23.10.2003, Redakce

Beránek: “V Jihlavě se pomalu rodí prvoligový klub.”

Nadcházející pohárový duel pražské Slávie proti Jihlavě je fotbalovým svátkem pro celou Vysočinu. Jeho význam takto chápe i asistent u národního mužstva a trenér sešívaných pan Miroslav Beránek.

 
Národní pohár sice v českých zemích nemá takovou tradici a přitažlivost, jako třeba v Anglii. Na druhou stranu si dobře uvědomujeme, že pro kluby z nižších soutěží představuje zápas se Spartou či Slávií obrovský fotbalový svátek a je událostí doslova pro celý fotbalový region. I proto jsme rádi souhlasili s přesunutím duelu s Vysočinou do divácky příznivějšího termínu. Děláme to pro fanoušky fotbalu.

Co vlastně od zápasu v Jihlavě očekáváte?

Pohárové zápasy mají vždy svá specifika a jsou nevyzpytatelné. Často se během nich smazávají i rozdíly v kvalitě obou celků. I proto v Jihlavě očekáváme těžký zápas, ve kterém domácí hráči předvedou velké nasazení a budou se chtít před početnou kulisou ukázat v co nejlepším světle. Přesto nám povinnost velí vyhrát a postoupit dál.

V jaké sestavě nastoupíte. Budete některé hráče šetřit?

Kromě Gedeona, který se po zranění kolene ještě nedal zcela dohromady, jsme zcela kompletní a budeme proto v Jihlavě chtít využít šíři našeho početného a kvalitního kádru. Žádného hráče šetřit nebudeme, přesto předpokládám, že oproti nadcházejícímu ligovému zápasu v Olomouci změny nastanou.

Co o jihlavském klubu víte?

S vedením jihlavského klubu máme velmi dobré kontakty, o čemž svědčí přestup Radka Slámy či nedávno uskutečněný přátelský charitativní zápas. Vysočina je v současnosti plně etablovaná ve II. lize a disponuje kvalitním zázemím. Myslím si, že se v Jihlavě pomalu rodí klub, který by se mohl objevit i v nejvyšší soutěži.

Vedle trénování Slávie jste i asistentem trenéra Brücknera u národního týmu. Co pro vás tato práce znamená?

Myslím si, že jsme za necelé 2 roky u reprezentace odvedli velký kus práce, což je, myslím, vidět na hře, výsledcích i atmosféře v týmu. pro mne osobně představuje nároďák velký svátek a odměnu v podobě práce se špičkovými hráči. Práce s nimi mi dává řadu poznatků a zkušeností.

S jakým cílem pojedete do Portugalska na EURO 2004?

Ten základní cíl – postup – jsme již splnili a můžeme myslet na další krůčky. Tím prvním by měl být postup ze základní skupiny. Soupeři s námi však již vážně počítají a i samotná cesta do čtvrtfinále bude při současné obrovské vyrovnanosti evropských reprezentací strašně těžká. V případě postupu pak před námi bude vyřazovací část, ve které se již může udát cokoliv. Všichni si samozřejmě budeme přát dojít na EURU co nejdále a dosáhnout pro český fotbal kýžený úspěch na mezinárodním poli.

 
Aktuálně

Ani v generálce Vysočina neztratila zimní neporazitelnost

Generálka na jarní start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Líšní a FC Vysočina vítěze nepoznala. Brněnský tým šel do vedení po rohu už v 7. minutě. Vysočina, která po celé utkání více držela míč a lépe kombinovala, se zaslouženého vyrovnání dočkala po půlhodině hry z kopačky Jakuba Selnara. Další branky už nepadly, takže Jihlava i v osmém duelu udržela... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu