čem vidíte problém českého týmu?

Česi mají bezesporu dobrý tým a kvalitní hráče. Kostra mužstva však hraje už delší dobu pohromadě a já mám pocit, že tým je zestárlý a upadl do určité letargie. Není přeci možné, aby hráči jako Jankulovski nebo Grygera podávali skvělé výkony v klubech a v reprezentaci je nedokázali zopakovat. Český výběr by určitě potřeboval větší odvahu při zařazování mladé krve.

Vraťme se na Vysočinu. Co říci ke karvinskému celku?

O Karviné máme dostatek informací a moc dobře víme, jak silný a kvalitní celek proti nám v sobotu nastoupí. Navíc se veze na úspěšné vlně, neboť v posledních třech duelech rozstřílel 4:1 Třinec, dovezl cenný bod ze Sokolova, kde sahal po výhře, a naposledy doma zvládl středeční dohrávku, když zaslouženě 2:0 porazil Ústí. Pokud chceme v Karviné uspět, tak se musíme vyvarovat chyb a podat maximálně koncentrovaný výkon. Skutečně nás čeká nebezpečný soupeř.

Na které karvinské hráče byste upozornil?

Kouč Kalvoda má velmi dobře poskládané mužstvo a opírá se o zkušené hráče. Ve středu obrany to je Buryán, v centru zálohy duo Pavlík – Slončík a v útoku Sourada a Opic. Velký pozor si musíme dát i na rychlé a technické krajní záložníky Ficka a Milosavljeva.

Vy můžete počítat s kompletním kádrem?

Po menším svalovém zranění už s tréninkem začal Mareš. K dispozici tak není pouze Vyskočil. Koncem tohoto týdne by mu měli sundat sádru a dostane dlahu. To by mu mělo umožnit zapojení do tréninkového procesu.

 
Aktuálně

Vysočina v sobotu vyzve v pohodě hrající Prostějov

Šance FC Vysočina na třetí barážovou příčku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je tři kola před koncem už pouze teoretická, ovšem jihlavský tým hodlá zabojovat o co nejlepší konečné umístění. Důležitý krok k němu může učinit v sobotu 4. července, kdy od 17:00 hodin hostí velmi dobře a uvolněně hrající Prostějov. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu