22.01.2010, Miroslav Fuks

Na soustředění i Dort a Demeter

Na soustředění i Dort a DemeterJarní kádr FC Vysočina začíná dostávat konkrétní podobu. Na dnešní soustředění s týmem odjel levý obránce či záložník Robin Demeter a v neděli mančaft na soustředění v Břízkách u Jablonce doplní zkušený ofenzivní záložník Filip Dort, který naposledy nastupoval v Příbrami. Poslední útočné jméno by Jihlavu mělo doplnit v příštím týdnu.

 

Do Břízek neodjel zraněný stoper Petr Tlustý a též Jan Gruber, kterého od startu zimní přípravy trápí zdravotní problémy. Do kádru na soustředění se nevešli gólman Petr Tulis a stoper Michal Kadlec. „Po neúspěších předchozích sezón dochází k přestavbě týmu a tvorbě nové osy mužstva. Přebudovaný tým by měl mít předpoklad zvládnout v horizontu roku a půl náš hlavní cíl v podobě postupu do I. ligy,“ řekl k tomuto tématu Ing. František Vaculík, generální ředitel akciové společnosti PSJ, která je majoritním vlastníkem klubu.

Univerzální krajní hráč Robin Demeter (nar. 21.12.1989) má za sebou velice dobrý rok 2009 v dresu juniorky FC Vysočina. Zde dosud odehrál 26 zápasů a vstřelil 1 gól. Svými výkony si tento odchovanec Jihlavy řekl o pozvánku do přípravy „A“ týmu.

Ofenzivní záložník Filip Dort (nar. 27.7.1980, výška: 173 cm - váha: 78 kg) má za sebou mnohem bohatší historii. V létě 2003 přišel jako neznámý hráč na hostování ze Sparty B do Opavy a stal se objevem I. ligy. V zimě 2004 podepsal předběžnou dohodu se Žižkovem a jaro dohrál v Opavě. V létě však na Žižkov, který z ligy sestoupil, nezamířil, ale překvapivě kývl Blšanům. V lednu 2005 ho koupil Liberec. Jenže se neprosadil a v létě 2005 odešel na hostování do Blšan, v lednu 2006 se vrátil do Liberce. V srpnu, poté co se nedostal do sestavy, odešel na hostování do Teplic. V létě 2007 se vrátil do Liberce. Po dvou letech přestoupil do Příbrami. Tento šikovný štírek a výtečný driblér, kterého zdobí technika, rychlost a slušná koncovka, v nejvyšší soutěži dosud odehrál 145 zápasů a vstřelil 24 branek. Na podzim v dresu Markovy Příbrami nastoupil 9 x a skóroval do sítě Českých Budějovic. Ve II. lize hrál pouze v ročníku 2002/03 za Spartu B (14 zápasů / 1 gól).

Robin Demeter

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu