21.10.2003, Redakce

Tulis: “Cílem pro jarní část bude umístění do 5. místa tabulky!”

JIHLAVA – Být ředitelem fotbalového klubu neznamená starat se pouze o fotbalové dění či přestupy. Tato role obnáší mnoho jiných aspektů týkajících se investičních akcí, ekonomiky či vlastního chodu klubu. I proto probíhal náš rozhovor s ředitelem FC Vysočina Ing. Zdeňkem Tulisem v několika rovinách.

 
Fanoušky jistě bude nejvíce zajímat fotbalová stránka. Jak jste z tohoto pohledu spokojen s dosavadním průběhem podzimu?

Poučili jsme se z chyby v předchozí sezóně, kterou jsme končili s úzkým kádrem a řadou zraněných hráčů, a v létě jsme se zaměřili na doplnění mužstva. Přišlo několik nových hráčů, kteří měli rozšířit stávající kádr, zvýšit v něm konkurenci a pokusit se prosadit do základní sestavy. Doplnění bylo o to těžší, že jsme museli posílit hned tři mužstva – zmíněné “áčko”, juniorku v divizi a dorost, který postoupil do 1. ČPP ligy. Souběžně s tím jsme nezapomněli ani na průběžné doplňování mládežnických kategorií, kam stahujeme perspektivní fotbalisty z celého kraje. Ty se posléze po určitém zkušebním období snažíme získat natrvalo do řad našeho klubu. To vše s sebou samozřejmě přineslo zvýšené ekonomické náklady.

Léto bylo bohužel též ve znamení vynucené změny na trenérském postu, který opustil Roman Pivarník mířící za lukrativním angažmá v Saudské Arábii. Nový trenér Jaroslav Netolička samozřejmě potřeboval určitý čas na seznámení se mužstvem a možná i proto nevyzněl náš start do ligy zcela dle předpokladů. Zhruba od 8. kola však mužstvo získalo svoji tvář a kvalitní výkony zúročilo v bodové zisky a posun v tabulce. Věřím, že tomu tak bude až do konce sezóny.

Pojďme se nyní podívat na ekonomiku klubu.

Bohužel se ukázalo, že se s rozšiřujícím se počtem mládežníků, se zkvalitněním odborného vedení hráčů a s narůstajícím důrazem na sportovní výkonnost a udržení vysoké úrovně špiček klubu – tedy “A” mužstva, juniorky a dorostu, nelze zabránit zvýšeným nákladům na rozpočet. Ten se bude v příštím roce pohybovat ve výši 20 až 21 miliónů korun včetně přestupů. Asi nemusím dodávat, že se v současné době tato částka zaopatřuje velmi těžko. Bez podpory tří hlavních akcionářů Města Jihlavy, PSJ holding a Pivovaru JEŽEK, kteří dohromady dávají 12 mil. Kč, bychom ji v podmínkách Vysočiny nebyli schopni naplnit. Přitom škrtání rozpočtu by rozhodně bylo chybou, poněvadž struktura klubu je již nyní srovnatelná s úrovní klubů I. ligy. Ty však pracující s rozpočtem minimálně dvojnásobným.

Ke konci se chýlící rok 2003 byl též ve znamení řady investic do sportovních areálů využívaných FC Vysočina. Můžete je krátce zhodnotit?

Jsem strašně rád, že s e nám s pomocí města a drobných sponzorů podařilo splnit striktní požadavky projektu “Stadióny 2003”. Náš stadión byl uznán jako vyhovující pro úroveň II. ligy a v této soutěži se řadí k těm lepším.

Vedle toho se v posledním čtvrtletí tohoto roku podařilo zahájit rekonstrukci areálu v ulici Na Stoupách, kde by v budoucnu měl vyrůst krásný atleticko – fotbalový stadión a vedle něj hřiště s umělým travnatým povrchem třetí generace. Ten oficiálně umožňuje konání veškerých zápasů do úrovně III. ligy dospělých včetně nejvyšší soutěže dorostu. Nemusím asi dodávat, že tímto dojde k výraznému zkvalitnění našich tréninkových podmínek. Termín předání hřiště včetně umělého osvětlení je stanoven na 15. listopad 2003.

V období od ledna do března počítáme s uspořádáním zimního turnaje nejlepších týmů regionu na umělé trávě. A to pouze za naše režijní náklady. Tyto zápasy se budou hrát vždy jeden z víkendových dnů, další den bude patřit přátelským duelům mládeže a úterý a pátek budou krom jiného vyhrazeny přátelským duelům našeho “áčka”, které se samozřejmě zmiňovaného turnaje účastnit nebude.

Počítáte i v nadcházejícím roce s dalšími investičními akcemi?

Veškeré investice jsou ve výhradní kompetenci Města Jihlavy. Našim úkolem je nyní v kvalitních tréninkových podmínkách zlepšovat výkonnost a vytvářet takto přirozený tlak na sponzory, akcionáře a zástupce města, aby v brzké době uvažovali o dokončení čistě fotbalového stánku na Jiráskově ulici. Studie jsou již vypracovány, nyní se pouze čeká na vhodný moment. Ten by mohl přijít jako souznění s našim usilováním o I. ligu.

Dojde v zimě k nějakým změnám v kádru mužstva? Přijdou posily?

Posílení mužstva momentálně nepředpokládám. Hodně bude samozřejmě záležet na tom, jak dopadne tato podzimní část. Ta bude z našeho pohledu úspěšná, pokud uhrajeme 24 bodů. V zimě by trenéři měli pracovat se stejným kádrem, ale v mnohem lepších tréninkových podmínkách. To by se následně mělo pozitivně projevit i v naší jarní výkonnosti.

Trošku předběhnu dobu. S jakým cílem vstoupíme do bojů jarní sezóny?

Cíle jsou stálé a neměnné. “A” mužstvo bychom ve II. lize rádi viděli do 5. místa, po juniorce požadujeme v divizi bezproblémovou záchranu a v to stejné věříme i u staršího dorostu v 1. ČPP lize.

 
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc listopad jste zvolili Vojtu Křišťála

Podruhé během tří uplynulých dílů tradiční ankety FC Vysočina o „Hráče měsíce“ zvítězil pravý obránce či stoper Vojtěch Křišťál. Jednadvacetiletý odchovanec klubu za listopad navázal na svůj srpnový triumf. V uplynulém období odehrál kompletní porci minut a hlavou zaznamenal dvě branky, které jeho týmu přinesly důležité čtyři body do tabulky... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu