02.07.2009, www.efotbal.cz – David Kratochvíl

Urban: O postup do ligy se rvát budeme

Urban: O postup do ligy se rvát budemeVrací se do prostředí, které velmi dobře zná. Z krajské metropole Vysočiny kouč Luboš Urban před lety odešel za trenérskou štací do Prahy. Když podepsal roční smlouvu s druholigovou Jihlavou, prohlásil dnes už bývalý kouč prvoligových Bohemians Praha, že si angažmá ve svém mateřském klubu velmi váží.

 
Poměrně překvapivě jste spolu s asistentem Danielem Šmejkalem dokázali zachránit pražský tým v první lize. Přesto z klubu odcházíte. Už jste se s tím vyrovnal?

Když má tým fungovat po všech stránkách dobře, tak musíte mít dobré vztahy s vedením a ty jsme už mezi sebou neměli. Cítil jsem, že to chce po třech letech změnu. Nechci ale, aby to v žádném případě vyznělo, že Jihlavu beru jako ústup ze slávy. Navíc, když trénujete profesionálně, tak si každé nabídky musíte vážit. Já si té jihlavské vážím moc. Ano, jdu společně s Danem trénovat druholigový klub, jenže za tu dobu, co jsem z Jihlavy odešel, se tu spousta věcí změnila k lepšímu. Tým hraje na špici tabulky, má výborné zázemí a do první ligy patří.

Takže se budete i v letošní sezoně prát o postup?

Porveme se o něj. Nečekejte ale ode mě, že budu vytrubovat do světa, že naším jediným cílem je první místo v tabulce. Chceme přesvědčit lidi, že naše hra má hlavu a patu, tím jich víc přilákat do hlediště. Co se postupu týče, tak chceme hrát nahoře. Fotbal je o bodech a když jich během podzimu nasbíráme 27 nebo víc, tak budeme ve hře.

Kompletní rozhovor najdete na webu www.efotbal.cz ZDE.


 
Aktuálně

Mohamed Tijani přestoupil do Slavie Praha

Urostlý stoper Mohamed Tijani se stal slávistou a dostal tak předčasný dárek ke svým pondělním 23. narozeninám! Jeho hostování z FC Vysočina, kde strávil celý rok 2019, se proměnilo v přestup do Slavie Praha. Obránce z Pobřeží Slonoviny však obratem zamíří na hostování do Slovanu Liberec. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu