23.09.2009, Miroslav Fuks

Luboš Urban: „Věřím, že nám diváci pomohou!“

Luboš Urban: „Věřím, že nám diváci pomohou!“Kouč Luboš Urban může být na jedné straně velmi spokojen s bodovým ziskem a střeleckou formou svých svěřenců v posledních dvou kolech, ovšem na straně si jistě uvědomuje, že ke kýženému usazení jeho týmu na špici druholigové tabulky je nyní třeba zvládnout domácí duel s Opavou. Co bude k naplnění tříbodového cíle třeba?

 
Cesta k úspěchu je jednoduchá – nezpychnout, na hřišti tvrdě pracovat, perfektně zvládnout defenzivní fázi a být aktivní a trpěliví v ofenzívě. A samozřejmě střílet! Věřím, že diváci přijdou v hojném počtu a v našem snažení nás podpoří. Kdy jindy by měli přijít než fotbal, než když máme za sebou dva zápasy s deseti vstřelenými góly a šesti body! Navíc nás čeká možná zlomový duel proti velmi silnému soupeři. Pokud bychom tento zápas zvládli do tříbodového konce, tak bychom se usadili v první čtyřce tabulky.

Byl výkon na Žižkově ideální? Jistě i zde bylo hráčům co vytknout...

Hodinový rozbor utkání byl na programu v úterý a hráčům jsme ukazovali jak pozitiva utkání na Viktorce, tak i negativa. Zejména v obranné fázi to nebylo zcela ideální. Vždyť jen Kalod se ocitl ve třech velkých šancích, které nezvládl díky zbrklosti nebo výbornému zákroku Wintera. Naopak my jsme my jsme v zápase byli neskutečně efektivní.

Je na trénincích znát dobrá pohoda hráčů po posledních zápasech?

Obecně ve sportu platí, že pokud se daří, tak úměrně stoupá i nálada v kabině nebo na tréninku. Vše je uvolněnější a občas je i čas na srandičky. Nelze být stále zarputilý a soustředěný. Na Žižkov však musíme zapomenout, teď nás čeká Opava. Velmi cenné a těžce vydobyté body z Žižkova nyní musíme potvrdit na domácí půdě. Není možná zopakovat domácí zklamání, které nás postihlo proti Hlučínu.

Co říci k Opavě? Tento tým má výbornou obranu, ale nestřílí branky...

Proti Opavě nás nečeká nic jednoduchého. Tým Radka Látala jsem třikrát viděl živě, naposledy v Čáslavi. Opavští si zvedli sebevědomí kvalitním pohárovým zápasem proti Baníku a též po domácí výhře na Duklou. Lze očekávat, že u nás vsadí na zabezpečenou obranu a na rychlé protiútoky. V těch jsou velmi nebezpeční Halaška, Přecechtěl a Půda. Opava se snaží kombinovat a hrát fotbal, což by nám mohlo vyhovovat. Umí se však i stáhnout do těžko propustné obranné ulity. Při dobývání jejich obrany musíme být trpěliví. Pomoci nám mohou standardky a především první vstřelený gól. Ten obecně představuje ve II. lize velkou výhodu. Troufám si říci, že z 80% zápasy vyhrává tým, který jako první skóruje.

Jak vypadá marodka jihlavského týmu?

Všichni hráči jsou k dispozici a v týmu je nyní velká konkurence. Někteří se nedostanou ani na lavičku. A to je dobře!


 
Související
Média
Aktuálně

Tři body zůstávají na Vysočině!

Jihlava vstoupila do nové sezony vítězstvím 2:1. O první branku se postaral Jakub Selnar. Ve druhém poločase zvýšil vedení domácí Vysočiny Luis Arroyo. Hosté korigovali výsledek po standardní situaci v 90. minutě a snížili na 2:1. Vysočina si pohlídala závěr utíkání a připsala si první 3 body do tabulky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu