20.09.2009, Miroslav Fuks

Urban: „Usnutí na vavřínech rozhodně nedopustím!“

Urban: „Usnutí na vavřínech rozhodně nedopustím!“Spokojenějšího trenéra byste v neděli 20. září v Česku asi nenašli. Svěřenci kouče Luboš Urban senzačně zvítězili 1:5 na Viktorii Žižkov a jihlavský trenér se mohl rozpovídat o svém zdařilém taktickém záměru v tomto utkání.

 
Pomohli mi zkušenosti ze čtyř utkání proti Žižkovu v loňské sezóně. Hráčů jsem řekl, že musíme být aktivní a soupeře neustále napadat. Náročným vysunutým presingem jsme Viktorce skutečně dělali velké problémy. Navíc nám strašně pomohl brzy vstřelený gól a fakt, že poté domácím neumožnili ze dvou šancí vyrovnat. Když Veselý krásně zvýšil na 0:2, tak už jsme hru kontrolovali. Domácí byli zcela zmrazení a my jsme navíc byli neskutečně produktivní. Ze sedmi střel na branku jsme vstřelili 5 branek! Ty padly po výborných individuálních akcích, kdy hráči ctili naše pokyny – nebáli se jít do soubojů jeden na jednoho a především nehledali alibistická řešení a místo toho stříleli! V koncovce byli odvážní a i ve fotbale odvážnému štěstí přeje. Snad klukům přesnými trefami vzroste střelecké sebevědomí.

S příchodem Pence jste změnil složení obrany...

Vsadili jsme na pevnou zabezpečenou defenzívu s využitím našich brejkových hráčů. Tato taktika nám vyšla s velkým přispěním výborně hrající obrany. Pence znám a chtěl jsem jeho služeb využít. Po dvou úvodních zaváháních s Kadlecem vytvořil výbornou stoperskou dvojici a byl znamenitý ve vzduchu. Tlustý na pravém beku nezklamal, zodpovědně bránil a postupem zápasu se stále častěji zapojoval do ofenzívy. Levého beka Cahu musím trochu pokárat za dvě zbytečná zaváhání, které by si při svých zkušenostech neměl dovolit.

Chtěl bych dodat, že velmi cennému vítězství přispěl i fakt, že jsme do Prahy odjeli o den dříve, v klidu zde potrénovali a výborně se připravili na netradiční ranní výkop utkání. Za to náleží velký dík vedení klubu.

Nemůže tým po takových výsledcích usnout na vavřínech?

To rozhodně nedopustím. I za velmi příznivého stavu jsem je na Žižkově neustále nabádal k maximální koncentraci. Věřím, že se už nebude opakovat výpadek z domácího duelu s Karvinou a že máme natolik zkušené a poctivé hráče, že k sebeuspokojení nedojde. Před námi je hrozně důležitý domácí duel s Opavou, ve kterém musíme skvělý bodový import ze Žižkova potvrdit.

Vsadíte proti Opavě na stejnou sestavu?

Změny rozhodně nelze vyloučit. Máme nyní dostatečně široký kádr a kvalita je i na lavičce. Konkurence v týmu je určitě prospěná. Stále však ještě máme rezervy a tým si ještě musí lépe „sednout“. Byl bych hrozně rád, pokud bychom ještě získali zkušeného koncového hráče.


 
Související
Aktuálně

Tři body zůstávají na Vysočině!

Jihlava vstoupila do nové sezony vítězstvím 2:1. O první branku se postaral Jakub Selnar. Ve druhém poločase zvýšil vedení domácí Vysočiny Luis Arroyo. Hosté korigovali výsledek po standardní situaci v 90. minutě a snížili na 2:1. Vysočina si pohlídala závěr utíkání a připsala si první 3 body do tabulky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu