17.12.2009, DENÍK - Edita Palkovičová, Ondrej Dudáš

Kaplan s Malínkem se rozloučili s profesionální kariérou

Kaplan s Malínkem se rozloučili s profesionální kariérouJiří Malínek a Tomáš Kaplan. To jsou jména, která si většina jihlavské fotbalové veřejnosti spojovala s druholigovým FC Vysočina. Už tomu tak není. Jiří Malínek se s fotbalem v Jihlavě nedobrovolně rozloučil už před více než dvěma lety, kdy ho ze hry vyřadilo vážné zranění kolene.

 

V té době patřil do základní sestavy a rýsovala se mu slibná budoucnost. S Jihlavou dokonce vyválčil před necelými pěti lety postup mezi českou fotbalovou elitu.
„Nevím, co na to mám říct. Někomu prostě kariéra vyjde, někomu ne,“ krčí rameny sedmadvacetiletý záložník, který se na zelený trávník vrátil letos na jaře. Rozehrával se v Koutech, v týmu, který hraje A-třídu.
Jenže poté si ho vyhlédl divizní Žďár, kam odešel na hostování. Odehrál zde celý podzim a byl jedním z důležitých stavebních kamenů žďárské sestavy.
Proto o něj také trenér Petr Nedvěd měl velký zájem. Jihlava mu podle jeho slov vyšla vstříc.
„Řeknu jen, že ta cena byla velmi příznivá a rozumná. Nižší, než požadují za své hráče některé týmy krajského přeboru,“ neprozradil konkrétní sumu, za kterou ofenzivní fotbalista přišel.
Samotný hráč je s přestupem spokojený. „Chtěl jsem ve Žďáře pokračovat. V současné době je pro mě divize adekvátní soutěž,“ řekl.
Tomáš Kaplan odchodů z Jihlavy zažil víc než jeho bývalý spoluhráč. Ten poslední přišel letos na jaře, kdy se rozhodl odejít do Polné, která ho fotbalově vychovala. Jeho hostování bylo půlroční a čekalo se, jestli se kluby domluví na jeho prodloužení. Stalo se.
„Tomáš má u nás hostování prodlouženo do léta 2010, pak se uvidí, co bude dál,“ prozradil předseda polenského Slavoje Jindřich Skočdopole, který se s jihlavským klubem domluvil i na přijatelné ceně. „Domluvili jsme se v návaznosti na další vzájemné spolupráci.“
Jedenatřicetiletý útočník je rozhodně spokojený s tím, že může v Polné dál pokračovat. „To, co jsem chtěl, se podařilo,“ souhlasil Kaplan, který je ještě do léta hráčem Jihlavy a poté se začne poohlížet po nějaké práci. „Nebojím se jí, i když vím, že je teď období na nic,“ pousmál se.
Někomu by se mohlo zdát, že odchod do krajského přeboru byl krokem zpět. Ovšem zkušený forvard to tak rozhodně nevidí. „Nemrzí mě to. Jsem rád, že jsem se nějaký čas mohl fotbalem živit. Jihlavě jsem odevzdal, co jsem mohl,“ uznal Kaplan a dodal: „Teď jsem se rozhodl pro rodinu. Ono skloubit profesionální fotbal a stavění domu moc nejde.“

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu