21.01.2010, Miroslav Fuks

Končí Došek a Križan, přichází Franěk a Görner

Končí Došek a Križan, přichází Franěk a GörnerPřestavba kádru FC Vysočina a tvorba jeho jarní podoby pokračuje. Zimní přípravu dnes opustil testovaný zkušený krajní bek Lukáš Došek a též ostravský levý obránce Mário Križan, který měl v Jihlavě minimálně půl roku hostovat jako součást přestupu Matěje Vydry. Sportovní vedení klubu však o něj, stejně jako o Doška, neprojevilo zájem. Naopak se k mužstvu, které v pátek 22. ledna odjíždí na týdenní soustředění do Břízek u Jablonce, připojili zkušený střední záložník Radek Görner a mostecký kanonýr Karel Franěk.

 

„Předpokládáme, že se k týmu během soustředění připojí další dva ofenzivní fotbalisté. Tímto bude dotvořen kádr pro jarní sezónu. Pokud by během února do týmu přišel nový fotbalista, tak jedině jako posila základní sestavy. Navíc do klubu přišli na testy tři bosenští fotbalisté ročníků 1990 a 1991. Jedná se o levého obránce, středního záložníka a útočníka. Týden se budou připravovat v juniorce a poté jejich případné angažování vyhodnotíme. Každopádně se u všech nových hráčů soustředíme na přestupové řešení či na hostování s přestupovou opcí,“ podal novinky z dospělých týmů FC Vysočina sportovní manažer Josef Jinoch.

Radek Görner (nar. 2.5.1983, výška 182 cm – váha 76 kg) je odchovancem Sokolu Zruč. Už jako devítiletý přišel do Viktorie Plzeň, kde si v ročníku 2002/03 připsal první druholigové starty. V létě 2003 přestoupil na prvoligové Žižkov, se kterým sestoupil do II. české ligy. V té působil v týmech Žižkova, Slovácka a Zlína doposud a připsal si zde 86 startů a 6 branek. Výjimkou byl prvoligový ročník 2006/07, kdy v dresu Slovácka nastoupil do 24 zápasů a vstřelil 2 branky. Sestupu však nezabránil. Druhou výjimkou bylo hostování v druholigovou holandském týmu FC Zwolle, kde na podzim 2008 nastoupil do 16 duelů. Tento hráč Slovácka strávil podzim 2009 na hostování ve Zlíně. Nyní by jeho další kroky mohly vést do Jihlavy.

Karel Franěk (nar. 11.11.1983, výška 181 cm - váha 74 kg) též začínal v Plzni. Zde se však do dospělého týmu neprosadil a působil v týmech nižších soutěží (Vejprnice, Rakovník). V létě 2008 přestoupil do druholigového Baníku Most, kde si rychle vybojoval místo v základní sestavě a začal střílet góly. Během půldruhého roku v Mostě nastoupil do čtyřiceti zápasů a připsal si v nich 10 branek.

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu