15.08.2009, Miroslav Fuks

Urban: „Prohra ve Zlíně není důvodem k panice“

Urban: „Prohra ve Zlíně není důvodem k panice“Realita bohužel potvrdila předsezónní pohled na přetěžký úvodní los FC Vysočina. Jihlavský tým sice doma porazil Most, ale prohrál v Hradci i ve Zlíně. Tři body ze tří utkání nejsou vzhledem k ambicím FC Vysočina zcela ideální. Co si o tom myslí kouč Luboš Urban?

 
Zatím jsme moc neztratili. Rozhodně není důvod k panice. Při pohledu do tabulky pravdy jsme na nule a Zlín má jeden plusový bod. V nadcházejícím duelu bych však chtěl tuto bilanci zlepšit. Při vší úctě k Vlašimi, bychom se odtud nechtěli vracet s prázdnou. Zde už očekávám bodový zisk! Navíc věřím, že se nám v brzké době podaří dotáhnout rozpracované příchody, které v našem týmu zvednou zkušenost a konkurenceschopnost.

Jak blízko byla Vysočina ve Zlíně remíze?

Do 70. minuty hodně daleko. Sice jsme v úvodu Zlín nepustili do tradičního tlaku, ale v 18. minutě jsme nezvládli to, na co jsme se připravovali. A to pohlídat ve vzduchu velmi nebezpečného Kroupu, který zboural Kadlece a domácí vstřelili uklidňující gól. Poté domácí dominovali a naplno se projevovala velká zkušenost jejich základní jedenáctky v krizových momentech, kdy dokázali podržet míč a nebo naopak hru zrychlit. Stačí si sečíst prvoligové starty jejich hráčů. Nám chyběla mezihra a především jsme v útoku neudrželi míč.

Přesto jste ve druhé části po bodu sahali...

Podobně jako v Hradci nám pomohla poločasová přestávka. Ve druhé půli jsme zvedli hlavu a velmi nás nakopla proměněná penalta v 70. minutě. Poté jsme hráli o zázrak v podobě možného jednobodového zisku. Škoda, že po průniku Korčiána střílel Peška ve skluzu jen těsně vedle. Jsem rád, že se kluci v zápase dokázali zvednout a že se o body porvali. Prohra ve Zlíně nás nesmí položit, odtud se budou s prázdnou vracet i další týmy.


 
Související
Aktuálně

Starší dorost remizoval s muži divizního Hlinska

Omlazený celek staršího dorostu sehrál velice cennou přípravnou konfrontaci proti dospělému týmu Hlinska, který usiluje o postup z Divize do ČFL. Naši mladíci byli zkušenějšímu a silovějšímu soupeři vyrovnaným sokem a zcela zaslouženě vybojovali remízu 2:2 (1:0), když jihlavské branky vstřelili Jakub Panský a Adam Starý. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu