Neúspěšný podzim přináší první reakce vedení FC Vysočina směrem k druholigovému kádru. „Rozhodli jsme se nejednat o prodloužení hostování Jana Pence, Jiřího Šislera, Michala Vyskočila a Marcela Krajíčka. Zároveň v tomto mezidobí testujeme šestici zahraničních fotbalistů – tři Slováky, Slovince, Chorvata a Američana,“ informoval klubový web sportovní manažer <b>Josef Jinoch</b>.
O dalším osudu testovaných hráčů více napoví páteční modelový zápas. Doplňme, že do kádru „áčka“ byl z „B“ týmu přeřazen dvacetiletý stoper
Petr Filip, který se na podzim výborně uvedl v MSFL čtyřmi vstřelenými brankami.
Gólman Marcel Krajíček v Jihlavě hostoval z třetiligové Bystrce a na podzim nastoupil do dvou druholigových duelů, v nichž inkasoval 7 branek. Za „béčko“ nastoupil šestkrát.
Stoper Jan Penc přišel v průběhu podzimu z Příbrami a kouč Luboš Urban ho nasadil do osmi duelů, v nichž jednou skóroval.
Ofenzivní záložník Jiří Šisler je kmenovým hráčem Bohemians 1905 a do Jihlavy dorazil ve 4. kole. Ve zbytku podzimu nastoupil 9 x ve II. lize a 3 x v MSFL. V obou soutěžích jednou skóroval.
Krajní obránce či záložník Michal Vyskočil na Vysočině strávil rok formou hostování z Fulneku. Na jaře jeho rozlet zabrzdilo zranění ruky (7 startů) a na podzim se do užšího druholigového kádru dostával jen sporadicky (2 zápasy). Častěji nastupoval v třetiligovém „béčku“, kde celkem nastoupil do třinácti zápasů a zaznamenal 5 branek.

Petr Filip
Pokračovat na další článek: