22.10.2009, Miroslav Fuks

Urban: „Fanouškům chceme dokázat, že fotbal hrát umíme“

Urban: „Fanouškům chceme dokázat, že fotbal hrát umíme“Fotbalisté FC Vysočina v pátek nastoupí do velice důležitého zápasu. Po „rukavici“ v Sokolově nyní musí složit reparát, potvrdit dobré domácí výkony, zvítězit a alespoň částečně si udobřit fanoušky. Proti nim bude stát těžký soupeř v podobě Zenitu Čáslav, kterému má FC Vysočina za loňský ročník, co vracet. Jak tohoto soka vidí kouč Luboš Urban?

 
Čáslav nedávno vyměnila trenéra, kdy Bičovského nahradil Frťala a tomu se zatím daří. Ze tří zápasů ani jednou neprohrál a získal jedno vítězství a dvě remízy. V sestavě provedl menší změny a stabilizoval ji. Opírat se může o kvalitní stoperské duo Brezinský – Skoupý a o kolektivní bojovný výkon celého týmu. Jeho hráči jdou do každého souboje naplno, nic nevypustí a jsou velice agresivní. S tím se musíme vyrovnat a pozor si musíme dát na jejich nebezpečné útočné standardky.

Čemu jste se v týdnu po sokolovském utkání věnovali?

Na prvním místě byl důkladný rozbor tohoto nepodařeného zápasu. Největší problém jsme měli v obraně, kdy jsme hráče soupeře pozdě dostupovali a řadu situací jsme neřešili jednoduše. Špatná však byla obranná fáze celého týmu a soupeř naše chyby nesmírně efektivně trestal. Na druhou stranu je třeba říci, že ne vše bylo v Sokolově špatně. V ofenzívě jsme měli velmi kvalitní momenty a branek jsme mohli vstřelit více.

Máme tedy za sebou náročný pracovní tréninkový týden a já věřím, že do jeho vrcholu v podobě utkání s Čáslaví nastoupíme plni odhodlání a s čistou hlavou. Vůči našim fanouškům, vlastníkům i reklamní partnerům klubu máme co napravovat. V pátek je musíme výkonem, nasazením a výhrou přesvědčit, že fotbal hrát umíme.

Plánujete zásahy do sestavy?

Naposledy proti Spartě jsme učinili hned pět změn oproti předchozímu neúspěšnému duelu ve Vítkovicích. Disponujeme vyrovnaným kádrem a navíc někteří fotbalisté dělali chyby a začali stagnovat, tudíž lze změny očekávat.

Jste kompletní?

Ano. Mimo je pouze gólman Winter, který léčí svalové zranění. Jeho stav se však začíná zlepšovat.

 
Související
Média
Aktuálně

Kamil Průša: Zásadní vliv na sestup měl nezvládnutý podzim

Radost staršího dorostu ze záchrany v elitní soutěži trochu kalí fakt, že dorostenecké „béčko“ druhou nejvyšší soutěž neudrželo. Celek U18 vybojoval 35 bodů a umístil se na 14. příčce tabulky, ovšem při sestupu 2 moravských klubů z I. ligy to na záchranu nestačilo. Tradiční hodnotící rozhovor nám poskytl trenér týmu Kamil Průša. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu