01.02.2010, Miroslav Fuks

Dort by v Jihlavě chtěl oslavit postup

Dort by v Jihlavě chtěl oslavit postupNejznámějším jménem mezi zimními posilami FC Vysočina je ofenzivní záložník Filip Dort. Devětadvacetiletý fotbalista do Jihlavy přichází z Příbrami s vizitkou střelce 24 prvoligových gólů a 145 startů v nejvyšší soutěži. Na jaře 2006 se podílel na libereckém mistrovském titulu. Kdy zaznamenal první kontakt ze strany FC Vysočina?

 

Už v létě mne oslovil sportovní manažer Josef Jinoch, ale tehdy jsem dal přednost prvoligové nabídce Příbrami. Zde jsem však na podzim nenastupoval dle mých představ a tak jsem byl rád, když Jihlava svoji nabídku zopakovala i po Novém roce. Nabídka a jednání byly rychlé a konkrétní. To pro mne bylo rozhodující.

S jakým cílem do Jihlavy přicházíš?
Především chci pravidelně nastupovat. O hlavním cíli se ani nemusíme bavit, ten je jasný. Vysočina se o něj už nějakou dobu pokouší a já chci udělat vše pro to, aby byl naplněn co nejdříve. Rád bych poprvé v životě zažil postup.

Přišel jsi do nového prostředí. Znal jsi alespoň některé hráče?
Z žádným z hráčů jsem dosud nikde nehrál. Z ligových trávníků jsem se však znal s Vaškem Winterem ze Střížkova, s Robertem Cahou ještě z Olomouce a s dalšími. Každopádně nebyl vůbec žádný problém do jihlavského kolektivu zapadnout. S tímto nemám problém.

Jaké vlastně soustředění bylo?
Dorazil jsem na něj s dvoudenním zpožděním ze soustředění Příbrami. Musím říci, že třífázová příprava byla dost „výživná“. Od přípravy prvoligových mančaftů si nijak nelišila.

Jaké období tvé kariéry řadíš k nejlepším?
Úžasná byla premiérová sezóna v I. lize v ročníku 2003/04, kdy jsem v dresu Opavy vstřelil 11 branek. Bohužel, poté přišel dosud nejhorší moment mé kariéry v podobě těžkého zranění kolena. Rád vzpomínám i na tři sezóny v Liberci. Bylo by skvělé, kdybych další vrchol zažil v Jihlavě.

Filip Dort ještě v libereckém dresu proti stoperské dvojici FC Vysočina - Michal Kadlec - Pavel Vojtíšek

 
Aktuálně

Liga je zpět. Hrajeme! I díky vám

Ligová fotbalová asociace děkuje všem záchranářům, lékařům, zdravotním sestřičkám a dalším obětavým pracovníkům v první linii, kteří se zasloužili o zvládnutí složité epidemiologické situace v naší zemi. Díky jejich obětavému nasazení se mohly naplno znovu rozběhnout obě nejvyšší soutěže – jako jedny z prvních v Evropě. Ligová fotbalová asociace... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu