28.02.2010, Miroslav Fuks

Kouče Procházku v zimě trápila zranění

Kouče Procházku v zimě trápila zraněníNejen „A“ týmu, ale i extraligovým dorostencům FC Vysočina začne v první březnovém víkendu jarní část soutěže. Svěřenci Pavla Procházky do ostrých bojů vstoupí v sobotu 6. března od 11 hodin domácím utkáním proti 1.FC Slovácko. Trenéra jsme se zeptali, jak je jeho tým po zimě připraven?

 

Kluci velmi náročné tréninkové dávky spolykali velmi dobře. Absolvovali 12 přípravných zápasů a týdně 5 – 6 tréninkových jednotek. Bohužel, od počátku přípravy nás trápí zranění a nemoci. Během vánočních prázdnin se zranili Kotnour a Přibyl, přičemž gólman Kotnour si své zranění nedávno obnovil a pro krajního halva Přibyla příprava se Spartou skončila přetržením vazů v kotníku. V tomtéž zápasu si podvrkl kotník Zeman a se svalem bude ještě nějakou dobu marodit i mladík Štancl. Dále v zimě jen minimálně trénoval klíčový obránce Fadrný, kterého dlouhodobě trápí odražená pata. Snad alespoň Príborský bude po chřipce brzy fit.

Jak budete tuto situaci řešit?
Pravděpodobně budeme jednat s trenéry Urbanem a Vrzáčkem a se sportovním manažerem Jinochem o využití dorostenců T.Kučery a Poláčka, kteří se již připravují s juniorkou, pro úvodní jarní zápasy. Určitě nasadíme jednoho z dvojice brankářů J.Procházka – Matiášek, kteří už též trénují v dospělých týmech.

Jak jste spokojen s přípravnými zápasy?
Celkem jsme odehráli 12 utkání, z nichž 8 bylo vítězných, 2 x jsme remizovali a podlehli jsme Spartě a Plzni. Celkové skóre bylo 32:21. Dále se říci, že mohu být spokojen s herním projevem do 9. utkání s Mladou Boleslaví, v němž na nás dosedla určitá herní krize. Ta, bohužel, zatím přetrvává. Závěr zimní přípravy nás nepotkal v ideální sportovní formě. Vliv na to určitě má řada zranění a neustále se měnící sestava.
Nesporným úspěchem je naše konečné 2. místo na prestižním Memoriálu Vlastimila Marečka. Chtěli jsme celé klání vyhrát, ale Plzeň byla ve finálovém turnaji lepší.

Kteří hráči v zimě patřili k oporám?
Určitě musím vyzdvihnout hru a pozitivní přístup kapitána Vacka. Velmi dobré výkony podával levý záložník Kosak. Velký výkonnostní skok udělali obránci Turek a Kryštůfek.

Do týmu „A“ dorostu byli v zimě zařazeni nové tváře. Jak se jim vedlo?
Velkým překvapením byly výkony stopera Turka, který přešel z dorosteneckého „béčka“ a v zimě se mu opravdu dařilo. Z mladšího dorostu přišel útočník Císař a ofenzivní záložník Štancl. Štancl je nesporně velmi talentovaný a na jaře určitě dostane šanci. Jen škoda jeho zranění v podobě natrženého lýtkového svalu. Císař střídal velmi dobré výkony se špatnými. Jak to bývá u mladých hráčů, tak trpěl nevyrovnaností výkonů.

S jakým cílem do jara vstoupíte?
Především musíme co nejdříve zajistit záchranu mezi elitou. S aktuálním bodovým ziskem 26 bodů a šestnáctibodovým náskokem na sestupové pozice by to snad neměl být problém. Tato situace nám umožní začít dávat co nejvíce příležitostí mladým hráčům, na nichž hodláme stavět v nadcházející sezóně. Máme šanci už na jaře budovat základ týmu pro nový ročník extraligy. Zároveň doufám, že někteří naši hráči na jaře dostanou šanci v třetiligové juniorce.
Zapomenout nemohu ani na naši další prioritu, kterou je záchrana dorosteneckého „B“ týmu ve druhé nejvyšší soutěži MSDL. Věřím, že tento úkol díky vzájemné spolupráci „A“ a „B“ dorostu včas naplníme.

 
Aktuálně

Kameník: Jsme přesvědčení, že kádr je konkurenceschopný

Už třetí týden probíhá letní dril fotbalistů FC Vysočina. Na její průběh, hodnocení odehraných duelů, odchovance v přípravě či nové tváře v kádru jsme se zeptali osoby nejpovolanější – kouče Jana Kameníka. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu