07.07.2009, Miroslav Fuks

Wasserbauer: „Snad mě někdo překoná“

Wasserbauer: „Snad mě někdo překoná“Po dlouhých čtrnácti letech opouští barvy FC Vysočina stoper či defenzivní záložník Štěpán Wasserbauer. Brzy šestadvacetiletý hráč se sice nikdy v kádru „áčka“ výrazněji neprosadil, v klubové historii však asi vždy bude mít významné místo. Počet jeho startů za dospělý „B“ tým totiž asi nikdo nepřekoná. A kam tento fotbalista v létě zamíří?

 
Jsem rád, že jsem našel dobré angažmá v rakouském Gmündu, který hraje pátou nejvyšší rakouskou soutěž. V jednom týmu se zde potkám s dlouholetým spoluhráčem Vláďou Váchou, kterým sem v létě přišel z Bystrce.

Dostal jsi nabídku na pokračování v FC Vysočina?

Ano, obdržel jsem ji, ale nebyla taková, aby mne přesvědčila v úmyslu změnit po dlouhých letech dres. V Jihlavě jsem prožil čtrnáct dobrých let, na které bude z 90% vzpomínat v dobrém. Rozhodně už v žádném klubu tak dlouhou dobu nestrávím. Jen mne mrzí, že jsem nikdy nedostal větší příležitost v kádru „áčka“. Třicet minut ve třech zápasech za trenéra Večeři není mnoho... Alespoň jsem se takto minimálně mohl podílet na historickém postupu do I. ligy. Navíc jsem byl i u postupu do divize v roce 2001 a do MSFL v roce 2005. Nyní už jsem každopádně cítil, že potřebuji změnu a novou motivaci. Ke všemu už svým věkem do juniorky moc nepatřím...

Za „béčko“ jsi odehrál 180 zápasů v divizi a MSFL. Myslíš, že toto číslo někdo překoná?

Přál bych si, aby to někdo dokázal. Snad se takový blázen najde! Bude to však mít hodně těžké (smích).

Věřím, že se i v nadcházejícím ročníku MSFL jihlavská juniorka zachrání?

Klukům a trenérům to moc přeji. Tato soutěž je však stále náročnější, o čemž svědčí sestupy 3 juniorek prvoligových klubů (pozn.: Ostrava, Zlín, Slovácko) v posledních dvou sezónách. O to cennější a bohužel nedoceněný je fakt, že Vysočina hraje jen II. ligu a přitom se jí třetí nejvyšší soutěž daří už čtyři ročníky držet. Svědčí to o dobré práci tohoto klubu. Doufám, že tým bude na podzim početnější, než na jaře, kdy jsme trénovali v deseti lidech. To se určitě podepsalo na bodově neúspěšném jaru.

Díky za rozhovor a hodně štěstí v dalším nejen fotbalovém životě!


 
Aktuálně

Mohamed Tijani přestoupil do Slavie Praha

Urostlý stoper Mohamed Tijani se stal slávistou a dostal tak předčasný dárek ke svým pondělním 23. narozeninám! Jeho hostování z FC Vysočina, kde strávil celý rok 2019, se proměnilo v přestup do Slavie Praha. Obránce z Pobřeží Slonoviny však obratem zamíří na hostování do Slovanu Liberec. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu