24.06.2009, Miroslav Fuks

Urban: „Vysočina náleží do I. ligy!“

Urban: „Vysočina náleží do I. ligy!“FC Vysočina se konečně dočkal nového trenéra. Po dvou týdnech čekání na jeho jméno bude fanoušky jistě zajímat, jak Luboš Urban vnímal nejistotu ohledně jeho jmenování do této pozice? Kdy byl ze strany jihlavského klubu osloven?

 
V trenéřině musíme počítat s tím, že rozhodnutí daného klubu nějakou dobu trvá. Zhruba před deseti dny jsem skončil v Bohemce, což se postupně dostalo na veřejnost. Poté mne o schůzku požádal sportovní manažer pan Šmýd a následně několik dní k žádnému kontaktu ze strany FC Vysočina nedošlo. Na počátku tohoto týdne mne kontaktoval pan Vaculík a sešli jsme se v pražském sídle společnosti PSJ v City Toweru. Povídali jsme si o fotbale a dokonce jsme zjistili, že jsme společně nastupovali v krajském výběru Jihomoravského kraje. Ze schůzky jsem měl dobrý pocit, což potvrdilo pozvání na čtvrteční finální jednání o smlouvě v FC Vysočina. Jsem rád, že jsme našli společnou řeč a že se budu moci ujmout trenérského žezla ve svém mateřském klubu.

V FC Vysočina nebývá zvykem, že by si nový kouč sebou vzal svého asistenta...

Fotbal je o týmové práci a je proto výhodou, když se kouč a asistent nejen po profesní stránce velmi dobře znají. A to Dan Šmejkal určitě splňuje. Vždyť jsme se poprvé setkali už někdy v roce 1987, kdy jsem hrál v Plzni a on jako talentovaný dorostenec přišel do kabiny „áčka“. Poté jsme spolupracovali na Střížkově. Nejdříve jsem ho zde vedl jako trenér a v loňském ročníku I. ligy mi v Bohemians dělal asistenta. Jsem rád, že vedení FC Vysočina na toto řešení přistoupilo. Jsem přesvědčen, že nový realizační tým pomůže i atmosféře v kabině.

Jak vnímáte FC Vysočina? Co se vám při vyslovení jména tohoto klubu vybaví?

Jde o klub, který mne vychoval. Srovnávat tehdejší Spartak s dnešní Vysočinou však nelze. Tento klub šel za posledních 15 let obrovsky nahoru. Nikdy bych si nepomyslel, že se v hokejovém městě dostane fotbal na takovou úroveň. Smekám před těmi, kteří se o to přičinili. Vysočině se vyplácí dlouhodobě kvalitní práce s mládeží a trpělivé budování zázemí. Podle mne nyní tento klub náleží do I. ligy!

Hodláte své představy uplatnit i při tvorbě kádru?

Chci se maximálně seznámit se současným hráčských materiálem v obou dospělých týmech FC Vysočina a zároveň se porozhlédnu po vhodném doplnění kádru. Vše se samozřejmě bude odvíjet od finančních možností klubu.

 
Aktuálně

V pátek přijede Sparta B - skončí jarní doba remízová?

Po jednom naskakují body do tabulky jen pozvolna. Své o tom vědí fotbalisté FC Vysočina, kteří ve třech dosavadních jarních duelech vždy pouze remizovali, čímž se v enormně vyrovnané tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepříjemně na pouhé tři body přiblížili sestupovým příčkám. Ona 15. pozice aktuálně náleží pátečnímu jihlavskému soupeři – juniorce... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu